nasiona marihuany

PAŁKI :D

Wyszukiwarka Forumowa:

Pasikonik

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2005
Postów
808
Buchów
1
Spotkałem się ostatnio z dziwną formą nawożenia tzw "pałki nawozowe".
Ostatnio moja mama kupiła opakowanie takich cienkich około 4 cm pałek różowych czy brazowych ch*j wie :D i to sie wbija w ziemie niedaleko łodygi(za krótkie by zranić korzeń)
a to zaczyna wchodzic do rosliny dopiero po 2 miechacch :D ze niby 2 miechy sie rozklada a potem roslina wchlania ponoc dobre te pałki ;) a poczekać zawsze można :D

CO WY O TYCH PAŁACH sądzicie?
 

sd

Well-known member
Rejestracja
Gru 8, 2005
Postów
3,038
Buchów
20
Nigdy ich nie uzywalem i wydaje mi sie ze zabardzo sie nie nadaja
 
S

Sed

Guest
Też mam podobne pałki Biohumus Fe soczysta zieleń czy jakoś tam :mrgreen: ale nigdy tego nie stosowałem najlepszy napewno będzie zwykły nawóż w plynie choć możesz poeksperymentować
 

Laska

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 15, 2005
Postów
650
Buchów
1
Nawozy chemiczne w płynie na moje sa lepsze. Można je dokładnie dozować, są szybko wchłaniane, można nawożić rośline dolistnie i wogole.

A jak chcesz nawozić długoterminowo to polecam nawozy z napisem Osmocote.


kaczor20 napisał:
zaczyna wchodzic do rosliny dopiero po 2 miechacch
czyli by zaczęło wchodzić na ostatni miech flo, jeżeli by przyjąć, ze trzymałbys rośliny 30 dni na vegu. :?
Bez sensu
 

bialy_mis

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
2,908
Buchów
10
Ale na out zaczelo by dzialac jeszcze na wegu. Wiec jak chcesz to walinij z 20 tych palek.
 

Pasikonik

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2005
Postów
808
Buchów
1
:D na jednej roślince np męskiej zobacze czy jak wsadze na poczatku czy bedzie żywotniejszy od innych chociaz na zenskiej tak samo by bylo :D chodzi o experyment bo za duze ryzyko na damę
 
R

rasta

Guest
te paleczki jesli mi sie dobrze wydaje dzialaja od razu po wsadzeniu do ziemi i podlaniu przez 2 miesiące. dzila to mniej wiecej tak że paleczka po podlaniu wodą rozpuszcza sie i skladniki odrzywcze dostają sie do ziemi. w miarę podlewania paleczka rozpusci sie do końca.
 

koyot

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 15, 2005
Postów
727
Buchów
1
te pałki beda dobre na outdoora jak kogos nie ma przy krzaczkach 2-3 miechy...wszytko na to wskazuje jak narazie ze bede musial ich uzyc

mysłałem o zrobieniu jakis "bąbek" z nawozami...ktore by sie po miesiacu-dwoch rozwalily/rozłorzyły i nawoz by sie wylał...ale nie mam pomyslu z czego to zrobic
 

Laska

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 15, 2005
Postów
650
Buchów
1
Możesz spróbować nawozy osmocote. Drobne ilości nawozu pokryte są zywicą(takie mini bombki), która rozkladają sie równomiernie do pół roku.
 

Pasikonik

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2005
Postów
808
Buchów
1
Koyot bombka to głupi pomysł :D raczej mała szansa ze samoczynnie peknie od tak :D :p W każdym razie najlepiej byc przy roślinie bo jak dasz jakis nawoz dlugo trwajacy jak pałka i cie nie ebdzie nie bedziesz mogl zaprzestac przenawozowaniu :D do zachowam sobie pałeczki i zakupie moze bcuzz z www.hemp.pl za 30 zł chyba jest ;) używał go ktoś ?
 
1

1tathc

Guest
kupiłem se dziś te pałki i jakieś 7 godz temu włożyłem 3 do doniczki a teraz liście zaczynają dziwnie opadać.pisze żeby 3 na 15-20 cm średnicy doniczki a ja dałem 3 pałki na 28 cm i niewiem czemu padają...zaczekam do jutra...
 

kombajn

Well-known member
Rejestracja
Maj 13, 2006
Postów
174
Buchów
0
1. Trzeba patrzec jaka zawartosc skladnikow [NPK and the rest]
2. Sa one prawdopodobnie chemiczne
3. Jest wiele rodzaji, od ochronnych po normalne nawozenie
4. To sa chyba paleczki :p
5. Nie nabijam postow. :p
6. Dobre sa chyba na out bo mialem, i nawet niestarczalo a one rozpuszczaja sie pod wplywem wody, bardzo lało i po jakims czasie zaczynaly sie niedobory. Tyle ze chemiczne sa trujace dla srodowiska,... wytwarzaja sie azotany[czyli resztki nawozow z tego co wiem] i splywaja do wod gruntowych, ktore sa oczyszczane a potem je pijemy - wiem bo ogladalem na Planete. Nawet deski i opony przenikaja do tych wod i sa to chyba wody wapienne, nie pamietam dokladnie jak to szlo bo ogladalem ze 2-3 miechy temu.. Ale ciekawe..

peace
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół