nasiona marihuany

Panel LED z żarówek (12W,1500lm,2700k,6500k)

Wyszukiwarka Forumowa:

ganja generator

Advanced Grower : )
Rejestracja
Gru 20, 2010
Postów
430
Buchów
1
Witam przegladalem ostatnio forum i wpadlem na temat lamp led z zarowek led .
Na wiki nie ma za bardzo o tym temacie większość z icmag.

Ostatnio wpadly mi w reke żarówki led 12W mocy niby 100W i 1500lm.

4 takie zarowki dołożyłem do swojej viparspectry 300W i jest o niebo lepiej planty ruszyly jak szalone temperatura nie wzrosła.

Wiec zaczalem sie wczoraj bawic w prototyp panelu na bazie tych ledow.








W zalozeniu chciałem użyć 16 zarowek dawcow ledow i bebechow


Te akurat sa zniszczone bo to była pierwsza żarówka jaką rozbieralem i sie troche ulamala zreszta zestaw led barwy 6500k tez zniszczony lol.

Bebechy idealnie pasuja w profil "U" do regipsow



Tylko kwestia zamocowania ,mysle ze glue gun zalatwi sprawe mocowania i odizolowania.

Miało to wyglądać mniej więcej tak


Więc na jedną strone panelu 8 żarówek bądź samych zestawów led i bebechow z tych żarówek .

12 barwy 2700k i 4 barwy 6500k na cały panel , zimnej barwy w środek.

Jest tez opcja dopasowania zarowki samej koncowki metalowej gdzie jest ten maly panel led orginalnie zamontowany i tylko pozbawienie końcówki żarówki tej która wchodzi w gniazdo , cala zarowka jest zrobiona z aluminium oblanym plastikiem wiec mogly by one posłużyć jako rdiatory ponieważ sama orginalna żarówka osiąga temperaturę max 71st.

jak dodam te wszystkie żarówki wyjdzie panel:
192 W poboru prądu
24000 lumenów
1504 W mocy swietlnej(16 x 94W żarówka )
48Ł koszt żarówek

I tu moje zmieszanie bo hmm według producenta
tyle powinno byc ale te 1.5Kw swiatla mnie troche miesza lol nie wiem co myśleć powiem że jak dodałem te 4 do vipry to jest 2 razy jaśniej.

 
Ostatnia edycja:

ganja generator

Advanced Grower : )
Rejestracja
Gru 20, 2010
Postów
430
Buchów
1
I dalej sie zastanawiam czy jest sens rozlutowywac bebechy od ledow zeby je pochowac w profile...

Bo rozebrane juz sa tylko kwestia rozlutowania badz montażu...







Mysle tez czy nie lepiej je zamontowac na radiatorze np od piekarza dodajac wiatraczki .
Rozlutowujac zamknal bym je na wyskosci profilu "U" zostawiajac nierozlutowane bedzie wszystko 2 razy grubsze lecz zaoszczedzi mnóstwo czasu po prostu wystarczy wcisnąć całość w odpowiednio wyciety otwór
i połączyć kabelki...
 

Total Kozak

Buja taka muza!
Weteran
Rejestracja
Lip 5, 2015
Postów
3,175
Buchów
6,582
Odznaki
2
Ja kupilem oswietlacz led na 2x 50w cob 3500k 8000lm i tyle roboty mialem. Kosztowal jakies 70 zl ;)
 

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,230
Buchów
2,046
Odznaki
1
W ostatnim micro zrobiłem podobny.
Działał bardzo dobrze, roślinki rosły bez zarzutu pod takim panelem. 66g z 0.1m2 na czysto wyszło
20170214_081114.jpg
 

ganja generator

Advanced Grower : )
Rejestracja
Gru 20, 2010
Postów
430
Buchów
1
Ja kupilem oswietlacz led na 2x 50w cob 3500k 8000lm i tyle roboty mialem. Kosztowal jakies 70 zl ;)
Z założenia chcialem i chce zrobic "panel led dla ubogich"
Chodzi o to ze zawsze mozna dodawac sobie takie ledy do panela zaczynajac od niewielkich kosztow , ja sam z resztą pierwszy raz robie cos pod ledami vipraspectra i jestem bardzo zadowolony nawet z tego panelu ale ... ze mam czasu i checi zaczalem sie bawic i go skoncze ale zamowie lub ogarne radiator bo i bedzie na plycie aluminiowej nie blaszane z profilami... no i je rozlutuje dodam wiatraki i na moja powierzchnie jaka teraz sobie experymentalnie robie wystarczy mysle ok 150W ppboru 12/13 rozebranych zarowek( 12 W mocy 100W /1500lm ) na jeden namiot/szafke

A kupiłem wczoraj tej samej firmy kolejne 4 zarowek tylko ze na gwint nie na b22 i sa inne lol nawet moja kobieta powiedziala ze sa jakby slabsze jest ich mniej na płytce i swieca slabiej chociaż producent twierdzi ze sa takie same jak tamte 1 , fakt roboty przy rozbiórce praktycznie brak ogranicza sie do sciagniecia sfery odkrecenia plytki zdjeciu gwinta i wysunieciu bebechow



 
Ostatnia edycja:

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
Jak by się tu miała sprawa z temperaturą? Bo w obudowie jednak trochę grzeją. Jak by spadła to też bym rozebrał.
 

Total Kozak

Buja taka muza!
Weteran
Rejestracja
Lip 5, 2015
Postów
3,175
Buchów
6,582
Odznaki
2
No właśnie, 70zł za gotowy panel, gdzie nie musiałem zrobić nic, poza dorobieniem kabla. Mój wybór był opcją dla tych najuboższych :) Mam 100w poboru i 8000lm. Na moją powierzchnie w sam raz. Zaczynałem teraźniejsze grow na 3x10w 850lm i brakło..

https://www.ebay.co.uk/itm/Citizen-...654528?hash=item3aef493140:g:Wv4AAOSwN7NZpb29

Za 40,50 masz 3 takie do tego sterownik i za ok 70Ł masz ogień, jak lubisz grzebać :)
 

ganja generator

Advanced Grower : )
Rejestracja
Gru 20, 2010
Postów
430
Buchów
1
Jak by się tu miała sprawa z temperaturą? Bo w obudowie jednak trochę grzeją. Jak by spadła to też bym rozebrał.

Nie wiem jak bedzie to wygladac bo jeszcze nie zlozone sama zarowka grzala sie do 70st. Mam nadzieje że jak będzie na płycie alu z radiatorem sztanga bądź może paroma od procesora i wiatrakami bedzie o wiele niżej.

Nie wiem jaka paste tylko kupic

Thermal Conductivity:>0.925W/m-K
Thermal Impedance:<0.262°C-in2/W

Czy

Thermal Conductivity:>1.93W/m-K
Thermal Impedance:<0.2250C-in˛/W

https://www.ebay.co.uk/itm/Citizen-...654528?hash=item3aef493140:g:Wv4AAOSwN7NZpb29

Za 40,50 masz 3 takie do tego sterownik i za ok 70Ł masz ogień, jak lubisz grzebać :)

Ja sie totalnie nie lapie w ledach i nawet nie wiem jaki zasilacz do takich trzeba ja stary HPS owiec jestem i bylo mnie ciezko przekonać do ledow ale sam widze same + wiec i pewnie takie tez złożę jak mi ktos lopatologicznie wylozy jaki zasilacz trzeba , i druga sprawa ze mam mozliwosc lecenia naprawde hardcore i nie wiem jak to by sie mialo do np powierzchni 6m2 w zaleznosci od zachcianki mam metraż.
 
Ostatnia edycja:

ganja generator

Advanced Grower : )
Rejestracja
Gru 20, 2010
Postów
430
Buchów
1
Doszla mi pasta czekam na wiatraczki i skladam panelik
Bedzie zrobiony z laty murarskiej aluminiowej :)

Bebechy beda schowane w obudowe od stroboskopa na baterie idealnie pasuje tam 8 szt.



Po bokach jest miejsce na wiatraczki

Bądź radiatory

Kwestia wyciecia gniazda na nie w profilu.

Zebym sie znal moze by i znalazl jakis jeden zasilacz co by mi te ledy zasilić dal rde moze ktos z was ma jakies pojecie pomożecie? ?
 

Burmistrz

Well-known member
Rejestracja
Lut 25, 2017
Postów
356
Buchów
0
no ale ta łata murarska ciekawy projekt, wiatraki będą chłodziły płaska blachę czy jak?
Nie prostsza sprawa by było zamówienie cob diody 220 z wbudowanym driverem? np 3x 30w?
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
I jak, złożyłeś te ledy z bebechami? Bo myślę nad rozłożeniem swoich żarówek co by na wysokości zyskać

P.S Myślałem zapodać to w brytfanke do pieczenia ciasta i zapierniczyć jeszcze szybę co by temp zbić
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół