nasiona marihuany

Olej konopny z konopi siewnych - dla zdrowia i smaku! :P

Wyszukiwarka Forumowa:

ObywatelMC

Well-known member
Rejestracja
Mar 28, 2010
Postów
116
Buchów
0
Siemka! :D mam do Was sprawę czy opłaca się robić samodzielnie olej konopny z samosiejek po to tylko aby go używać w kuchni?? z odpadków uzyskałbym fajnej jakości mąkę :p dodatkowe i istotne info: czy mógłbym coś takiego ogarnąć z roślin rosnących około 50/100 metrów przy drodze? czy toksyny zawarte w spalinach będą przedostawać się do nasion i następnie do mojego oleju i mąki?? ;> czy takie produkty wciąż będą prozdrowotne? mam dostęp do olbrzymiego pola somosiejki ale właśnie problem w tym że cześć z tych roślin rośnie bezpośrednio przy drodze a część trochu dalej.. co sądzicie? :)

pozdro!


EDIT: za późno się z tym pomysłem obudziłem i nie zasiałem sobie dodatkowego paletka na mąkę i olej... :O
 

deprech

Well-known member
Rejestracja
Lip 29, 2015
Postów
449
Buchów
0
Daj Ci Panie Boże, żebyś dostał pozwolenie na sianie i uprawę takich roślin z których będziesz pozyskiwać olej i mąkę.
 

ObywatelMC

Well-known member
Rejestracja
Mar 28, 2010
Postów
116
Buchów
0
nie czaje ziom... jakie pozwolenie? jestem już dorosły i ani mama ani tata mi się w moje życie nie wtrącają. <peace> olej chce spożywać dla wartościowych kwasów tłuszczowych, mąkę dla świetnie przyswajalnego białka.. hmm na thc mi w tym akurat przypadku nie zależy, a że już nie kopce tylko co kiedyś to kilka krzaków nawet małych wystarcza mi na cały rok kurzenia wraz z przyjaciółmi.. myśleć o produkcji nie sortu lecz żywności! <coolpalacz>

PS: pie**ol system!
 

lumenator

Well-known member
Rejestracja
Sty 10, 2012
Postów
556
Buchów
0
tak było dawno temu kiedy jak widać rządy były normalniejsze teraz potrzebujesz na to pozwoleń.
Konopia przemysłowa to same zalety od papierów, sznurków do właśnie produktów spożywczych ale jakieś debile postanowiły wszystko ukrócić bo po co rolnik ma mieć tak dobrze. Niech wali kukurydzę której na rynku w piz*u i jego będzie droższa i gorsza od importowanej, a ch*j siejcie rzepak na bio chu**we paliwo które robi kuku silnikom.
Albo na olej które większość Polaków nie kupuje bo drogi i leci na export. Można by się rozpisać na mln stron ale nie ma większego sensu i tak tutaj Twoja maksyma jest jak najbardziej na miejscu, pie**ol system albo raczej ludzi którzy go ślepo reprezentują, mam nadzieję że to gówno kiedyś zostanie rozliczone.
Zanim walniesz poletko przemysłówki zasięgnij języka bo chodzenie po sądach to nic ciekawego zwłaszcza, że to nadal zgniły system sądownictwa które jest "niezależne". Sorry poniosło mnie - idę zajarać :)
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Ogarnięcie pozwolenia na uprawę konopi przemysłowych to bułka z masłem. Teraz są już firmy które to robią za nas i od razu kupują od nas plon.
 

ObywatelMC

Well-known member
Rejestracja
Mar 28, 2010
Postów
116
Buchów
0
niee ziomki nie załapaliście ironii.. :freak: ja wiem że 'oficjalnie' trzeba mieć pozwolenie ale konopiami zajmuję się 'nieoficjalnie' że tak powiem więc nie chce mi się załatwiać biurokratycznych spraw tylko po to żeby jakiś urzędas był usatysfakcjonowany. To tyle w tej kwestii.. moja prośba do Was dotyczy głównie udzielenia informacji czy wiecie coś może na temat wpływu spalin na konopie? Czy metale ciężkie w nich zawarte przedostają się do nasion? bo na tych mi głównie zależy. W przyszłym roku to ja sobie walne paletko gdzieś na dziewiczych łanach z dala od cywilizacji ale w tym roku mam dostęp tylko do dzikich krzaków rosnących przy drodze dwupasmowej przez którą codziennie przejeżdża wiele samochodów więc pytanie dotyczy czy takowy olej i mąka z tych roślin będą bezpieczne i zdrowe? oo i czy może wiecie ile krzaków potrzeba aby uzyskać 1kg nasion i ile z tego kg będzie ml oleju? :zombi: nie potrzebuję tego dużo tylko jako dodatek do mojego jadłospisu ;) ciuchów ani paliwa nie ma zamiaru na razie sobie produkować bo wiedza i czas mnie ograniczają... pozdroo! :yeahh:
 
P

paleczny

Guest
I ja się przyłącze do tematu, czy olej bogaty w CBD, CBDA pozyskujemy z tłoczenia nasion konopi siewnej?? Czy ktos ma może jakiś link w tym temacie? Z góry dziękuje.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Nie, w nasionach nie ma kannabinoidów. Olej cbd uzyskuje się przez ekstrakcję rozpuszczalnikową kwiatostanów konopi przemysłowych.
 

d3struktor

Well-known member
Rejestracja
Lis 2, 2012
Postów
356
Buchów
1
wydaje mi się, że rośliny mają ogólnie zdolność akumulacji niektórych związków i zbieranie ich przy drodze czy to na nasiona czy na "szpinak" nie jest dobrym pomysłem. Możesz kupić gotowe oleje z nasion konopi z eko upraw albo jak już chcesz sam tłoczyć to nasiona ale te niestety prawie zawsze lubią byc zaprawione środkami grzybobójczymi. Kąpiel w sodzie zwiążę większość takich substancji z drugiej strony może jednak po prostu poszukać ziarna paszowego którego jest na rynku sporo. Na 1kg nasion ile sztuk? ciężko to przewidzieć jeśli w ogóle się da ale całkiem sporo będzie ci potrzeba. Są odmiany siewnej na olej
 
K

kacpi-92

Guest
Roślinność przydrożna akumuluje większość metali ciężkich, 50 metrów to już dopuszczalny sort. Sady owocowe granicza z drogami różnego typu i nie ma paniki. Ale bezpośrednio przy drodze zdecydowanie bym odradzal.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół