Haju bez nie miewam. Zresztą nie pale od wieków. Od świństwa którym się faszerowałem 9 miechów regularnie się nie uzależniłem. [ pełne zdziwienie _ zero objawów odstawieniowych ]
Wracająć do "tematu". Wydaje mi się, że nieco nadmiarowe drżenie rak jest po. Nie zniknęło. Choć w porównaniu do tego co było po pól roku od wyjścia z uzależnienia od _ to wielkie nic.
Śmieszne _ poza nikotyną _ jedyne uzależnienie jaki mi się trafiło. Objawy odstawienia długotrwałe i masakryczne. Gorsze od samopoczucia po chemioterapii. Poty/drgawki - wielomiesięczna bezsenność _ kłopoty z kontrola emocji. No inaczej z ukryciem prawdziwych emocji _ niby nie to samo ale tak jakby.
Odstawienie _ 2 lata. Od pierwszych prób gwałtownego _ do schodzenia z dawek aż do momentu wystąpienia efektów odstawienia... Po odstawieniu 2 tygodnie bez snu. Potem po 2 h co drugi dzień. Dojście do względnie normalnego stanu _ rok
==> odpowiedź google =>
Mit:
leki psychotropowe uzależniają
I choć znajdują się wśród nich
leki z grupy benzodiazepin (pomagające zwalczać między innymi silne stany lękowe), które mogą
uzależniać przy dłuższym stosowaniu – zdecydowana większość leków określanych mianem psychotropów nie ma działania uzależniającego.
Leki psychotropowe to jedna z tych grup leków, wokół której narosło wiele mitów, nie popartych żadnymi naukowymi dowodami. Psychotropy, błędnie kojarzone jedynie z silnymi, otępiającymi lekami przepisywanymi w ostateczności, to z kolei ogólna nazwa odnosząca się do całej grupy leków pomagających...
psychomedic.pl
Leki psychotropowe. Fakty i mity dotyczące psychotropów
Leki psychotropowe to jedna z tych grup leków, wokół której narosło wiele mitów, nie popartych żadnymi naukowymi dowodami. Psychotropy, błędnie kojarzone jedynie z silnymi, otępiającymi lekami przepisywanymi w ostateczności, to z kolei ogólna nazwa odnosząca się do całej grupy leków pomagających w zwalczaniu rozmaitych problemów natury psychicznej. Wśród leków psychotropowych znajdziemy zatem setki specyfików złożonych z kompletnie różnych substancji, o różnych stężeniach, zapisywane przez specjalistów zależnie od problemów i potrzeb danego pacjenta. Poniżej przedstawiamy listę najbardziej popularnych mitów oraz dwa istotne fakty odnoszące się do psychotropów.
Mit: leki psychotropowe uzależniają
To chyba jeden z najczęściej spotykanych mitów dotyczących tak zwanych psychotropów. I choć znajdują się wśród nich leki z grupy benzodiazepin (pomagające zwalczać między innymi silne stany lękowe), które mogą uzależniać przy dłuższym stosowaniu –
zdecydowana większość leków określanych mianem psychotropów nie ma działania uzależniającego. Prawdą nie jest również to, z czym często związana jest obawa pacjentów, iż organizm przyzwyczaja się do stanu „na psychotropach”, po czym ciężko jest odczuwać emocje na tym samym poziomie bez zażywania leków. [kom => chciałbym aby ta ku**a mi to powiedziała w twarz _ ciekawe czy miała by odwagę _ hmm.. pewnie tak _ przecie wie, że jedyne co mogę to się pienić.. i najwyżej tu napisać co myślę _ 99,5% ludzi uwierzy jej nie "cpunowi: z F# ]
Mit: leki psychotropowe trudno jest „odstawić”
Ten mit poniekąd związany jest z powyższym – pacjenci często obawiają się pogorszenia stanu ich zdrowia czy też samopoczucia po odstawianiu leków, twierdząc niekiedy, iż raz przepisane leki psychotropowe będą musieli przyjmować dożywotnio. Zdecydowanie nie jest to prawdą.
Gorsze samopoczucie po odstawieniu psychotropów może być z kolei objawem cały czas trwającej choroby. Taki stan oznacza zazwyczaj przedwczesne odstawienie leków lub konieczność wzmożonej terapii. Sam proces odstawiania psychotropów powinien natomiast przebiegać pod okiem specjalisty. W żadnym wypadku leków psychotropowych nie wolno odstawiać na własną rękę, wraz z poprawą samopoczucia po zażyciu pierwszych dawek. Może to bowiem spowodować znaczne pogorszenie się stanu pacjenta oraz nieprzyjemne dla niego skutki uboczne.
Mit: leki psychotropowe zmieniają osobowość
Leki psychotropowe nie zmieniają osobowości. Ten mit wynikać może z faktu, iż niektóre zaburzenia psychiczne powodują istotne zmiany w zachowaniu chorego. Psychotropy pomagają natomiast przywrócić go do stanu względnej równowagi, jednak nie zmieniają jego osobowości. Główne zmiany, jakie zachodzą w organizmie chorego będącego pod wpływem psychotropów to poprawa samopoczucia, zniwelowanie stanów lękowych czy depresyjnych oraz ogólnie złagodzenie objawów związanych z występowaniem danej jednostki chorobowej. Przyjmowanie leków nie ma jednak najmniejszego wpływu na cechy osobowości czy ewentualną zmianę osobowości pacjenta.
Nie wiem co za ku**a to pisała
=>
Informacje o Autorze
Klinika Psychologiczno-Psychiatryczna PsychoMedic.pl świadczy usługi z zakresu leczenia depresji, zaburzeń odżywiania się, zaburzeń nerwicowych i lękowych, zaburzeń seksualnych, uzależnień, zaburzeń psychotycznych, zaburzeń osobowości, zaburzeń snu. Pomagamy w budowaniu związku/miłości, bliskich relacji, a także w rozwoju Twojego potencjału. Naszym celem jest stworzenie wszechstronnej pomocy dla pacjentów. Tworzymy zespół składający się z specjalistów (psychiatra, psycholog, psychoterapeuta, seksuolog, endokrynolog, neurolog, dietetyk). Zapewniamy najwyższą jakoś usług i gwarantujemy wykwalifikowany personel.
Zapraszamy do umówienia wizyty w PsychoMedic.pl.
Wiem gdzie Mengele zainwestował swoją kase.
pl.wikipedia.org
Leki psychotropowe – grupa leków stosowanych w leczeniu
zaburzeń psychicznych, czyli w
psychofarmakoterapii.
Leki psychotropowe dzieli się na
[1]:
Wszystkie leki psychotropowe zapisywane są wyłącznie na
receptę lekarską.
Przewlekłe przyjmowanie leków psychotropowych powinno być połączone z wykonywaniem co jakiś czas
badań krwi:
morfologii, poziomu enzymów wątrobowych (
ALAT oraz
AspAT), elektrolitów w surowicy (
sód,
potas,
chlorki) oraz poziomu
glukozy we krwi; należy również wykonywać co jakiś czas
badanie moczu.
Pokrewne lekom psychotropowym są substancje zaburzające funkcje psychiczne –
psychodeliki, zwane inaczej środkami psychodysleptycznymi oraz halucynogennymi (potocznie halucynogeny)[
potrzebny przypis].
wszystkie => neuroleptyki
wszystkie => leki nasenne
wszystkie => leki psychostymulujące
to był proszę państwa offtop.
ON TOP. Po przebytej psychozie się po prostu nie pali. Nie wiem czy Alkohol także jest dobrym pomysłem _ w ogóle cokolwiek co "robi" dobrze. Opinia trolla z internetu. 100% subiektywna.
Pozdro wariaty