nasiona marihuany

Panel led COB

Wyszukiwarka Forumowa:

neurofunk

Active member
Rejestracja
Maj 28, 2017
Postów
31
Buchów
0
Witam, dzisiaj zamówiłem dwie diody: Cree CXB3590 3500k CXB3590-0000-000N0HCD35G CD 32v
Panel zbuduje z kawałka profila, przykleje do niego boxowe chłodzenia intela,a do nich zamontuje diody, które podłącze szeregowo.

Problem w tym, że nie wiem jaki zasilacz wybrać, może mi ktoś pomóc ?
MEAN-WELL LPC-100-1400 lub MEAN WELL LPC-100-1050.
Rozumiem, że jak wezmę ten 1050, to diody będą miały mnie W i będą się mniej grzały, tak ?
Na 0.18 m2 to wystarczy ?

Jeszcze pytanie odnośnie tego jak ich używać, żeby nie uszkodzić diod?
 
Ostatnia edycja:
D

DarkMessiah

Guest
jak wysoko masz? mozesz je na tym podlaczyc ale ja bym ci radzil kupic zasilacz z potencjometrem. duzo mocy jak na taki maly box jeden cob regulowany 25w-75w zrobil by robote tak mysle.
 

neurofunk

Active member
Rejestracja
Maj 28, 2017
Postów
31
Buchów
0
Box ma 60 cm... Już myślę, czy w spodzie nie wyciąć dziur na doniczki i trochę go podnieść....
Box to gotowy namiot od nicegrow, pierwotnie miał być w nim CFL, ale jednak zdecydowałem się na cob.
 

Napletek Batmana

Potargany Czesiek
Weteran
Rejestracja
Sie 14, 2014
Postów
747
Buchów
1
z tego co pamietam to te diody byly 36v a nie 32. czasem moze sie nie odpalic jak ma za male napiecie. tak tylko mowie...
dwie szeregowo na 1050A no to bedziesz mial ze tak powiem zadyme na ten metraz. toz to nie metraz tylko centymentraz :)
ja bym wzial 1400tke bo - masz wtedy mozliwosci az trzy:
- szeregowo dwie dadza mocne swiatlo 1.4A (2*36v)
- rownloegle dwie 0.7A (36V)
- jedna na 1.4A

na 1050tce nie masz opcji jednej odpalic bo napiecie zaczyna sie od 48v i se ja spalisz.. no i rownolegle masz mozliwosc puszczenia na 0.5A.

grzac sie mniej beda jak puscisz na 0.7A. ale tez sie grzeja pamietaj. im mniejsza kubatura im wiecej swiatla tym wiecej ciepla. ja tak czy siak daje zawsze jakis wiatrak bo im nizsza temperatura diody tym wydajniej swieci. to na oko nawet widac.

jak ich uzywac zeby nie uszkodzic. wbrew pozorom ciezko je uszkodzic. powiedzmy nie zalewaj woda i nie zwieraj podlaczonych to powinno byc ok :D
 

neurofunk

Active member
Rejestracja
Maj 28, 2017
Postów
31
Buchów
0
Oczywiście miało być 36v, pomyłka- sorry.
Czyli mam wziąć ten 1.4A i podłączyć jednego coba, tak ?
A ten potencjometr to w którym miejscu musi być przylutowany ? Za wyjściem z zasilacza ? Czy przed? Nie ogarniam aż tak. :D
Coba zamontuje na boxie intela, myślę, że jak z procesorem daje radę to z tym też da.
Co do wysokości boxa to myślicie, że dadzą rade ?
 
D

DarkMessiah

Guest
Napletek ja to tam nic nie zrozumialem z tego co napisales :D nie chce mi sie myslec jest piatek jestem juz zjarany delikatnie hehe :spalony: A ty neurofunk mozesz se oba odpalic te cob-y jak ci sie tylko podoba z tym ze musial bys je puscic na 36w oba i trzymac przy suficie lol i oczywiscie potencjometr przylutowac albo kupic z potencjometrem juz zasilacz od meanwell. zeby diody dzialaly na 36w musisz miec 1.05A i pradu 72v na 2 diody. jedna dioda puszczona na 75w 36v i 2.1A.
 
Ostatnia edycja:

neurofunk

Active member
Rejestracja
Maj 28, 2017
Postów
31
Buchów
0
Już napisałem do nicegrow o wymiane boxa, wezme 40x40x100 cm. Wrzuce tam dwa te coby, jaki to musi być zasilacz, masz jakiś konkretny na myśli ?
Ja ni chu*a nie rozumiem tego...
Tylko teraz pytanie czy mi się chce czekać na wymiane boxa.
Co do boxa to chyba wypie****e dziure w spodzie i go podniose.

---------- Post Zaktualizowany 20:26 ---------- Data pierwszego postu 20:12 ----------

Dobra, zostane już przy tym boxie co mam, nie mam warunków na wyższego...
Czyli, jak chce podłączyć dwie diody na 37w to muszę mieć zasilacz ktory ma 1.05A i 72 v, tak ?
Nie wiem czy ja to dobrze rozumiem.
Chyba nigdy tego nie zrobię....
 
D

DarkMessiah

Guest
to ty sie zdecyduj co ty chcesz:p jak podejmiesz decycje to daj znac :)
 

neurofunk

Active member
Rejestracja
Maj 28, 2017
Postów
31
Buchów
0
Elo, no to tak, oddaje mojego boxa i biorę 40x40x100cm. Wrzuce do niego dwa coby.
Teraz jaki zasilacz wybrać, żeby miał np 50 w ? :D
 

neurofunk

Active member
Rejestracja
Maj 28, 2017
Postów
31
Buchów
0
I jak pod niego podłącze szeregowo, to będą miały 50w ? Widzę, że jego napięcie zaczyna się od 50v.

---------- Post Zaktualizowany 13:36 ---------- Data pierwszego postu 13:34 ----------

Dwa po 50 w, łącznie 100w.
 

neurofunk

Active member
Rejestracja
Maj 28, 2017
Postów
31
Buchów
0
Wystarczy na takiego boxa? Box będzie miał 0.16m2. Chciałbym mieć zapas lumenów.
 
D

DarkMessiah

Guest
HLG-120H-C1400 kup sobie tego bedziesz mial zapas wszytskiego nawet jak bedziesz chial sobie dokupic dodatkowego cob-a to spokojnie uciagnie
 

neurofunk

Active member
Rejestracja
Maj 28, 2017
Postów
31
Buchów
0
Dobra, ale widzę, że ma on 150w mam w ogóle na to patrzeć ? Jak podłącze szeregowo dwa coby, to będą brały mi tylko 100 w, zgadza się ?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół