nasiona marihuany

Panny nie rosną, coś się dzieje z liśćmi

Wyszukiwarka Forumowa:

baku1988

Well-known member
Rejestracja
Gru 29, 2014
Postów
218
Buchów
42
siema niedawno wystartowałem z polatomatami i sezonowkami puki co mam je pod lampą hps ale zrobił się problem, coś dzieje się z liśćmi i nie zbyt chcą rosnąć, podlewanie tylko woda i ostatnio z biohumusem ale problem zaczął się wcześniej.

 

zjarany emeryt

Emeryt
Weteran
Rejestracja
Lis 19, 2010
Postów
2,787
Buchów
10,100
Odznaki
9
Ziemia z ogródka może być różna, ale nie powinna zaszkodzić. A może po prostu za często podlewasz.
 

baku1988

Well-known member
Rejestracja
Gru 29, 2014
Postów
218
Buchów
42
boje się że dopadły je jakieś insekty typu wciornastki, widziałem jednego czarnego owadka na ziemię na glebie. po za tym wydaje mi się że coś jeszcze tam jest ale może się mylę. dodaje jeszcze zdjęcie jednej panny która już raczej nie przetrwa. co mnie jeszcze zastanawia to to że pojawiłbsię tak jakby delikatny mech gdzie nie gdzie na ziemi w doniczce

 

PanApokalipsa

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 9, 2013
Postów
1,395
Buchów
1,327
Odznaki
6
W jakich warunkach trzymasz te rosliny?
Trzymasz pod HPSem , tyle wiem.
Z reguly HPS daje duzo ciepla wiec plesn nie powinna sie pojawiac.
Mam dwa wnioski , trzymasz je w bardzo wilgotnym klimacie z za mocna wentylacja lub bez,z naciskiem na bez wentylacji , a druga sprawa to mozesz je po prostu przelewac.
Daj znac jak to wyglada , noce jeszcze chlodne.
Jesli nie trzymasz tego w domowych warunkach uprawy , tylko np garaz czy inne pomieszczenie , gdzie nie ma temperatury pokojowej to wilgotnosc bedzie bardzo wysoka.
I to moze byc powodem plesni na glebie.
 
U

Usunięty 82329

Guest
Słuszna uwaga, Autor nic nie wspomniał jaką ma wentylację w boksie i czy w pomieszczeniu z boxem jest otwarte okno.
Raczej jak pleśń, to pomieszczenie ma kiepską wentylację, chociaż nie zawsze, bo może być to też od przelania. Nie widzę też perlitu.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Space Marinez

Well-known member
Rejestracja
Kwi 27, 2022
Postów
94
Buchów
76
ogólnie sadziłem do ziemi kwiatowej ale trochę brakło i usiadła więc podsypalem taka z ogródka ale nie jakoś dużo.
Przyniósł spleśniałą ziemie z ogródka tam nawet widać jakieś organiczne gnijące resztki w niej.
Ja bym zebrał te wierzchnią warstwę co nasypałeś, wyciągnął całą rośline z doniczki, otrzepał delikatnie jak najwięcej tej ziemi z korzeni i posadził w nowej dobrej kupnej. Lekko podlał i jak za tydzień/dwa nie będzie lepiej to wypie****ił bym to wszystko i zaczął od nowa.
 

baku1988

Well-known member
Rejestracja
Gru 29, 2014
Postów
218
Buchów
42
wyniosłem planty z Boksa do foli (namiot ogrodowy) zobaczymy czy im pomoże a puki co może po zdjęciach ktoś coś podpowie.


 

Rtggang

Well-known member
Rejestracja
Kwi 15, 2022
Postów
128
Buchów
275
Po zdjęciach to myśle ze maja zbyt suche powietrze a tak po za tym to w sumie nie jest zle ? te blade to albo przelałeś albo brak im już jakiegoś nawożenia ? ?
 

baku1988

Well-known member
Rejestracja
Gru 29, 2014
Postów
218
Buchów
42
być może przelałem no i z ta ziemią to się nie popisałem, spróbuję 2 panny wsadzić do nowej ziemi jak wyżej pisał zobaczymy, w razie W czy nie jest za późno na nowe sadzonki bo nie chciałbym zostać z niczym
 
U

Usunięty 82329

Guest
Takie plamki na liściach, to może być też mączlik szklarniowy a żółknące czubki robią czasem od przenawożenia.
Widać go wyraźnie od dolnej strony liścia, chociaż to chyba nie to.

Zamiast wykopywać syf z ogródka, lepiej kupić duży worek 50l najtańszej uniwersalnej gleby +-6,5PH, dodać trochę perlitu i szczyptę doliomitu.

Możesz też opryskać opryskiwaczem odstaną 48h kranówką, jeżeli takowy posiadasz.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół