nasiona marihuany

oprysk liści tabletkami co2

Wyszukiwarka Forumowa:

futurama

Active member
Buchów
0
Zdania na temat używania tabletek co2 są dość podzielone. Podlewanie roślin z "nimi" wydaje mi się nie mieć większego sensu. Z tego co czytałem nie ma żadnych dowodów na to że korzenie przyswajają Co2. Stąd pomysł dodawania ich podczas oprysku liści (rośliny są na veg'u 18+6) by zapewnić zwiększoną dawkę Co2. Tabletki wydzielają Co2 przez około 6 godzin. Oprysk robię w miarę możliwości 2 razy dziennie pół L wody + szczypta Co2. Czy ktoś może używał ich w ten sposób? Czy są jakieś widoczne efekty ich stosowania? Czekam na opinie.

Capitan Morgan

Well-known member
Buchów
0
1 tabletka co2 rozpuszczona w 100l wody wydziela 100ml dwutlenku wegla :lol3:
takze powodzenia z ta szczypta :freak2:

futurama

Active member
Buchów
0
Podlewanie > oprysk liści tabletkami co2

Producent zaleca dawkowanie 1 tabletki na 250L wody więc szczypta na pół litra wydaje się dobrym rozwiązaniem, chcę je zużyć do końca, więcej ich nie kupię

Roovis

Member
Buchów
0
W powietrzu znajduje się około 0,035% dwutlenku węgla. Objętość jednego mola gazu w warunkach "normalnych" V=22, 41 dm^3/mol. Masa molowa Co2 M=44,01 g/mol. Ze wzoru na gęstość g=M/V wychodzi g=1,963 kg/m^3. Box, który ma wymiary 1m na 1m na 1m ma w środku 1m^3 powietrza, w tym 0,035% Co2 czyli V=0,035m^3. Ze wzoru m=g*V masa Co2 w boxie to 68g. W przybliżeniu może to być 68ml. Wiadomo, że zwiększona ilość CO2 przyspiesza wzrost z połączeniem odpowiedniej ilości światła i wody (wilgotności powietrza i wody z podłoża) ale zbyt duża dawka CO2 może doprowadzić do zatrzymania wzrostu. Mimo iż tabletki CO2 dają jedynie śladowe ilości, to mogą wpłynąć na wzrost nawet w kilku procentach, co przy dobrych warunkach może objawić się lekko zwiększonym plonem. Ale biorąc pod uwagę cenę tabletek, jest to chyba nieopłacalne.

Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół