nasiona marihuany

Oswietlenie

Wyszukiwarka Forumowa:

Patryk13

Member
Rejestracja
Paź 5, 2017
Postów
11
Buchów
0
Czesc posiadam boxa 90x90x100, czy ten zestaw zda egzamin ?
"zestaw sklada sie z aluminiowego odblysnika o wymiarach 35x30 , zasilacza 400W z kompletnym podłączeniem oraz gniazdem na zarówke typu e40 oraz żarówki Phillips master HPI-T plus o mocy 400W"
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Moze byc problem z temp bo masz boksa niezawysokiego..
Kolejna rzecza ze to zarowka MH i zda egzamin tylko podczas wegowania roslin. Na kwitnienie potrzeba druga bardziej "czerowna" barwe czyli mniej Kelvinow.

Na Twojego boksa nie pchal bym sie w lampy wyladowawcze tylko zarowki CFL albo ledy. Sa nawet duale ktore maja obie barwy w sobie i spisuja sie calkiem niezle. Potrzebujesz rowniez odpowiedniej wentylacji, timera, wiatraka mieszajacego i pare innych gadgetow no i wiedzy ktora znajdziesz w dzialach dla poczatkujacych. Poczytaj dokladnie a duzo sie dowiesz aby ruszyc z ta przygoda.
 

Patryk13

Member
Rejestracja
Paź 5, 2017
Postów
11
Buchów
0
Moze byc problem z temp bo masz boksa niezawysokiego..
Kolejna rzecza ze to zarowka MH i zda egzamin tylko podczas wegowania roslin. Na kwitnienie potrzeba druga bardziej "czerowna" barwe czyli mniej Kelvinow.

Na Twojego boksa nie pchal bym sie w lampy wyladowawcze tylko zarowki CFL albo ledy. Sa nawet duale ktore maja obie barwy w sobie i spisuja sie calkiem niezle. Potrzebujesz rowniez odpowiedniej wentylacji, timera, wiatraka mieszajacego i pare innych gadgetow no i wiedzy ktora znajdziesz w dzialach dla poczatkujacych. Poczytaj dokladnie a duzo sie dowiesz aby ruszyc z ta przygoda.

Boxa jeszcze szczerze nie posiadam ale miałem plany po czytaniu wiele forum żeby zrobić max 1m wysokości. Odnośnie wentylacji ogarnąłem już ten temat jedynie myślałem czy zakupić mały wiatraczek czy dac np. 1 czy dwa wentylatorki z komputera. Wydaje mi sie ze jedyny problem jaki mam to z oświetleniem bo właśnie obawiałem się ze te oświetlenie co napisałem u góry nie będzie spełniać danych oczekiwań i się porostu obawiam ze się nie uda. W ostatnim poście właśnie mi doradzili bym sobie zakupił zestaw hps 400w. I teraz po twojej odpowiedzi już sam nw co zrobić :/ Tylko dodam ze chciał bym oświetlenie w budżecie do 100zł.
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Jak bardzo chcesz tego hpsa to kup duala 250w np Phytolight.

https://www.growbox.pl/product-pol-469-Zarowka-Phytolite-HPS-DUAL-250W.html

Ma odpowiednia barwe na wzrost i kwitnienie. Kosztuje niecala stowke.
Dobierz balast magnetyczny ktory jest tanszy niz elektroniczny ale bedzie ci potrzebny tez jakis odblask i koszta sie zwiekszaja. W 100pln bedzie Ci ciezko sie zmiescic wiec przeznaczyc bedziesz musial troche wiecej . Chyba ze sie myle wiec niech mnie ktos poprawi. Kolejna rzecza bedzie przy hpsie nizsza wilgotnosc a ja potrzebujesz wieksza podczas wegetacji roslin bo pozniej ok.
Ja bym jednak sie sklanial na poczatek do CFL duala np 125w.

https://www.growbox.pl/product-pol-1191-Zarowka-ELEKTROX-CFL-DUAL-obie-fazy-125W.html

Mniejsze zuzycie pradu oraz brak problemu z wilgotnoscia podczas wzrostu. Troche drozsze ale starczy Ci na dluzej i przy takim boksie bedziesz mial wieksze pole manewru z ustawieniem jej bo sie tak nie grzeje.
Potrzebowal bedziesz filtr weglowy jak zaczna pachniec rosliny bo przypalu sobie narobisz tylko a wiec kolejny wydatek.
Przemysl dobrze.
 

Patryk13

Member
Rejestracja
Paź 5, 2017
Postów
11
Buchów
0
Jak bardzo chcesz tego hpsa to kup duala 250w np Phytolight.

https://www.growbox.pl/product-pol-469-Zarowka-Phytolite-HPS-DUAL-250W.html

Ma odpowiednia barwe na wzrost i kwitnienie. Kosztuje niecala stowke.
Dobierz balast magnetyczny ktory jest tanszy niz elektroniczny ale bedzie ci potrzebny tez jakis odblask i koszta sie zwiekszaja. W 100pln bedzie Ci ciezko sie zmiescic wiec przeznaczyc bedziesz musial troche wiecej . Chyba ze sie myle wiec niech mnie ktos poprawi. Kolejna rzecza bedzie przy hpsie nizsza wilgotnosc a ja potrzebujesz wieksza podczas wegetacji roslin bo pozniej ok.
Ja bym jednak sie sklanial na poczatek do CFL duala np 125w.

https://www.growbox.pl/product-pol-1191-Zarowka-ELEKTROX-CFL-DUAL-obie-fazy-125W.html

Mniejsze zuzycie pradu oraz brak problemu z wilgotnoscia podczas wzrostu. Troche drozsze ale starczy Ci na dluzej i przy takim boksie bedziesz mial wieksze pole manewru z ustawieniem jej bo sie tak nie grzeje.
Potrzebowal bedziesz filtr weglowy jak zaczna pachniec rosliny bo przypalu sobie narobisz tylko a wiec kolejny wydatek.
Przemysl dobrze.

Bardziej bym wolal zarowke phytolite bo patrzac na cene drugiej zarowki nie ma szans jak na ta chwile :/ a co tego odblysnika jak narazie znalazlem najtanszy z przesylka za 50zl lecz mam pytanie bo widzialem ze nie ktorzy sami sobie robia np. z blachy do pieczenia ciasta. a co do tego balastu magnetycznego szukam w internetach uzywki jakiejs bo cena nowej jest troche za duza :/ Kiedys chetnie bym sobie kupil np. ta zarowke co mi poleciles lecz nie wszystko na raz bo funduszy brakuje :p
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół