• Uwaga! Uprawa konopi w Polsce i w większości krajów jest nielegalna lub wymaga specjalnych zezwoleń. Przed wykorzystaniem informacji zawartych na tym forum lub w innych naszych serwisach upewnij się jakie przepisy regulują uprawę w Twoim kraju.
  • Chcesz pomóc w rozwijaniu forum? Zamieść link do Forum.Haszysz.com na swojej stronie lub blogu

Olejki doustne na bazie medycznej marihuany

Green Doctor

Partner forum.haszysz.com
Rejestracja
Mar 13, 2022
Postów
34
Buchów
98
Od niedawna w Polsce oprócz suszu w wybranych aptekach dostępne są również ekstrakty do waporyzacji oraz olejek do stosowania doustnego.

Droga doustna jest preferowana w przypadku praktycznie każdej substancji, która wchłania się z przewodu pokarmowego dlatego olejek zawierający kannabinoidy jest ciekawym i potrzebnym krokiem naprzód w dostępności do terapii konopnej. Odejście od waporyzacji powoduje brak ryzyka podrażnienia śluzówki gardła i dróg oddechowych gorącą parą z waporyzatora, postać doustna również jest preferowana u osób z chorobami dróg oddechowych. Również u osób starszych podanie doustne jest wygodniejsze i łatwiejsze w opanowaniu niż waporyzacja.

Działanie w porównaniu do waporyzacji pojawia się po dłuższym czasie i trwa dłużej. Maksymalny efekt kliniczny dla ekstraktu olejowego przyjmowanego doustnie pojawia się w czasie od 2 do 4 godzin i utrzymuje się do 8 godzin. To narastające i przedłużone działanie jest istotne między innymi w leczeniu bólu przewlekłego.

Obecnie w Polsce dwie apteki zajmują się wytwarzaniem olejków doustnych: Apteka Mak we Wrocławiu oraz APTEKA PREMIUM-LEK w Katowicach. Link do mapki poniżej. Każda z nich wytwarza olejek w nieco inny sposób, inne jest też stężenie THC w olejku; zasadniczo cały proces przeprowadzany jest podobnie i opiera się na ekstrakcji składników aktywnych za pomocą etanolu. Olejek jest wydawany w szklanej butelce z zakraplaczem, preferowany sposób podania to podanie podjęzykowe. Buteleczkę należy przechowywać w lodówce, data ważności wynosi 6 miesięcy od daty produkcji.

tutaj – link do mapki zawierającej dane adresowe aptek wytwarzających leki z suszu konopi.

Dla pacjentów Green Doctora jest możliwość zmiany terapii z suszu na olejek doustny. Szczególnie polecam to pacjentom w starszym wieku oraz w przypadku przewlekłych, silnych zespołów bólowych.
 

Phanta Rei

Well-known member
Rejestracja
Cze 20, 2021
Postów
182
Buchów
88
Czy jest coś takiego jak Roisin ? Wyciśnięte przez prasę hydrauliczna żywice z pąków?
 

kastet

Well-known member
Rejestracja
Kwi 10, 2008
Postów
375
Buchów
216
Raczej rso lub rozrobuone w oleju spozywczym
 

Green Doctor

Partner forum.haszysz.com
Rejestracja
Mar 13, 2022
Postów
34
Buchów
98
Czy jest coś takiego jak Roisin ? Wyciśnięte przez prasę hydrauliczna żywice z pąków?
Trochę mi zajęło ale nie widziałem pytania: jest to olej rzepakowy zawierający składniki aktywne zawarte w suszu. Ekstrakcja się różni nieco w zależności od aptek, zwykle składniki aktywne są wydobywane za pomocą ekstrakcji alkoholowej następnie rozpuszczane w oleju rzepakowym.
Susz jest dekarboksylowany więc olej jest już gotowy do spożycia.
 

Góra Dół