nasiona marihuany

Ogrzewanie

Wyszukiwarka Forumowa:
G

gio

Guest
Witam !!!

Jestem poczatkujący na forum więc witam ! :geek:

Mam pewnien problem . Mam growboxa juz prawie gotowego wymiary szerokość 0,8 głębokość 0,5 m wysokośc 0,8 m , powieszchnia 0,4m2 . Box jest gotowy zostało tylko oświetlenie do dokończenia wentylacji i wszytko jest . Box znajduje sie w piwnicy więc nie jest tam zbyt ciepło (przynajmniej narazie) jest tam około 10C napewno w kwietniu juz będzie wszystko ok .

Mam taki pomysł do boxa oprucz normalnego oświetlenia czyli energooszczędnych (raczej będe zakładał HPS 250W) chce załorzyć jedną zwykłą rzrówke która by ogrzewała boxa nie wiem czy tak można ? Jeżeli ktoś ma inny pomysł niech napisze będę wdzięczny ! Pozdro !
 

sleja

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lis 18, 2005
Postów
1,717
Buchów
0
W sumie można, ale wentylacja pewnie szybko będzie pozbawiać box tego ciepła.
 
G

gio

Guest
to to jakoś poustwaiam zeby było dobrze dobiore odpowiedznia żarówke i popatrze gdzie ją ustawić poprostu zastanawiam sie czy to nie będzie szkodzić uprawie
 

TNT

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 1, 2006
Postów
1,968
Buchów
0
Kup na allegro termostat i kabel grzewczy taki jak się stosuje przy zwierzętach terraryjnych.
TERMOSTAT
Kabel grzewczy

Stosowanie zwykłej żarówki celem ogrzania zakłuci cykl kwitnienia. Taki kabelek można wozwiesić w boxie i będzie się grzał dopiero kiedy temp. spadnie poniżej np. 20*C w nocy, a do tego 80W spokojnie powinno starczyć. Najlepiej by było gdyby tylko went. ssący był wtedy włączony.
 

sleja

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lis 18, 2005
Postów
1,717
Buchów
0
Nie zakłuci kwitnienia. Pisze przecież, że w kwietniu już będzie spoko, a do kwietnia jeszcze będzie miał veg.
 
G

gio

Guest
sleja napisał:
Nie zakłuci kwitnienia. Pisze przecież, że w kwietniu już będzie spoko, a do kwietnia jeszcze będzie miał veg.

no właśnie myśle ze w kwietniu temperatura będzie juz ok w boxe powinna być wystarczająca i wtedy zdemontował bym żarówke (ogrzewanie)

[ Dodano: 2006-03-12, 15:55 ]
Ca2na3is napisał:
Kup na allegro termostat i kabel grzewczy taki jak się stosuje przy zwierzętach terraryjnych.

co do tego to nie ma szans ta chodowal ma bardzo mały nakład pienięzny nie moge sobie pozwolić na takie cuda bo nie mam aktualnie na to kasy :thumbdown:
 

TNT

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 1, 2006
Postów
1,968
Buchów
0
gjenio napisał:
co do tego to nie ma szans ta uprawiał ma bardzo mały nakład pienięzny nie moge sobie pozwolić na takie cuda bo nie mam aktualnie na to kasy
Doskonale rozumiem. Sam obecnie kombinuje jak uskrobać na lampke bo świetlówki już mnie o mdłości przyprawiają.
 
G

gio

Guest
zatrzymałem sie w tym samym momęcie mam wszytko oprucz oświetlenia :tongue: teraz skąd tu skombinować kase :scratch:

Czyli nic nie przeszkarza jeżeli zrobie grzałke z żarówki ??? oczywiście jeżeli to będzie w fazie wzrostu ... ??
 

wilk

Well-known member
Rejestracja
Gru 9, 2005
Postów
88
Buchów
0
podpowiem tylko, że odpowiednie ogrzewanie przy dobrym pomyśle można zrobić z żelazka, suszarki, piecyka, grzejnika itp.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół