nasiona marihuany

Osuszacz powietrza

Wyszukiwarka Forumowa:

precus

Well-known member
Rejestracja
Mar 12, 2021
Postów
109
Buchów
64
No siema. Szukam osuszacza powietrza. Roślinki parują w nocy jak ledzik jest zgaszony i ciężko się śpi. Do tego zaczynają kwitnąć i chcę mieć pewność że plecha się z nimi nie polubi. Na allegówno jest cała masa różnych osuszaczy, ale zanim wtopię pieniądze w jakiś bezwartościowy szajs - czego używacie wy i czy jesteście zadowoleni? Potrzebuję osuszacza który ogarnie boxa 60x60 i tylko tyle. Zanim pojawiła się hodowla w chacie nie było problemu ze zbyt wilgotnym powietrzem.

Taki szajsik wyrobi czy za mały?

osuszacz powietrza
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

WeedBaron

Emeryt
Rejestracja
Lut 13, 2020
Postów
515
Buchów
515
Nie bardzo, miałem icube i słabo się wyrabiał, a ten to pierwsza oferta z allegro, czasami lepiej głębiej poszperać.
300L / 24h w parametrach to też jakaś magia i odlot totalny.

Koszt skutecznego osuszacza licz na 250-300 PLN + prąd, a dodatkowo obsługa tego.
Ogólnie ja wtopiłem ładując się w osuszacz elektryczny na taką przestrzeń, moim zdaniem taka przestrzeń nie jest warta osuszacza elektrycznego, a z większej bardziej się opłaca pozbywać tej wilgoci przez filtr węglowy niż ją chłonąć - no chyba, że Co2, ale mało kto stosuje lampy przy których suplementacja Co2 jest konieczna.

Rozwiązanie jakie bym Ci polecił po zdobytym doświadczeniu to HUMISTOP, starter kosztuje 12 zł, a 20 wkładów ~150 PLN.
Ewentualnie możesz znaleźć sobie alternatywy na aliexpress, gdzie już na prawdę będzie to groszowa sprawa.
Co do HUMI, 20 wkładów spokojnie wystarczy Ci na 1.5 roku.
 

precus

Well-known member
Rejestracja
Mar 12, 2021
Postów
109
Buchów
64
Stary, wygląda to kapitalnie patrząc na głośność, prądożerność i ilość zużytego miejsca oraz.... cenę. Nawet 1 wkład jest ledwie kilka % droższy niż 20 sztuk, więc nie muszę robić zapasu na półtora roku :) Wychodzi na to że około 2-3 wkłady na grow są potrzebne?
 

BlackMen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2014
Postów
3,602
Buchów
2,367
Odznaki
1
Lepiej kupić dobry wiatrak wyciagajacy na taką powierzchnię to szkoda ładować osuszacza ale jak chcesz to szukaj 5-10l/24h nie są duże a dadzą radę w takim boxie
 

WeedBaron

Emeryt
Rejestracja
Lut 13, 2020
Postów
515
Buchów
515
Stary, wygląda to kapitalnie patrząc na głośność, prądożerność i ilość zużytego miejsca oraz.... cenę. Nawet 1 wkład jest ledwie kilka % droższy niż 20 sztuk, więc nie muszę robić zapasu na półtora roku :) Wychodzi na to że około 2-3 wkłady na grow są potrzebne?
No mniej więcej tak to wychodzi.
Wiadomo, że nie od samego początku musisz to tam trzymać, najgorzej na flo...

@BlackMen
Chłopu to nawilża mieszkanie i ciężko mu się śpi, więc musi to skumulować gdzieś, a nie wypuszczać na zewnątrz.
 

C696

Well-known member
Rejestracja
Lut 6, 2021
Postów
691
Buchów
519
humistop nie jest głupi umnie np ciasno juz z miejscem na takie osuszacze elektryczne no i osuszacze to juz troche pradu pobieraja w moim przypadku to dosc istotne , na niewiekie przestrzenie nawet niezle sie sprawdza
szkoda ze nie znalazłem podoego rozwiazania na zwiekszanie wilgotnosci na vegu :p
 

BlackMen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2014
Postów
3,602
Buchów
2,367
Odznaki
1
To jaką masz wilgotność? Że źle sypiasz :v
 

precus

Well-known member
Rejestracja
Mar 12, 2021
Postów
109
Buchów
64
Mierzę tylko w boksie, to z 30-45 na początku wzrasta w nocy do 60%. Wystarczająco żeby w małej sypialni to odczuć.
 

C696

Well-known member
Rejestracja
Lut 6, 2021
Postów
691
Buchów
519
to dziwne bo optymalna wilgotnosc zyciowa to ok 50-60% wiec nic nie powinienes odczuwać u mnie w domu srednia wilgotnosc to 52-55%
predzej wydostaje ci sie moze jakis zapach z podwyzszona temperatura
masz jakas wentylacje w pokoju ?
jaka temp w boxie i jaki fitr masz z wentylatorem ? namiot szczelny ?
dodatkowo nie wiem czy znajedziesz takie ciche urzadzenia elektryczne jednak jak masz mala sypialnie to moze warto sprobowac wsadzic chodzby na próbe ten humistop to nie wielki koszt a cisza w nocy
 

Klocenty

New member
Rejestracja
Lip 4, 2021
Postów
4
Buchów
0
Witam mam boxa 70/70/170. Już puchną topy, Wilgotność skoczyla do 70 , mam jakiś osuszacz na wkłady ale nie wyrabia , box stoi w pokoju z uchylonym oknem, mam leda, potrzebuje na gwałt jakiś dobry osuszacz w niedużych pieniądzach. Polecicie coś? Wolałbym wydać raczej mniej niż 300 zł, ratunku?
 

Karzelekkk

Well-known member
Rejestracja
Cze 18, 2022
Postów
402
Buchów
958
Odznaki
8
Box 35x35x90 polecicie cos? Musze wilgotnosc obnizyc.. moze macie jakis patent?
 

Zie-lony

Well-known member
Rejestracja
Paź 29, 2019
Postów
1,728
Buchów
3,653
Odznaki
6
Wietrzyć dobrze pomieszczenie, wycinać doły..
 

Karzelekkk

Well-known member
Rejestracja
Cze 18, 2022
Postów
402
Buchów
958
Odznaki
8
Box
27 stopni , wilgotność około 75%
Jak otworze na maxa box to spada wilgotność do 50% temp poza boxem podejrzewam 23-24 stopnie
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół