nasiona marihuany

Organiczny nawóz na kwitnienie.

Wyszukiwarka Forumowa:

MrBongos

Well-known member
Rejestracja
Maj 6, 2021
Postów
139
Buchów
214
Odznaki
1
Siema
Lecę na oucie na: ziemi biedronkowej, obornik bydlecy granolowany, dolomit, perlit, mikoryza. Bez kombinacji, co nieco zaczyna kwitnąć i potrzebuje nawozu na kwitnienie. Nie mam pojęcia co wybrać. Cały czas miałem w głowie że podsypie polifostką i wy***ane.
Ale tu z jednej strony nie wolno mieszać organiki z mineralnymi nawozami, a z drugiej najwygodniejsza opcja. Podsypujesz i masz już ponawożone. Jest jakaś równie łatwa ale jednak organiczna odżywka na outa.
Nasunęło mi się również pytanie dlaczego dolomit mozna mieszać z ziemią w organice przecież to nawóz mineralny?
 

Pysku

Zawsze gram do ostatniego gwizdka
Rejestracja
Kwi 26, 2021
Postów
1,520
Buchów
3,594
Odznaki
5
Astvit sypki polecam + melasa
 

Mlodygrower26

Member
Rejestracja
Cze 5, 2022
Postów
14
Buchów
1
Jak twoja roślinka zaczyna kwitnąć to zwiększ jej fosfor i potas a zmniejsz azot
Dobry nawóz naturalny który możesz sam zrobić to gnojówka z mniszka a dokładnie to same kwiatki w proporcji 1k kwiatków 10l wody odstaw na 2 tygodnie w cieniu i przykryć gazą ta gnojówka zawiera przeważnie potas i fosfor i wiele innych
.
 

MrBongos

Well-known member
Rejestracja
Maj 6, 2021
Postów
139
Buchów
214
Odznaki
1
Jak twoja roślinka zaczyna kwitnąć to zwiększ jej fosfor i potas a zmniejsz azot
Dobry nawóz naturalny który możesz sam zrobić to gnojówka z mniszka a dokładnie to same kwiatki w proporcji 1k kwiatków 10l wody odstaw na 2 tygodnie w cieniu i przykryć gazą ta gnojówka zawiera przeważnie potas i fosfor i wiele innych
.
Potrzebuję czegoś na już a zanim zrobie ten nawóz to już po kwitnieniu będzie.
Po za tym za dużo pie****enia.
 
U

Usunięty 79633

Guest
Nie wiem skąd stwierdzenie że organiki nie można mieszać z mineralnymi, taki mit. Dużo nawozów jest organiczno-mineralnych, bo mineralne w połączeniu z organiką działają wyśmienicie. Zresztą popatrz u każdego z producentów nawozów mineralnych jest "polepszacz glebowy" w ofercie i tabeli dawkowania przez cały okres regularnie podawany.

Polifoska może i posypiesz i gotowe, ale długo się rozpuszcza i lepiej by było przykryć ziemią żeby szybciej przerobiły ja bakterie, tak to nawet po sezonie poprzednim widziałem nie przerobione kuleczki.

Ogólnie fajne są nawozy granulowane i sypkie, bo nie trzeba się pier***ić z podlewaniem i wodą, dodatkowo nie są szybko wypłukiwanie z gleby. Idealnie na bagienka xD

Jeżeli chcesz organicznie to:
Guanokalong Powder + Palm Tree Ashes działa jak PK13/14
Guanokalong Complete Organics - pasza pełnowartościowa na wzrost i kwitnienie
Bio nawozy do truskawek i pomidorów, dużo taniej z target dostępne w każdym z ogrodniczym

Jak płynne to:
BioPK biotabs
Biobloombastic
PK compost Tea

Wszystko specjalistyczne dla konopi będzie drogie, chyba że mineralne. Ja na Twoim miejscu bym brał po13/14 od plagrona/hesi/canna/ghe/atami bez różnicy, aby cena się zgadzała.
 

MrBongos

Well-known member
Rejestracja
Maj 6, 2021
Postów
139
Buchów
214
Odznaki
1
Nie wiem skąd stwierdzenie że organiki nie można mieszać z mineralnymi, taki mit. Dużo nawozów jest organiczno-mineralnych, bo mineralne w połączeniu z organiką działają wyśmienicie. Zresztą popatrz u każdego z producentów nawozów mineralnych jest "polepszacz glebowy" w ofercie i tabeli dawkowania przez cały okres regularnie podawany.

Polifoska może i posypiesz i gotowe, ale długo się rozpuszcza i lepiej by było przykryć ziemią żeby szybciej przerobiły ja bakterie, tak to nawet po sezonie poprzednim widziałem nie przerobione kuleczki.

Ogólnie fajne są nawozy granulowane i sypkie, bo nie trzeba się pier***ić z podlewaniem i wodą, dodatkowo nie są szybko wypłukiwanie z gleby. Idealnie na bagienka xD

Jeżeli chcesz organicznie to:
Guanokalong Powder + Palm Tree Ashes działa jak PK13/14
Guanokalong Complete Organics - pasza pełnowartościowa na wzrost i kwitnienie
Bio nawozy do truskawek i pomidorów, dużo taniej z target dostępne w każdym z ogrodniczym

Jak płynne to:
BioPK biotabs
Biobloombastic
PK compost Tea

Wszystko specjalistyczne dla konopi będzie drogie, chyba że mineralne. Ja na Twoim miejscu bym brał po13/14 od plagrona/hesi/canna/ghe/atami bez różnicy, aby cena się zgadzała.
Wielkie dzięki za odpowiedź, jadę zaraz po 13/14 plagrona i będę miał z głowy.
Dokupić do tego coś jeszcze czy już na tym lecieć do końca ?
Może podsypać też polifostką pod krzaki które będą kwitnąć za niedługo żeby sobie zaczynała już działać ?
 
U

Usunięty 79633

Guest
Jeżeli dałeś obornik, dolomit itp wcześniej to powinno starczyć.
Polifoska będzie zbędna w tym wypadku.

Zresztą ciężko mówić coś na wyrost, kiedy jeszcze krzaki nie urosły. Każda gleba jest inna i każdy z nas ma inne warunki u siebie.
 

spooge

Well-known member
Rejestracja
Sie 5, 2022
Postów
147
Buchów
66
Na kwitnienie możesz zrobić "herbatkę" ze skórek banana, lub z całego banana (ja tak eksperymentuję z owocem). Podobno bomba potasowa.
Starym jak uprawa nawozem na kwitnienie jest też popiół z drzew. Bardzo popularne są palmy, ale u nas raczej ich nie ma : ) Można spalić trochę jakieś gałęzi z dębu np i podsypać ziemię - bardzo dobry nawóz.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół