nasiona marihuany

panel COB 230v na allegro, co to za wynalazek?

Wyszukiwarka Forumowa:

brat Marian

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 4, 2012
Postów
889
Buchów
64
"nikt nie da Ci więcej, niż my Ci obiecamy" Opisy produktów na allegro czasem brzmią jak spełnienie najskrytszych marzeń, choć chyba raczej jak piękna bajka.

Moduł LED COB 50W 230V do wzrostu roślin​

Wraz z zalutowanym przewodem 15cm i pastą termoprzewodzącą
LED 50W FULL SPEC 60x 40 230V +przewód +pasta GROW

✅ Dane techniczne​

  • Długość fali: 380nm - 780nm FULL SPECTRUM
  • Wymiary: 60mm x 40mm x 4mm
  • Wymiary części świecącej: 25mm x 25mm
  • Moc: 50W
  • Napięcie pracy: AC220V - 230V 50/60Hz (nie potrzeba zasilacza)
  • Kąt świecenia: 160 stopni
  • Rozstaw otworów: 34mm x 34mm
czy może się o tym wypowiedzieć ktoś z sensowną wiedzą? Wystarczy mega- radiator z wentylatorem i już? Czy raczej jednorazowo zaświeci i spali się po 2 dniach? Dodam że kosztuje 19zł
 

brat Marian

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 4, 2012
Postów
889
Buchów
64
drugi wynalazek spełniający mokre sny za sto złotych

LAMPA LED, ŻARÓWKA E27 DO UPRAWY, WZROSTU ROŚLIN, PEŁNE SPEKTRUM​

Poszukujesz wydajnej lampy LED do wzrostu roślin, która zapewni twojej uprawie odpowiednie światło? Nasz produkt powinien spełnić te oczekiwania. Żarówka z regulowanymi panelami o pełnym spektrum nadaje się do różnego rodzaju hodowli roślin, a przy tym jest energooszczędna i posiada gwint E27.
LAMPA 240LED DO WZROSTU ROŚLIN 4xPANEL 19200lm 48W

Zalety produktu:​

  • pełne spektrum 580 - 1000 nm;
  • 4 panele;
  • jasność 19200 lumenów;
  • moc 48W;
  • do różnych typów roślin;
  • na każdy etap wzrostu uprawy;
  • gwint do opraw E27
  • łatwa instalacja i obsługa;
  • długa żywotność;
  • wodoszczelna konstrukcja;
  • regulacja kąta świecenia 0° - 90°.
 

DevineTheDude

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 22, 2013
Postów
1,799
Buchów
2,010
Ten pierwszy cob spoko nawet, ktoś tu już z takiego korzystał ale to drugie to jakiś badziew w moim odczuciu i te lumeny nie realne...
 

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
Ten pierwszy COB to taki sam badziew jak ta druga lampa tylko obudowy brak. W obu przypadkach zakup to wyrzucenie pieniędzy do kubła na śmieci. Mam taki wynalazek(ten COB) w domu. Jak będę miał czas to pomierzę, ale na oko 50W daje niewiele więcej światła od Philips 13W.

Edit.
Strzeliłem taki pomiar na szybko z wysokości 50,5cm bez wygrzewania źródeł.
źródło..................................pobór.......natężenie centralnie pod...lux/W
COB 50W 2700-3000K......60,1W......315lux................................5,24
Philips 13W 2700K.............14,2W......238lux...............................16,76

Śmiech na sali normalnie ten COB. Zakładając, że Philips bez kopułki ma sprawność 130 lm/W, to ten COB ma sprawność 40,6 lm/W

 
Ostatnia edycja:

zjarany emeryt

Emeryt
Weteran
Rejestracja
Lis 19, 2010
Postów
2,803
Buchów
10,177
Odznaki
9
Co do COB to miałem i nadal świecą już pół roku. Za 19 PLN się na pewno nie opłaca, ja za swoje płaciłem na ali 5 PLN, teraz trochę drożej.

Jak nie masz kasy i masz jakieś radiatory i wentylatory to jako prowizorka może być to rozwiązanie.
Nie będzie to ani trwałe mocno trwałe, będzie się strasznie grzało no i wydajność niewiele większa niż CFL.
 

brat Marian

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 4, 2012
Postów
889
Buchów
64
Jak nie masz kasy i masz jakieś radiatory i wentylatory to jako prowizorka może być to rozwiązanie.
Nie będzie to ani trwałe mocno trwałe, będzie się strasznie grzało no i wydajność niewiele większa niż CFL.
? Wychodzę z założenia że jak się nie ma kasy, to lepiej jej nie marnować ?
 

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
będzie się strasznie grzało no i wydajność niewiele większa niż CFL.
Z tym pierwszym to masz rację, grzeje się jak cholera(ten profil na foto wyżej nie jest w stanie tego wychłodzić), ale sprawność CFL to 50-70lm/W a ten COB ma 40lm/W. Wywaliłem na ten wynalazek 5zł, a mogłem za to zjeść hot-doga.
Za to się zabawię i podłączę ten szajs bez radiatora i sprawdzę za ile pójdzie dym :devilish:

Dodam że kosztuje 19zł
Za te pieniądze masz V-TAC 15W 2500lm.
 
Ostatnia edycja:

zjarany emeryt

Emeryt
Weteran
Rejestracja
Lis 19, 2010
Postów
2,803
Buchów
10,177
Odznaki
9
Ten pierwszy COB to taki sam badziew jak ta druga lampa tylko obudowy brak. W obu przypadkach zakup to wyrzucenie pieniędzy do kubła na śmieci. Mam taki wynalazek(ten COB) w domu. Jak będę miał czas to pomierzę, ale na oko 50W daje niewiele więcej światła od Philips 13W.
No ja miałem tego z linka co podałem wcześniej, mam wrażenie że mój daje jednak dużo więcej światła niż philips 13W. W sumie w opisie pisze ze Chip:Bridgelux
 

brat Marian

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 4, 2012
Postów
889
Buchów
64
No ja miałem tego z linka co podałem wcześniej, mam wrażenie że mój daje jednak dużo więcej światła niż philips 13W. W sumie w opisie pisze ze Chip:Bridgelux
Mam wrażenie, że kupując tanią chińszczyznę na allegro to jak kupować kupon na totolotka, niby tanio, niby wielkie obietnice, a trzeba kogoś kto policzy rachunek prawdopodobieństwa ? jeden trafi inny nie trafi, trzeba sprawdzać. Za to kocham to forum
 

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
No ja miałem tego z linka co podałem wcześniej, mam wrażenie że mój daje jednak dużo więcej światła niż philips 13W.
Aplikacja luxmeter na smartfona i możesz porównać z tej samej odległości. Przydałby się do tego watomierz, bo im cieplejszy led, tym mniejszy prąd/moc. U mnie nie dało się tego upalić, bo po 2-3 minutach moc spadła z 60W na 13,4W przy temperaturze 97 stopni(na płytce jest zabezpieczenie NTC zmniejszające moc ze wzrostem temperatury). W Philips też moc nieco spada po nagrzaniu. Ciekaw jestem pomiaru ;)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół