nasiona marihuany

Organika - jakie dodatki do gleby typu Allmix

Wyszukiwarka Forumowa:

Mantis

Well-known member
Rejestracja
Gru 8, 2021
Postów
107
Buchów
13
Zastanawiam się nad przejściem na minerały, ale jeśli pomysł umrze, chciałbym doinwestować dobrą kupną ziemię organiczną.
Wszystko jedno, jaka to będzie gleba BioBizz, Canna czy Plagron.
Jak można sensownie wzbogacić taką ziemię?
Chodzi mi o rzeczy typu mikoryza, bat guano, kokos, więcej perlitu, jakieś inne wynalazki.
Może ktoś, kto próbował wielu producentów i zmontował jakiś docelowy mix, podpowie w tym temacie.
Całkowicie własny wyrób odpada, nie chce mi się bawić w budowanie od podstaw.

Od zawsze lecę głównie na BioBizzach, ale trudno mi powiedzieć czy ta ziemia jest jakaś szczególnie dobra.
Na Allmix czasem bluzgają, że ma za dużo patyków, rzeczywiście jest tam tego sporo, ale jakoś akurat mnie to nie dręczy.
 

Pandaa

Member
Rejestracja
Lis 5, 2022
Postów
9
Buchów
0
Podłączam się do pytania. Dodatkowo dorzucę jeszcze jedno - czy wybierając na kiełkowanie light mix, a w docelowych allmix będzie potrzebne coś więcej poza mikoryzą i CalMagiem? Dodam, że będą to nieduże automaty (Auto Mazar od Dutch Passion i Gorilla Glue Auto od Barneys Farm)
P.S. jaką mikoryzę polecacie w stosunku cena do jakości?
 

DesireOEM

4.618
Weteran
Rejestracja
Paź 13, 2014
Postów
1,519
Buchów
2,966
Odznaki
3
Minerały to zawsze większa kontrola potrzebna. Potencjalne problemy z Ph. Ja lecę na biobizz light i jestem zadowolony.
 

pozitiv

Well-known member
Rejestracja
Mar 25, 2022
Postów
249
Buchów
1,082
dolomit, lawa, bazalt, worm humus, palm ashes, nawoz ze skorek od bananow, woda po jajkach (albo mielone skorupkI) , torf, kompost itp... no jest tego troche
 

Mantis

Well-known member
Rejestracja
Gru 8, 2021
Postów
107
Buchów
13
Podłączam się do pytania. Dodatkowo dorzucę jeszcze jedno - czy wybierając na kiełkowanie light mix, a w docelowych allmix będzie potrzebne coś więcej poza mikoryzą i CalMagiem? Dodam, że będą to nieduże automaty (Auto Mazar od Dutch Passion i Gorilla Glue Auto od Barneys Farm)
P.S. jaką mikoryzę polecacie w stosunku cena do jakości?
Trichoderma, nic więcej.
Gotowe ziemie mają wystarczająco składników, organika wspomagana mikoryzą i trichodermą + nawozy, załatwiają całą sprawę.
Jedyne co bym polecał to jakiś booster pk zamiast top maxa, najlepiej bibloombastic lub bio-pk z BioTabs.
 

Pandaa

Member
Rejestracja
Lis 5, 2022
Postów
9
Buchów
0
Trichoderma, nic więcej.
Gotowe ziemie mają wystarczająco składników, organika wspomagana mikoryzą i trichodermą + nawozy, załatwiają całą sprawę.
Jedyne co bym polecał to jakiś booster pk zamiast top maxa, najlepiej bibloombastic lub bio-pk z BioTabs.
Co doładnie masz na myśli pisząc nawozy? To będzie pierwszy poważny miot i chce się przygotować. Na chwilę obecną wiem, że ziemia BioBizz, CalMag i mikoryza. Co dokładnie więcej przygotować?
P.S. jeśli jest taka możliwość proszę o konkretne firmy, bo jest tego dużo i nie wiem przy tych cenach ile to płacenie za jakość, a ile za np. logo.
P.S.2 możesz rozwinąć temat trichodermy?
 
Ostatnia edycja:

Pysku

Zawsze gram do ostatniego gwizdka
Rejestracja
Kwi 26, 2021
Postów
1,520
Buchów
3,594
Odznaki
5
Do organiki polecę Ci active humus papka i ewentualnie astvit sypki. Tak jak przedmówcy piszą, jakiś dobre pk będzie potrzebne. Ja używam lightmix od biobizz, sypie mini garść dolomitu, astvit, jak przygotowuje ziemię. Do tego mikroryza, humus papka i ogień. Pamiętaj że organika fajnie działa dopóki nie przesuszysz ziemi. Ogólnie dedykowane nawozy do mj są drakońsko drogie i nie zawsze przynoszą zamierzony efekt.. Tutaj sporo ludzi szuka tańszych alternatyw które działają i są skuteczne.
Ps. Ja lubię robić herbatki z astvit i melasy, napowietrzam to co najmniej 48h. Pozdro
 

Pandaa

Member
Rejestracja
Lis 5, 2022
Postów
9
Buchów
0
Do organiki polecę Ci active humus papka i ewentualnie astvit sypki. Tak jak przedmówcy piszą, jakiś dobre pk będzie potrzebne. Ja używam lightmix od biobizz, sypie mini garść dolomitu, astvit, jak przygotowuje ziemię. Do tego mikroryza, humus papka i ogień. Pamiętaj że organika fajnie działa dopóki nie przesuszysz ziemi. Ogólnie dedykowane nawozy do mj są drakońsko drogie i nie zawsze przynoszą zamierzony efekt.. Tutaj sporo ludzi szuka tańszych alternatyw które działają i są skuteczne.
Ps. Ja lubię robić herbatki z astvit i melasy, napowietrzam to co najmniej 48h. Pozdro
Mikoryza GreatWhite, Xtreme gardening czy najprostszy Biopon?
Czy jeśli dodam to wszystko do allmixa, to nie będzie za dużo na sam początek?
 

Pysku

Zawsze gram do ostatniego gwizdka
Rejestracja
Kwi 26, 2021
Postów
1,520
Buchów
3,594
Odznaki
5
Ja używam tej z rekinem white sharka, tańsza opcja. No dolomit możesz wymieszać z ziemią przy przygotowaniu, z astvit polecam herbatki bo on jest raczej organicznym dodatkiem niż nawozem
 

Pandaa

Member
Rejestracja
Lis 5, 2022
Postów
9
Buchów
0
Ja używam tej z rekinem white sharka, tańsza opcja. No dolomit możesz wymieszać z ziemią przy przygotowaniu, z astvit polecam herbatki bo on jest raczej organicznym dodatkiem niż nawozem
W hakich proporcjach +/- dolomit? Rozumiem, że wtedy rqczej nie będzie potrzeby CalMagiem dolewać?
 

KajmanNoNWO

Well-known member
Rejestracja
Lip 3, 2012
Postów
414
Buchów
170
Mistrzu popatrz sobie relki użytkowników Mleko1986 i El'SkuniroLegalizo... Tam jest prawdziwa organika i uprawa notill... Ja poleciałby Ci zestaw od biotabs na początek i jeśli nie masz dużego namiotu to autopot (nie przesuszysz ziemi) do tego jakiś light mix(używam biobizz) palm tree ash i powder od guankalong... Tak żeby zatrybić dokłanie o co biega z organiką.
 

Eko

997
Weteran
Rejestracja
Paź 2, 2009
Postów
3,324
Buchów
4,333
Odznaki
13
Kup sobie pk od biotabs , calmag , i coś na wszelki wypadek na weg np fishmix bo można tym i oprysk zrobić chodz nie powiedziane ze trzeba będzie tego użyć, i to ci wystarczy.
 

Nochal

Well-known member
Rejestracja
Lut 21, 2023
Postów
71
Buchów
33
Do organiki polecę Ci active humus papka i ewentualnie astvit sypki. Tak jak przedmówcy piszą, jakiś dobre pk będzie potrzebne. Ja używam lightmix od biobizz, sypie mini garść dolomitu, astvit, jak przygotowuje ziemię. Do tego mikroryza, humus papka i ogień. Pamiętaj że organika fajnie działa dopóki nie przesuszysz ziemi. Ogólnie dedykowane nawozy do mj są drakońsko drogie i nie zawsze przynoszą zamierzony efekt.. Tutaj sporo ludzi szuka tańszych alternatyw które działają i są skuteczne.
Ps. Ja lubię robić herbatki z astvit i melasy, napowietrzam to co najmniej 48h. Pozdro

A ja mam pytanie bo wyczytałem na stronie która już dawno nie była aktualizowana o organice był piekny oddzielny dział i tam było napisane że Bat Guano źle wpływa na grzyby mikoryzowe... Jakie jest Twoje zdanie na ten temat ? Widze że masz wiedze na temat organiki wiec wolałem dopytac :) Pozdrawiam
 

Pysku

Zawsze gram do ostatniego gwizdka
Rejestracja
Kwi 26, 2021
Postów
1,520
Buchów
3,594
Odznaki
5
A ja mam pytanie bo wyczytałem na stronie która już dawno nie była aktualizowana o organice był piekny oddzielny dział i tam było napisane że Bat Guano źle wpływa na grzyby mikoryzowe... Jakie jest Twoje zdanie na ten temat ? Widze że masz wiedze na temat organiki wiec wolałem dopytac :) Pozdrawiam
Nie słyszałem nigdy o czym takim 👀
 

Nochal

Well-known member
Rejestracja
Lut 21, 2023
Postów
71
Buchów
33
Pozwole sobie wrzucic ze strony: magivanga.com

W istocie, badania nad wzrostem grzybów mikoryzowych wykazały, że zwalniają one tempo ekspansji glebowej gdy stężenie fosforu przekracza 85 ppm, a przestają całkowicie rosnąć gdy dochodzi ono do 100-140 ppm.

O tym MUSZĄ ZAWSZE pamiętać organiczni growerzy, których miks glebowy zawiera dużo guano nietoperzy, mączki rybnej, obornika, czy innych nawozów bogatych w fosfor. Mikoryza rozwija się przede wszystkim w warunkach niedoboru tego pierwiastka, a więc roślina może czerpać z niej maksymalne korzyści tylko wtedy, gdy rośnie w ubogim podłożu.

Z drugiej strony, dostawy organicznego wapnia, magnezu i innych mikroelementów, niezwykle stymulują wzrost grzybów i doprowadzają do wybujałego wzrostu konopi. Jak zostało także udowodnione w ostatnich latach, kanał wapniowy pozostaje kluczowy dla komunikacji pomiędzy grzybami, a rośliną-gospodarzem.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół