nasiona marihuany

Panele led z chin 200 W i 120W, mieszane uczucia...

Wyszukiwarka Forumowa:

Gwalbert

#neverendingstory
Weteran
Rejestracja
Lip 23, 2017
Postów
1,712
Buchów
4,451
Odznaki
2
Jak już się zdecydujesz na Marsa, to idealnie na tą powierzchnie będzie pasować Mars Reflector 48 240W, z realnym poborem mocy z sieci 100W. On jest do boxów o powierzchni do 0,36 m2. Powinno śmigać. ;)
 

Yogiel

Hanys
Rejestracja
Mar 22, 2019
Postów
541
Buchów
3
Siemasz. Jeżeli chodzi o Marsa, to w pierwszym moim grow miałem go w 0,16m2 namiocie a teraz mam w 0,27m2 tego samego, a mianowice Mars Hydro Reflektor 48, to jest 200 a realnego ma jakoś 100 poboru. Na pierwszym grow sprawdził się dobrze, możesz sobie zobaczyć. Nie wychodzi drogo, bo go kupiłem jakoś za 360~zł z przesyłka z Alli od producenta.
 

Mj Rolnik

Active member
Rejestracja
Maj 9, 2011
Postów
30
Buchów
0
Dzieki chlopaki! Sprawdzilem tego Marsa i powiem Wam ze mnie prawie przekonaliscie :D Prawie bo zastanawiam sie czy nie halasuje bardzo? Niby wszystko w szafie mam wygluszone piankami takze ogolnie praktycznie uprawa bezglosna. Ewentualnie zmienie w tym marsie oryginalny wiatrak na jakis cichszy... Poza tym szukałem teraz na ali tego marsa 240W i szczerze mowiac nie ma go o_O Czy ja zle szukam czy co ale najmniejsza moc to mi wyswietla 300W i to chyba bedzie za duzo... Zdaje sie na wasza wiedze, jezeli nie bedzie to robilo za wielkiej roznicy i przede wzystkim jakkolwiek negatywnie nie wplynie na rosliny to zamowie i 300W, ale jezeli to taki temat sliski... to chyba pozostaje szukac intensywniej :D albo jak gdzies macie na ali 240W to jak mozecie zdjecie podeslijcie to sobie znajde juz wtedy... W polskim sklepie to najtaniej mam nowy za 560. Chyba troche lipa nie? Pomierzylem wszystko i dokladnie mi wychodzi (jak juz bym wsadzil tego marsa) 40 cm diody-> keramzyt. uwazacie ze ok? To jest na teraz nastepny grow zweze doniczke to juz na rurkach nie bedzie sie opierac i bedzie inaczej wiec mozemy zalozyc ze przy kolejnym ta odleglosc bedzie ok 45 cm...
 

Yogiel

Hanys
Rejestracja
Mar 22, 2019
Postów
541
Buchów
3
Jest cichszy od mojego mieszaka :lol3: Cichutko chodzi na tym wencie który ma w sobie :) Nie wiem jak u[MENTION=85788]Gwalbert[/MENTION] Będę w domu to pogrzebie po Ali może ci znajdę ;)
 
Ostatnia edycja:

Mj Rolnik

Active member
Rejestracja
Maj 9, 2011
Postów
30
Buchów
0
O, to idealnie w takim razie jutro zamawiam. Takze jezeli ktos ma zastrzezenia co do mojej decyzji to jest jeszcze chwila. Już sam sobie wyjasnilem :lol3: Oni tak pisza te 300W ale w specyfikacji jest 240W 48 diod i relany pobor ok 102 W wiec to chyba to :)
 

Yogiel

Hanys
Rejestracja
Mar 22, 2019
Postów
541
Buchów
3
O, to idealnie w takim razie jutro zamawiam. Takze jezeli ktos ma zastrzezenia co do mojej decyzji to jest jeszcze chwila. Już sam sobie wyjasnilem :lol3: Oni tak pisza te 300W ale w specyfikacji jest 240W 48 diod i relany pobor ok 102 W wiec to chyba to :)

No to musi być to, bo jak teraz zerkam z racji na przerwę w robocie, to tylko takie właśnie są. Nie widzę by gdzieś pisało 240 tylko 300 :p W każdym bądź razie, na pewno nie pożałujesz :)
 

Gwalbert

#neverendingstory
Weteran
Rejestracja
Lip 23, 2017
Postów
1,712
Buchów
4,451
Odznaki
2
Jest stosunkowo cichy. W Twoim setupie boxa nie powinno go słychać. Patrzyłem na Ali i wydaje mi się bardzo mocno, że ten 300W to 240W. :crazy: Uzasadnienie: oba mają zastosowane 48 diód, a każda 5W co daje nam 240W. Więc to musi być jakiś chiński chwit markietingowy. :D
 

Mj Rolnik

Active member
Rejestracja
Maj 9, 2011
Postów
30
Buchów
0
Chwyt słaby bo bym sie nie zdecydowal raczej jakbym nie doczytal :D I powtórze sie juz tak dla pewnosci chociaz wiem ze to moze byc wkurzajace ale mam juz dosyc eksperymantowania jak na ten czas... Czy odleglosc rosliny od lampy- juz ta wlasciwa czyli ok tam 30-35 cm bedzie ok?
 

Gwalbert

#neverendingstory
Weteran
Rejestracja
Lip 23, 2017
Postów
1,712
Buchów
4,451
Odznaki
2
30-35 cm jest optymalnie. Ja tak mam obecnie. Jak będzie mniej to już trochę słabo będą doświetlone narożniki boxa.
 

Mj Rolnik

Active member
Rejestracja
Maj 9, 2011
Postów
30
Buchów
0
Ok, dzieki :) A tak czysto teoretycznie- czy bardziej oplaca sie kupic takiego marsa na te powierzchnie i nie zawracac sobie glowy czy jednak byscie sie pokusili o zrobienie wlasnego panelu? Aktualnie marsa moge dorwac za 400 zl. Koszt wlasnorobki chyba wiekszy z tego co czytalem na wiki i w tematach...
 

Mj Rolnik

Active member
Rejestracja
Maj 9, 2011
Postów
30
Buchów
0
Okej czaje, dzieki. W ogole wczoraj troche posiedzialem na ali i poprzegladalem jakies lampy, panele itd. Znalazlem jeszcze alternatywe dla marsa mianowicie lampe CREE CXB3590-0000-000N0HCD35H w barwie 3500K. Tylko jest jedno, ale bo CD chyba powinno byc jak najwyzsze a tu jest 35. Podane ze to ma 100W. Czytalem na forum ze jak ludzie cos robia z tego typu diodami to biora 36V i crd/cd na poziomie 80. I stad moje pytanie. Czy bawic się w taka diode? Ona jest bez wentylatora tylko z takim okraglym zeberkowanym radiatorem a w srodku tego jest jeszcze zasilacz wiec wlasciwie od razu do podlaczenia... Czy juz dac sobie spokoj z kombinowaniem i marsa brac? Teoretycznie jest to lepsze od marsa i stoi teraz 330 z przesylka... Prosze o rade :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół