nasiona marihuany

Okoniowka

Wyszukiwarka Forumowa:

ogrodnikt

Active member
Rejestracja
Gru 9, 2021
Postów
26
Buchów
30
Witam wszystkich moczykijów

Przymierzam sie do zakupu okoniowki takiej do max 240cm i 10V wyrzutu. Znajomy ma na sprzedaz konger streeto xul do 6g ale myslalem moze nad czyms innym bo mam juz jednego kongera. Możecie cos polecić tak do 300pln?

pozdro i z fartem
 

Eko

997
Weteran
Rejestracja
Paź 2, 2009
Postów
3,324
Buchów
4,333
Odznaki
13
Do 300zl można coś fajnego z stajni dragona, sam kij rozumiem? Albo katsudo też ciakwy jest, trzymałem w rękach, sam osobiście używam fenwick do 10g
 

Tao Pai Pai

Member
Rejestracja
Gru 6, 2021
Postów
17
Buchów
15
Siema!

Jako nowy użytkownik jestem mile zaskoczony różnorodnością tematów jaka się pojawią na forum, nie spodziewałem się że trafię tu na coś związanego z wędkarstwem.
Od siebie mogę podsunąć propozycje co do Microflexa od D.A.M.
Dosyć popularny kijek w tym przedziale cenowym który sam używam i nie narzekam.
Pozdro!
 

smoczylot

znów otwieram oczy wk***iony
Weteran
Rejestracja
Lut 22, 2015
Postów
1,594
Buchów
4,378
Odznaki
3
A ja zapytam czy to ma być wklajanka czy tabular? Chcesz dużo info to wejdz sobie na jerkbait.pl i masz lektury co najmniej do końca roku na ten temat.
 

ogrodnikt

Active member
Rejestracja
Gru 9, 2021
Postów
26
Buchów
30
Z racji tego ze nie słyszałem jeszcze ani jednej pozytywnej opinii na temat wklejanki z miejsca ja to dyskwalifikuje choć żadnego konkretnego powodu tez nie znam. Pol weekendu spędziłem na przeglądaniu kijów i opinii jak i tematów na forach i ostatecznie chyba zdecyduje sie na to co zaproponował Tao czyli Microflex od D.A.M. 1-7g albo 1.90 albo 2.10 ale decyzja jeszcze nie zapadła.
 

harvester69

rozrzutnik obornika
Weteran
Rejestracja
Sty 25, 2010
Postów
1,077
Buchów
3,401
Wklejanki nie są takie złe, a przede wszystkim tanie. Sam mam do Ultra Lighta wklejankę Mikado. Kijek daje rade jaziom 50+, służy mi już z 7 lat. Wiadomo, nie jest to jakieś cudo, ale ryby wyciąga.
 
Ostatnia edycja:

Eko

997
Weteran
Rejestracja
Paź 2, 2009
Postów
3,324
Buchów
4,333
Odznaki
13
Wklejanka też bardzo dobra, zależy od przynęt jakie będziesz używać, jeśli gumki obstukiwac dno itd to wklejanka bd bardzo dobrym rozwiązaniem, jak blaszki i woblery to już nie polecam, przy wklejance zawsze osiągałem większe odległości podczas rzutu
 

smoczylot

znów otwieram oczy wk***iony
Weteran
Rejestracja
Lut 22, 2015
Postów
1,594
Buchów
4,378
Odznaki
3
Wszystko zalezy do czego miałaby wklejanka być - są ludzie co łowia na boczny trok i do tego jest chyba najlepsza. Ale jak chcesz animowac przynetę kijkiem to już niezazbytnio. Jak chcesz takiego króciaka 1,9-2,1 m i masz mozliwość transportu to pomyśl na monoblankiem - zupełnie inne wrażenia - inne czucie przynety i wogóle . Mnie sie mieszczą do fury kijki 213 cm w jednoskładzie w tubie transportowej 220cm.
Jeszcze co do wklejanek - wiadomo są różne po 150 zeta i po 1000, sam miałem kilka ale czy wklajanka rzuca dalej niz tabular? To chyba raczej długość kija, rozkład przelotek i sama moc blanku o tym decyduje a nie to czy wędka ma wklejaną szczytówkę. Dodam że miałem sporo wedek w życiu, miałem tanie chrusty wprost od żółtych braci i mam drogie ręcznie robine kije z górnej półki i żeby wiedzieć czego się oczekuje od wedki trzeba ich sporo przetestować. Teraz sam sobie robię wędki - i jeśli chodzi o spining to nigdy już gotowca ze sklepu nie kupię.
 
Ostatnia edycja:
  • Buch
Reakcje: #

Eko

997
Weteran
Rejestracja
Paź 2, 2009
Postów
3,324
Buchów
4,333
Odznaki
13
To chyba raczej długość kija, rozkład przelotek i sama moc blanku o tym decyduje a nie to czy wedka ma wklejana szczytówkę
Wtedy i nie tylko to odgrywa rolę ale kołowrotek medium i jego grubość, osobiście rzucałem dalej na wkkejankach zawsze jakoś lepiej mi się kije ładowały do wyrzutu
 

smoczylot

znów otwieram oczy wk***iony
Weteran
Rejestracja
Lut 22, 2015
Postów
1,594
Buchów
4,378
Odznaki
3
Ja mam odwrotne wrażenie a to z powodu że we wklejance szczytówka jest delikatna a blank może być dużo mocniejszy niż zakres przynęt jaki obsługuje dana wędka po wsadzeniu w nią innej szczytówki. A tabulary są wyprodukowane od razu pod dany zakres przynęt.
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Okoniowka - myslalem, ze to jakas nalewka, wchodze zobaczyc ile spirytu na kilo okonia, a tu wedki gosc szuka.
Jako wybitny wedkarz powiem tak - jak ryby są i żerują, to na bambus i sznurowadlo sie zlowi, a jak ryb nima, to mozna wedka zrobiona z dzioba ptaka Dodo za milion dolarow lowic i ch*j z tego bedzie.
 

smoczylot

znów otwieram oczy wk***iony
Weteran
Rejestracja
Lut 22, 2015
Postów
1,594
Buchów
4,378
Odznaki
3
Dobrym sprzętem przyjemniej się łowi co nie zmienia faktu że nie wędka łowi ryby.
 

ogrodnikt

Active member
Rejestracja
Gru 9, 2021
Postów
26
Buchów
30
# pewnie pomyliłeś okoniowke z okowitka? Wiadomo jak warunki sprzyjają to mozna miło spędzic czas nad woda, ale jak warunki nie sprzyjają to mozesz sie dwoić i troić i nawet mydło i ręcznik nie pomogą.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół