nasiona marihuany

Pestki z samozapylenia

Wyszukiwarka Forumowa:

MrVoid

Well-known member
Rejestracja
Cze 22, 2022
Postów
246
Buchów
539
Odznaki
5
Witam Szacowne Grono!
W paleniu zebranym po poprzedniej uprawie White Widow Auto znalazłem dwie pestki. Wrzuciłem do wody, jedno wykiełkowało i zasiliło nowy projekt. Zastanawiam się jednak czego się mogę po panience spodziewać. Próbowałem przeszukiwać forum, ale informacje jakie znajduję są niejednoznaczne. Jak to jest z tym hermieniem? Czy cechy przyszłej mary powinny być zbliżone do matki, czy też można się spodziewać większych niespodzianek? Czy na 100% będzie to też AF?
Matka dała mi 85g suchego mocnego palenia z outdooru na balkonie :headbanger:
 

Forgetmenot

Well-known member
Rejestracja
Lip 11, 2020
Postów
1,007
Buchów
4,793
Odznaki
9
Skoro miałeś ją na out to jaka masz pewność ze hermiła a nie był to pyłek z jakiegoś męskiego na out? Namierzyłeś banany? Z reszta sianie takich pestek to loteria.
 

MrVoid

Well-known member
Rejestracja
Cze 22, 2022
Postów
246
Buchów
539
Odznaki
5
Pewności nie mam żadnej mordo, bo nigdy nie można mieć pewności w takich rzeczach. Wydaje mi się to jednak wysoce prawdopodobne, więc w dalszej części załóżmy, że się lekko pohermiła na koniec. Rosła na outdoorze, ale na balkonie w mieście. Czy namierzyłem banany? Nie, ale doświadczenia nie mam i mogłem je pominąć, jeśli były w śladowej ilości. Roślinka przetrzymana była długo, a w całym 85g znalazłem zaledwie kilka pestek.
Więc wracając do pytania jak to z tym hermieniem jest?
 

Forgetmenot

Well-known member
Rejestracja
Lip 11, 2020
Postów
1,007
Buchów
4,793
Odznaki
9
Cecha dziedziczna. Duże prawdopodobieństwo ze potomstwo tez będzie hermilo.
 

MrVoid

Well-known member
Rejestracja
Cze 22, 2022
Postów
246
Buchów
539
Odznaki
5
Czytałem, że konopie mają skłonność do wytwarzania genów męskich, gdy długo nie są zapłodnione i nie musi to wynikać ze skłonności do hermienia, a jest to coś w rodzaju ostatniej szansy rośliny na rozmnożenie się. Ogólnie zasadziłem pięć pestek WW Auto z tego samego seedbanku w jednym czasie. Pozostałe 4 nie hermiły. Różnica jest taka, że tego ostatniego planta skosiłem 3 tyg później niż resztę, gdyż chciałem osiągnąć "cięższe" palenie (co się udało).
Czy w takim wypadku jest szansa, że wyrośnie po prostu zwykła żeńska? Chęć zasadzenia własnego ziarna była większa niż obawy, więc na razie rośnie. Pewnie wrzucę kilka zdjęć w przyszłości z pytaniem czy nie hermi, bo mam za sobą dopiero kilka upraw i na własne oczy tylko żeńskie jak dotąd widziałem.
 

kastet

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 10, 2008
Postów
909
Buchów
1,974
Czytałem, że konopie mają skłonność do wytwarzania genów męskich,
Nie genów a kwiatostanów raczej.
Też to gdzieś czytałem.
U mnie tez się zdarzały pojedyncze banany u przetrzymanych sztuk.
Ale z tego nie będzie dojrzałych nasion.
Co najwyżej Tkke mikropesteczki.
Czy w takim wypadku jest szansa, że wyrośnie po prostu zwykła żeńska?
Tak
Chęć zasadzenia własnego ziarna była większa niż obawy, więc na razie rośnie.

Skoro już rośnie to daj jej szanse.
Pestki z niewiadomego pochodzenia mogą dać albo dobre palenie albo słabe albo herme.
Przekonasz się.

Mi osobiscie szkoda miejsca w boksie na takie eksperymenty.
Ostatnie dwie pestki wysiane u mnie z palenia to hermy.

A ostatnio popylilem trochę swoich kwiatków specjalnie to tym bardziej ciężko będzie o miejsce dla niepewnych pestek.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół