nasiona marihuany

Osprzęt box 0.16m^2

Wyszukiwarka Forumowa:

Fantandoo

Active member
Rejestracja
Lip 14, 2019
Postów
38
Buchów
0
Witam
Planuję zakup boxa 40x40x160
Pomożecie dobrać odpowiedni osprzęt?
Całość będzie w zamkniętym, małym pomieszczeniu ok 45x55x240 więc możeby być problem z temperaturą przy hps (nie znam się, ale tak mi się wydaje :D), budżet jaki mam przygotowany to ok 1500-2000 na wszystko w tym nawozy (biobizz gro,flo,top max,bio heaven, do tego mikroryza orca i ziemia biobizz light mix)
początkowo myślałem o ledzie marshydro ts600 lub phytolite naked 60w cob.
Ile panienek do takiego szkraba?
Zależy mi również na zniwelowaniu zapachu w jak największym stopniu.
Za wszelką pomoc z góry dziękuję
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,767
Weź lepiej sobie starter pack od biotabs, na taką powierzchnię to Ci starczy na kilka upraw. Led? lepiej mars, ja mam w 0.16 phytolitea 120 ale to chyba trochę za dużo, jeszcze tego nie rozgryzłem.Chociaż przy 160 to będzie git. Ile panienek? jedna i 10l donica będzie za***iście, im mniej krzaków tym mniej potencjalnych problemów :) z wentylacja to ogarnij mój setup, daje radę, jest cicho i nie śmierdzi.

Wentylacja: AAB Jet Fan 12 PWM 120mm 170m3/h, muszę dorzucić jakiś mieszający, filtr CanLite 75-100m3/h
 

Serfer

Well-known member
Rejestracja
Mar 4, 2020
Postów
50
Buchów
0
[MENTION=35010]Żul[/MENTION] mówisz że taki komputerowy wentyl da radę obsłużyć wydajnie filtr 75-100m3? Myślę o boxie RoyalRoom 40x40x80 z hps 100w i też mi zależy na ciszy i braku zapachu. Myślisz że z tym filtrem i wentylatorem będzie ok? [MENTION=92407]Fantandoo[/MENTION] sorki za podpięcie się do Twojego posta :tiphat:
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,767
Zależy na jakim napięciu puścisz, ale zapie****a aż miło, z ledem dobrze współgra jeżeli chodzi o temp. wewnątrz. Jak chcesz hpsa to weź wyższy bo piekarnik sobie zrobisz.
 

LucjanOG

Tetra Hydro Cannabinol %
Rejestracja
Maj 30, 2019
Postów
3,766
Buchów
9,013
Odznaki
3
chcesz hpsa to weź wyższy bo piekarnik sobie zrobisz.

dobry mieszak i wyciagajacy to podstawa w boksie 120cm na jedna rolinke to hps 100w - 150 w w maksie ...


Ja mam 60x60x140 i 250W hps'a , dwa zaciagajace komputerowe , mieszak Goodman'a i wyciagajacy z filterm i spoko nic sie nei grzej , oczewiscie , dzien w nocy a noc za dnia dla zbicia temperaury , no i korzysci finansowe , bo nizsza stawka od 22 do 6 :)
 

Serfer

Well-known member
Rejestracja
Mar 4, 2020
Postów
50
Buchów
0
[MENTION=35010]Żul[/MENTION] wiesz, nie tyle chcę hpsa, co po prostu mam taką lampę bo kilka lat temu miałem szafkę z płyty meblowej która była niższa niż 80cm i jakoś dało radę zrobić 3 uprawy. A ostatnio trafiłem tu na fotorelację z boxem 60cm i hps 70w i fajnie to wyszło na końcu i przypomniałem sobie że mam tego hpsa i można by go użyć z nową żarówką (nie jestem pewien, ale chyba nie można dać żarówki 70w do balastu który jest pod 100w?). Teraz pozostaje tylko kwestia dobrej cichej wentylacji z filtrem i pojawił się cień nadziei po Twoim wpisie, a temperaturkę może jakoś wyreguluję, bo ten RoyalRoom ma sporo otworów, a w mieszkaniu mam praktycznie cały rok ok. 22-23C.
 

Fantandoo

Active member
Rejestracja
Lip 14, 2019
Postów
38
Buchów
0
hps to grzejnik, kup leda i pozbądź się problemu ;D (ledy do takiego boksa kosztują podobnie jak zestaw hps)

---------- Post Zaktualizowany 19:59 ---------- Data pierwszego postu 19:57 ----------

dzięki za odpowiedź :D ale w wentylator wyciągający chyba kupie normalny i trochę mocniejszy by go skręcić żeby cichy był, miejmy nadzieję że to zapewni mi spokój na dłuższy czas :D

---------- Post Zaktualizowany 20:00 ---------- Data pierwszego postu 19:59 ----------

Chciałem wyższego boxa ale tylko takiego dziada znalazłem chociaż 160 już powinna przy lst sobie bez problemu poradzić tym bardziej że to ledy a nie jakieś piekarniki :D
 

Serfer

Well-known member
Rejestracja
Mar 4, 2020
Postów
50
Buchów
0
hps to grzejnik, kup leda i pozbądź się problemu ;D (ledy do takiego boksa kosztują podobnie jak zestaw hps)
Rozumiem że to było do mnie? :) Spoko, dzięki za radę, ale jak napisałem, ja już mam tą lampę z poprzednich upraw, więc w tej chwili wystarczyło by dokupić nową żarówkę za jakieś 25zł, a za tyle na pewno nie kupię leda o podobnej mocy :) Piekarnik, nie piekarnik, ale to tylko w sumie 100w i wiem mniej więcej jak to grzeje, bo miałem już niską szafkę i dało radę. Myślę że namiocik z odpowiednią wentylacją też da radę, a w razie czego oświetlenie to chyba będzie najprostsza rzecz do wymiany jakby coś szło nie tak, a może jednak się uda i parę złotych zostanie w kieszeni :) Te parę lat temu, jak miałem szafkę, korzystałem z porad na tym forum i wtedy ledy to była mało znana i w ch*j droga egzotyka i większość ludzi miała hpsy i cfl i jakoś się uprawiało :) W takiej Kaliforni też jest ponad 40C i jakie krzaczory tam rosną to chyba każdy wie ;) Co do tych ledów tak jeszcze dodam, że też nie wiem na 100% czy nadały by się do boxa o wysokości 80cm, bo z tego co zdążyłem się zorientować zalecana odległość lampy do rośliny musi być trochę większa żeby to było efektywne.
 

Fantandoo

Active member
Rejestracja
Lip 14, 2019
Postów
38
Buchów
0
hps'em możesz przypalić szczyty, więc też nie możesz zbyt blisko trzymać a leda różnie widziałem że ludzie ustawiają. Jasne że jest to droższa zabawa ale może warto przemyśleć i wygrzebać zaskórniaki ;D Do teraz ludzie korzystają z cfl dlaczego? nie wiem ale korzystają :D

---------- Post Zaktualizowany 23:04 ---------- Data pierwszego postu 23:03 ----------

a odległość jak się nie mylę w przypadku ledów zależy mocno od soczewki jaką masz

---------- Post Zaktualizowany 23:06 ---------- Data pierwszego postu 23:04 ----------

zawsze można użyć żarówek led zamiast panelu i wyjdzie taniej choć nie jestem pewien czy przyniesie zamierzony skutek
 

Serfer

Well-known member
Rejestracja
Mar 4, 2020
Postów
50
Buchów
0
Wszystko jeszcze do ponownego przeanalizowania, ale na 99% na początek polecę z tym hpsem :) Można jeszcze dać grubszą szybę pod żarówkę i mały wiatraczek dmuchający w stronę szyby(tak miałem kiedyś) i szczyty dotykały tej szyby i było ok :) Ja nie mam dużych potrzeb, jak wyciągnę z boxa 20g co trzy miechy, to będę zadowolony, więc nie wiem czy też nie przejdę na cfl jak będzie problem z temperaturą :) Jeden minus jaki widzę w tej chwili, to że trochę brzęczy ta żarówka hps jak jest odpalona, ale może to przez to że jest już trochę stara i zobaczę jak będzie słychać w namiocie, bo jeszcze go nie mam :) Ogólnie oświetlenie to najmniejszy problem dla mnie w tej chwili, bardziej się skupiam narazie na dobraniu odpowiedniego filtra, wentyla i odmiany do niskiego boxa.
 

Fantandoo

Active member
Rejestracja
Lip 14, 2019
Postów
38
Buchów
0
Moim zdaniem szyba to strzał w kolano, ponieważ masz i tak mało miejsca a ona jeszcze ci je zabierze
 

DesireOEM

4.618
Weteran
Rejestracja
Paź 13, 2014
Postów
1,520
Buchów
2,966
Odznaki
3
Mam podobnego boksa. Też lecę na CAN light i komputerowym, daje radę, ale jakby miał miejsce, to pewnie bym dał coś bardziej pro, ale tutaj mam bardzo cichy i kulturalny dźwięk. Rośliny 1 lub 2. 1 sztuka - więcej trenningu, dłuższy weg. 2 sztuki większa rożnorodnośc plonów. LED uber alles, zwłąszcza w małym boksie.
 

Fantandoo

Active member
Rejestracja
Lip 14, 2019
Postów
38
Buchów
0
Ja chcę wyj***c filtr z boxa żeby mieć więcej miejsca w środku a nad boksem mam spory zapasik :D Ledy to teraźniejszość i przyszłość i nawet ich cenna już nie przeraża, a moim zdaniem jest przystępna (wiadomo zależy co kupujesz czy Marsa czy cl itd)
 

Serfer

Well-known member
Rejestracja
Mar 4, 2020
Postów
50
Buchów
0
Nie będziemy się spierać, bo to nie ma sensu, ale mówią że jeden obraz znaczy więcej niż tysiąc słów, więc specjalnie dla Ciebie odgrzebałem stare zdjęcia :) To była szafka o wymiarach 30x60x60, z hps 100w i trzema wiatraczkami komputerowymi. Troszkę kombinacji i efekt był całkiem niezły jak na moje potrzeby. Jak widzisz to co piszę nie jest tylko teorią. Ta szafka obleciała 3 uprawy, więc trochę wiem o czym mówię :) Oczywiście zgadzam się że ledy są fajne i w ogóle, ale nie zgodzę się że nie da się fajnie uprawiać na oldskulowym sprzęcie, wszystko zależy jakie ma się oczekiwania, a moje nie są jakieś kosmicznie duże:) To trochę tak jak niektórzy mówią że nie da się grać w gry jak jest mniej niż 60fpsów, a mi się bardzo przyjemnie gra w Wiedźmina na stabilnych 40 :)
01_12_28629.JPG
 

Fantandoo

Active member
Rejestracja
Lip 14, 2019
Postów
38
Buchów
0
W sumie racja wszystko zależy od tego co oczekujemy, ja raczej byłbym średnio zadowolony z takich rezultatów ale jestem żółtodziobem i życie mnie zweryfikuje w najbliższym czasie ;D
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół