nasiona marihuany

Palenie marihuany nie ma związku z rakiem płuc!

Wyszukiwarka Forumowa:
R

Rider

Guest
Palenie marihuany nie zwiększa ryzyka zachorowania na raka płuc - taki wynik amerykańskich badań zaskoczył naukowców i lekarzy. Spodziewali się, że uzależnienie od marihuany powoduje takie same skutki, jak uzależnienie od tytoniu.

Zespół naukowców z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles przebadał ponad 2 tys. osób poniżej 60 roku życia, mieszkających w okolicy Los Angeles - ponad 600 chorych na raka płuc, 600 pacjentów cierpiących na inny nowotwór oraz ponad 1000 zdrowych osób.

Rezultat ich badań był inny niż oczekiwano. Okazało się, że nawet ci, którzy przyznali, że bardzo często sięgają po marihuanowe jointy (papierosy), nie są bardziej narażeni na raka płuc. Badania potwierdziły natomiast, że ryzyko nowotworu znacznie wzrasta dla ludzi palących 2 lub więcej paczek papierosów dziennie. Jak podkreślają badacze, wyniki badań nie powinny posłużyć jako argument przemawiający za sięganiem po narkotyk. Jego zażywanie wiąże się bowiem z innymi problemami zdrowotnymi - m.in. upośledzeniem zdolności poznawczych i chronicznym zapaleniem oskrzeli - wyjaśnia dr John Hansen-Flaschen z University of Pennsylvania Health System w Filadelfii.

Wcześniejsze badania wykazały, że substancje smoliste z konopii indyjskich (marihuany) zawierają o połowę więcej szkodliwych dla płuc związków chemicznych, niż dym tytoniowy.

Ponadto - jak wskazuje prowadzący badania Donald Tashkin - wydawało się, że ze względu na odmienny sposób palenia marihuany i sposób robienia marihuanowych jointów, do organizmu człowieka przenika więcej szkodliwych związków niż podczas palenia tytoniu.

Nie udało się na razie ustalić, dlaczego marihuana nie powoduje wyższego ryzyka raka płuc. Tashkin sugeruje, że może to wynikać z działania zawartej w niej substancji psychoaktywnej o nazwie THC (tetrahydrokanabinol). Według niego, powoduje ona szybszą śmierć starzejących się, uszkodzonych komórek - zanim staną się komórkami rakowymi.

Dr Hansen-Flaschen ostrzega natomiast, że zależność między nowotworem płuc, a paleniem marihuany może pojawić się później. Badania były prowadzone głównie na ludziach młodych - wskazuje naukowiec. Nie wiadomo, jakie efekty będzie miało nadużywanie narkotyku na ich zdrowie na starość.

Wyniki badań zaprezentowano w czwartek w San Diego na zjeździe American Thoracic Society, skupiającego lekarzy zajmujących się chorobami klatki piersiowej.

http://wiadomosci.onet.pl/1329224,16,item.html
 

sd

Well-known member
Rejestracja
Gru 8, 2005
Postów
3,038
Buchów
20
No to niezle i oby zawsze tak bylo bo zdanie zmieniaja non stop hehehe
 
Z

Zajonczek

Guest
nawet jeżeli nie mają więcej substancji smolistych od papierosów i nawet jest mniejsza szkodliwość to tak i tak dym i smoliste bezposrednio dostają się do płuc i powodują ryzyko zachorowania, bo juz jedna uszkodzona komórka moze być poczatkiem dla raka płuc i nic co wdychane poza powietrzem do płuc nie ejst bezpieczne :)

ale nie trzeba być naukowcem zeby to wiedziec
 
H

haszyszekk

Guest
Corso napisał:
niekorzystnie wplywa na pamiec
haha chroni przed alchajmerem :) serio... robiono badania na hipisach... i szczurach :) pzdr
 

mooss

Well-known member
Rejestracja
Maj 4, 2006
Postów
156
Buchów
0
A pamiec wraca po paru tygodniach abstynencji :D
 

Shogo

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 22, 2006
Postów
1,140
Buchów
1
ja to juz do dawna wiedzialem ze palenie ziola nie ma nic zwiazanego z rakiem pluc ;]
 
Z

zbiku

Guest
nie wiem, ja uczonym nie jestem, ale jeśli ziółko rzeczywiście nie ma powiązania z rakiem to co z tego jak większość naszego społeczeństwa jara z tytexem, więc na jedno wychodzi ;)
 

porto

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 14, 2006
Postów
599
Buchów
0
ogółem mam to gdzieś bo i tak wdychając jakikolwiek dym prędzej czy póżniej dostaniesz jakiejś cholery płucnej, ale najlepsze jest to że padł argument "marichuana nie wpływa na raka płuc" i już należy uważać że trzeba ją zalegalizować, leczyć nią wszystkich na wszystko itp. opanujcie się w rumianku czy pokrzywie też znajdziecie mase substancji leczniczych lub pomocnych w leczeniu więc niema co tu świrować przy jednym argumencie który i tak jest hu*a warty bo i tak jak masz dostać raka od fajek to paląc zioło i tak się go doczekasz
i niema co tu uważać marie za h*j wie co bo to jest zwykła używka, zakazana ale dostępna, uprzyjemniacz czasu i polepszacz klimatu i to tyle, jkak każda urzywka ma swoje plusy i minusy ale tych plusów można na placach zliczyć a minusów jak zwykle palców niestarcza więc takie badanie jest do kitu, co będziecie starym wciskać ten tani film aby uwieżyli? to jest jedno badanie z którego wynika jeden plus ale pisze już o minimum dwóch minusach więc strata czasu na takie tematy bo badań i tematów związanych z ujemnym działaniem jest setki
 Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół