nasiona marihuany

OS panpestka.pl 5x northern light auto 45x90x 120/180 250w HPS zabawa w HST

Wyszukiwarka Forumowa:

ZielonaMangusta

Well-known member
Rejestracja
Mar 13, 2021
Postów
48
Buchów
10
wole nie inwestować juz w stymulatory bo one chyba przereklamowane sa:)
Skoro nie masz jeszcze zbyt duzego doswiadczenia, to wydaje mi sie, ze mozesz po prostu nieodpowiednio je stosowac lub inny czynnik wchodzi w gre (stresogenny np. zmiana warunkow otoczenia).
Ja bym Ci w takim wypadku poradzila, zebys jednego krzaczka zrobil bez stymulatorow/dodatkow, a drugi z nimi, no i zeby wszystko inne jak odmiana, dozowanie wody, gleba to samo bylo ofc. Wtedy sie dowiesz czy faktycznie na Twoja rosline te stymulatory, tak jak piszesz, nie dzialaja, bo moze wchodza w interakcje lub sie neutralizuja w glebie/wodzie lub dales ich za duzo/malo, czy moze cos innego ma wplyw na to.
Wiesz, kazdy eksperyment ma tzw. grupe kontrolna, a ze widze, ze tak jak ja lubisz eskperymentowac, to chce Ci tylko jakos w tym pomoc ;)

A i dziekuje za dobre slowa :love:
 

Skrzacik

Well-known member
Rejestracja
Lis 13, 2020
Postów
195
Buchów
253
Skoro nie masz jeszcze zbyt duzego doswiadczenia, to wydaje mi sie, ze mozesz po prostu nieodpowiednio je stosowac lub inny czynnik wchodzi w gre (stresogenny np. zmiana warunkow otoczenia).
Ja bym Ci w takim wypadku poradzila, zebys jednego krzaczka zrobil bez stymulatorow/dodatkow, a drugi z nimi, no i zeby wszystko inne jak odmiana, dozowanie wody, gleba to samo bylo ofc. Wtedy sie dowiesz czy faktycznie na Twoja rosline te stymulatory, tak jak piszesz, nie dzialaja, bo moze wchodza w interakcje lub sie neutralizuja w glebie/wodzie lub dales ich za duzo/malo, czy moze cos innego ma wplyw na to.
Wiesz, kazdy eksperyment ma tzw. grupe kontrolna, a ze widze, ze tak jak ja lubisz eskperymentowac, to chce Ci tylko jakos w tym pomoc ;)

A i dziekuje za dobre slowa :love:
Dzieki koleżanko :)

w następnym bede próbował cos pokombinować z nawozami ale myślałem zeby zrobic bio kontra mineralne :) ale zobaczy sie jeszcze minimum mam 2 tygodnie do wsadzania pestek w ziemie tak wiec dopiero wtedy cos pomyśle co to bedzie za experyment :)

Pozdrawiam !!!
 

szermi

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 22, 2013
Postów
694
Buchów
165
Skrzacik a czy przypadkiem robactwo nie zjada ci tam roślinek, bo niektóre liście wyglądają jak po inwazji przędziorka. to też jest dość stresogenne dla roślin.
 

Skrzacik

Well-known member
Rejestracja
Lis 13, 2020
Postów
195
Buchów
253
Skrzacik a czy przypadkiem robactwo nie zjada ci tam roślinek, bo niektóre liście wyglądają jak po inwazji przędziorka. to też jest dość stresogenne dla roślin.
Siemanko :)

tez tak sądziłem jeszcze niedawno ale po przejrzeniu wszystkiego nie ma nawet sztuki liście tez czyste nie ma żadnych jajek
A poprzednim razem miałem tak samo wyglądające liście i ten sam problem za kwaśna gleba była
Na tyle kwaśna ze kwiatki przestawały pobierać mikro z gleby teraz to samo ale juz wracają do normy i tak tak późny stage kwitnienia juz nie powinien im tak bardzo zaszkodzić
Maja jeszcze wystarczająco liści z których mogą dobie uzupełniać braki ;) jak by cos ;)

dzieki za podpowiedz ale szkoda ze to nie to :)
 

szermi

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 22, 2013
Postów
694
Buchów
165
jak jest tak kwaśna gleba to może syp jakiś dolomit do wody żeby odpowiedniego ph nabrała, ja mam znowu bardzo twardą wodę ponad 8 i też w jednym kalibrowaniu jestem. oby do kosy, masz rację teraz to już dociągną jakoś .
 
U

Usunięty 11382

Guest
Mordeczko, ph swoją drogą, ale przędziora masz na bank, na tym zdjęciu widać :
BFE9DDFA-0E8E-4063-B69A-0F4C1F9ADE3B.jpg


Liście wyglądające w ten sposób to na 1000000% działanie przędziora, działaj z nim szybko bo zaraz pajęczyny sie porobią i nie bedzie co zbierać. Są to na tyle małe robaczki, że cieżko zauważyć, grasują pod spodem liści, ale na tym etapie flo oprysk chemikaliami raczej odpada, obczaj tematy na forum co dalej z tym.
Pozdro i powodzonka !
 

Skrzacik

Well-known member
Rejestracja
Lis 13, 2020
Postów
195
Buchów
253
Mordeczko, ph swoją drogą, ale przędziora masz na bank, na tym zdjęciu widać :
BFE9DDFA-0E8E-4063-B69A-0F4C1F9ADE3B.jpg


Liście wyglądające w ten sposób to na 1000000% działanie przędziora, działaj z nim szybko bo zaraz pajęczyny sie porobią i nie bedzie co zbierać. Są to na tyle małe robaczki, że cieżko zauważyć, grasują pod spodem liści, ale na tym etapie flo oprysk chemikaliami raczej odpada, obczaj tematy na forum co dalej z tym.
Pozdro i powodzonka !
Dzieki za podpowiedz !!!

kolejna osoba mowie sprawdzę jeszcze raz żadnych oznak pajęczyn osobników tez nie zauważyłem na żadnej z lasek ale jutro zrobie im oprysk z czosnku i sie zobaczy powtórzę profilaktycznie jeszcze ze 2 razy dzień po dniu nic wiecej chyba mi nie zostało
Do ścinki juz niedaleko

zaniepokoiło mnie tylko to ze „zaraz nie bedzie co zbierać” sądzisz ze mogą mi szkód narobić dużych na kwiatkach :) jak bym cie prosił o rozwiniecie tego zdania bo z tego co czytałem wpierdzielania tylko cos liści a chyba w takim stadium dojdą juz nawet bez liści :)

jak byś znał lepszy sposób na nie niz woda z czosnkiem proszę podziel sie bo warto zrobic jakiś bio oprysk ale chemikaliów w wym stadium niedojdami bo sam bede to palił
 

szermi

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 22, 2013
Postów
694
Buchów
165
są naturalne sposoby, podam ci 3. 1- 20g mydła szarego+10ml denaturatu zmieszać i przecierać liście pod spodem. 2- czosnek lub łupiny cebuli 25-30g zalać 1l wody zostawić na 12h potem 1do1 z wodą rozrobić i pryskać 3- 1łyżka cynamonu+1 łyżka gożdzików + 2 łyżki ziół prowansalskich zalać 1 litr wrzącej wody jak lekko przestygnie dodaj 2 łyżki rozgniecionego czosnku i jak całkiem ostygnie kropla mydła lub płynu do naczyń , przecedzić i pryskać. środki do oprysku są biologicznie czynne 24h. jak co to można kupić gotowe naturalne, można suszoną pokrzywę lub świeżą zalać wodą na 12h i tym pryskać ale to ma sporo azotu przy okazji. sam zdecyduj co zrobisz. ja od siebie z autopsji mogę powiedzieć że to odbije się na jakości kwiatów i ilości.
 

Skrzacik

Well-known member
Rejestracja
Lis 13, 2020
Postów
195
Buchów
253
UP UP UP

witam wszystkich

kolejny szybki up

Wczoraj podlalem ostatni raz z nawozami juz teraz sama woda

póz każdego krzaka zostawie zeby doszło a polowe ścinam jakoś w połowie tygodnia

po ścince podam gramature mokrego i pózniej suchego

dzisiaj chciałem ***ać sampla i wyszło ze jaki z 5g suchego Yo oberwałem lol

dzień 50 kwitnienia
Kilka fotek i do ścinki :)



CB69B63B-6E2F-49DA-9EE8-BAB8ED7DD15F.jpg

6027C5CA-C472-4002-BF27-B300A3775F79.jpg

1BEEDFF0-94EA-40AC-B55E-185E75D2BF38.jpg

F1DAAFE4-041C-4AA5-88B7-3C1EC5BA2941.jpg
 

ZielonaMangusta

Well-known member
Rejestracja
Mar 13, 2021
Postów
48
Buchów
10
Ja bym na Twoim miejscu ten popkorn na dole oberwala i zrobila mocniejszego fryzjera, ale w tej fazie kwitnienia juz za pozno (bedziesz wiedziec na przyszlosc ;)). Zreszta juz ktos w tym watku pisal o popkornie.
Ktory to ich dzien ogolnie i kwitnienia?
 

Skrzacik

Well-known member
Rejestracja
Lis 13, 2020
Postów
195
Buchów
253
Ja bym na Twoim miejscu ten popkorn na dole oberwala i zrobila mocniejszego fryzjera, ale w tej fazie kwitnienia juz za pozno (bedziesz wiedziec na przyszlosc ;)). Zreszta juz ktos w tym watku pisal o popkornie.
Ktory to ich dzien ogolnie i kwitnienia?
W sumie to juz 80 dni

co do popcornu to zostawiam specjalnie bo to zawsze z 5-10 g wiecej z krzaka a ścinam ba dwa razy pierwsze lecą główne topy a pózniej 1-2 tyg popcorn który juz takim popcornem nie jest :)

pozdrawiam :)
 

ZielonaMangusta

Well-known member
Rejestracja
Mar 13, 2021
Postów
48
Buchów
10
IMO blad, patrzysz krotkowzrocznie, bo nie bierzesz pod uwage, ze zamiast tych 5-10 g z popkornu, mialbys 15-20 g w glownych szczytach. Na tym ten trening polega, zeby przeniesc "uwage" planta z budowania malych odrostow na skupienie sie na glownych palkach, bo wiecej sil witalnych bedzie mogl wtedy na nie przeznaczyc.
 
Ostatnia edycja:

PanApokalipsa

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 9, 2013
Postów
1,395
Buchów
1,328
Odznaki
6
Dobre mutanty porosly , lej woda juz bo koncza zywot niebawem jak na moje.
Tydzien na wodzie,kolejny plukanie i do suszarni :)
 

Skrzacik

Well-known member
Rejestracja
Lis 13, 2020
Postów
195
Buchów
253
UP UP UP

witam wszystkich jeden z ostatnich razy w tym projekcje

przedziorki wygrywają walkę z organicznymi opcjami zwalczania ale juz trudno jakoś i tak dociągnę do końca !!!
@szermi wypróbowałem wszystkie sposoby zwalczania ale chyba za dużo ich juz było zeby wygrać :) przydało by sie z 10 biedronek ale zimno jesCze zeby je znaleźć gdzieś :)

chciałem zapytać czy waszym zdaniem mogę dwie pierwsze roślinki juz ścinać i co z dwoma następnymi jak długo trzymać
Dodam ze dwie ostatnie sa dużo bardziej zaatakowane przedziorkiem i moze dlatego takie późne sa

wstawiam po jednym zdjęciu z każdej makro i proszę o wasze zdanie co robić kiedy ścinać

chciałbym jutro juz kosić dwie i jak cos zaczekać z tydzień na dwie następne dajcie znać co sądzicie :) pozdro

Ponad 60dni kwitnienia !!!


moje faworytki do scinki
F0BB2E17-B413-44BB-8654-19A03DE4B6C9.jpg

9363222E-3682-4084-8E99-5B4FB84ABB64.jpg


Te dwie chyba jeszcze bardzo przezroczyste ale moze sie mylę
One tez mocno dojechanie przez przedziorka

CAE8DE45-8E11-4E05-B31E-A6D6A08EB93C.jpg

2A031CCF-D20E-49C7-8C60-97349DDB403A.jpg


Pozdrówki !!!!
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół