nasiona marihuany

Pare pytań co do chodowli

Wyszukiwarka Forumowa:
M

Michu33

Guest
Siemka :D
Jestem od niedawna ogrodnikiem , czytałem wasze forum bardzo uważnie znalazłem sporo dobrych rad. Ostanio po spaleniu ziółka wpadłem na pomysł posadzenia :) więc zabrałem sie do roboty zrobiłem małego boxa, wyłozyłem folią aluminiową dałem 2 lampy każda po 75W
troche mało ale za pare dni dokupie coś lepszego :D . Dobra dosy wstępu mam pare pytań co do hodowli.
1.Czy moge trzyma pare ziarenek w jednej doniczce? oczywiscie dopóki będą miały przestrzeń
2.Na jakiej wysokości trzymac od nasionek te lampy 2x75W
3.Czy ziemia ogrodnicza dla kwiatków jest odpowiednia :D?
4.po ilu dniach powinna wypuścic łodyga bo narazie korzonki tylko zapuściły

Oki to na tyle :D :flower:
 

Lubo

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 20, 2006
Postów
2,863
Buchów
3
1. Nie
2.Czy to są zwykłe żarówki czy świetlówki. Z tego co piszesz to pewnie żarówki. Jeśli nie masz za dużo kasy na hps to chociaż kup świetlówki kompaktowe (te najmocniejsze ok. 23w) bo zwykłą żąrówką spalisz planta nawet jeśli będziesz trzymał je całkiem daleko
3. Nie, daj 1/2 ziemi ogrodniczej (nie takiej najtańszej), 1/4 torfu odkwaszonego, 1/4 steropianu albo keramzytu.
4. Poczekaj spokojnie, każda rośłinka rośnie trochę inaczej.
 
M

Michu33

Guest
Thx za pomoc akórat mam w chacie świetlówki , ide szybko zmieni je :D i ziarenka przesadzic do osobnych doniczek.
 

Tralaliński

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 30, 2005
Postów
802
Buchów
0
Siemka
Jestem od niedawna ogrodnikiem , czytałem wasze forum bardzo uważnie znalazłem sporo dobrych rad. Ostanio po spaleniu ziółka wpadłem na pomysł posadzenia więc zabrałem sie do roboty zrobiłem małego boxa, wyłozyłem folią aluminiową dałem 2 lampy każda po 75W
no i wpadłeś na bardzo dobry pomysł :) po co komuś płacic za palonko jak mozesz samemu je sobie uprawic :thumright:
1.Czy moge trzyma pare ziarenek w jednej doniczce? oczywiscie dopóki będą miały przestrzeń
nie najelepij daj do oddzielnych donic bo konopia bardzo szybko rosnie nad zmiemia jak i pod (korzen) jak bys mial w jednej doniczce np 2 roslinki to potem mogly by ci sie splątać korzenie i jak bys przeszadzał to byś mogł je uszkodzic :) jesli nie chesz wydac kasy na doniczki to wsadz w kubeczki po jogutach albo w cos :)
2.Na jakiej wysokości trzymac od nasionek te lampy 2x75W
zmien je na świetlówki kompatowe :) pod żarówkami sie nie uprawia roślin :) na faze kwitnienia mozesz zainwestowaćw hps'a ;) acha świetlówki trzymaj jak najblizej roslin :) ok 7cm. zainwestuj w termometr i spr jaka jest tam temp.
3.Czy ziemia ogrodnicza dla kwiatków jest odpowiednia
ogrodnicza to jest zwykła kwiatowa ? :D mozesz trzymac narazie w samej ziemi a np pozniej jak bedziesz przesadzał kupic worek torfu odkwadzonego i wymieszc go z ziemia kwiatowa :) do tego moze byc tez perlit, styropian itp :] na dzisiejszy dzien ziemia kwiatowa wystarczy :)
4.po ilu dniach powinna wypuścic łodyga bo narazie korzonki tylko zapuściły
moze to nawet potrwac do tygodnia :) czekaj cierpliwie :D dobrze ci lubo napisał:
4. Poczekaj spokojnie, każda rośłinka rośnie trochę inaczej.
Pozdrawiam :thumright: i zycze udanego planta :cat:
 
M

Michu33

Guest
Kupiłem nawóz BioPon , do roślin zielonych domowych :D
Azot 6%
fosfor 2,3%
potas 4,8%
I jakieś inne gówna , powiedzcie mi czy ktoś już go uzywał i czy dobry jest?
 

Revers

Well-known member
Rejestracja
Mar 2, 2006
Postów
113
Buchów
1
Kupiłem nawóz BioPon , do roślin zielonych domowych

Nie kombinuj z nawozami tylko czytaj uważnie forum i stosuj sprawdzone np.
Biohumus Forte
Później bedziesz miał komplikacje z rozwojem rośliny i bedzie trzeba główkować :scratch:
 

depres15

Well-known member
Rejestracja
Sty 13, 2006
Postów
155
Buchów
0
Na poczatek stosuj biohumusa ale dopiero po jakis 3 tygodniach jak roslinka podrosnie ;)

[ Dodano: 2006-03-18, 20:41 ]
a mam takie pytanie do was paniowie ;) moge 3mać moje kochaśki pod 2 świetlowkami 40W i jedna kompaktowa 18W a boks ma wymiary 130 dlugosć 60 wysokosci i glebokosci 50 ?? poradżcie no cos ;) dzieki za info :salut:
 
G

gio

Guest
na taki wielki boxa to troche zamało .... postaraj sie o HPS albo daj z 4-5 takich długich świetlówek
 
M

Michu33

Guest
Dokupilem se 3 świetlówki philipsa odpowiedniki 100W ( tak pisalo na opakowaniu :D)
Chyba powinny wystarczyc. Zamontowałem już wentylator :D ale strasznie głośno chodzi także niemam go włączonego cały czas. Martwie sie tylko że już 4 dzien czy 5 nie pamiętam dokładnie . Nie wychodzą jeszcze z ziemi a wsadzielm je na głebokoś okolo 3-4 cm
 
G

gio

Guest
3-4 cm to troche za durzo wsadza sie na 1,5 - 2 cm wiec jeszcze poczekaj ... trzymaj swietlówki blisko roślinet tylko kontroluj temp sprawdz lepjej jaka masz jak lampy są około 10cm od doniczek
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół