nasiona marihuany

PGR nowej generacji

Wyszukiwarka Forumowa:

WeedBaron

Emeryt
Rejestracja
Lut 13, 2020
Postów
515
Buchów
515
Cześć, miałem PGR nie używać, ale niestety sytuacja na rynku nie pozostawia wyboru. Dokopałem się do takich okrzykniętych nową generacją i to mnie zaciekawiło.

Zacznę od początku, zamierzam zastosować nawozy Advanced Nutriens + Ripen na koniec. W trakcie mają wejść klasyczne PGR czyli Paklobutrazol i IBA (C12H12KNO2). W postaci dania głównego wjadą na salony te magiczne PGR nowej generacji, a mianowicie Brasinolid, Kwas Salicylowy i Triacontanol.

Moje pytanie brzmi czy ktoś z was stosował któryś z tych PGR nowej generacji?
 

nokiafan

Well-known member
Rejestracja
Lip 3, 2021
Postów
164
Buchów
271
Odznaki
2
Interesujący temat. Opisz jak chcesz to wszystko dawkować. Nie stosowałem takich nigdy, więc też chętnie się dowiem. Yo
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Paclo jest rakotwórczy... Triacontanolu używałem, ale bez porównania na klonach więc czort wie na ile działa. Fakt kwiatki były ładne, i twarde ale bez też takie wychodzą. Różnic w pokroju/budowaniu gałęzi itp nie zauważyłem. IBA nie słyszałem żeby ktoś na flo podawał, w ukorzenia czach stosują. Teoretycznie powinien działać, bo powoduje podział komórek, pytanie jak chcesz określić odpowiednią dawkę?
 

WeedBaron

Emeryt
Rejestracja
Lut 13, 2020
Postów
515
Buchów
515
Interesujący temat. Opisz jak chcesz to wszystko dawkować. Nie stosowałem takich nigdy, więc też chętnie się dowiem. Yo
Jasne, jutro podrzuce tabelkę, bo rozkminiam zastosowanie jeszcze jednego kiełki.

@Śmieszek420
Skośnooki powiedział żeby zapodać agresywnego strzała 800ppm i będzie dobrze. Pójdzie jako ukorzeniacz, bo rozkminiam środek który hamuje rozrost korzeni i ładuje całą energie w rozrost rośliny ponad glebą, co za tym idzie będzie pełnił role pogonienia ich przed zastosowaniem tego drugiego cudeńka.
 

Eko

997
Weteran
Rejestracja
Paź 2, 2009
Postów
3,322
Buchów
4,333
Odznaki
13
jako doswiadczenie ok , ale szczerze dla ludzi bym tego nie podał , chyba juz bym wolał pleśń , ale chetnie poczytam jak to rozkminiles
 

Green John

Walczę z ostrym cieniem mgły
Weteran
Rejestracja
Lip 19, 2010
Postów
1,093
Buchów
1,243
Odznaki
7
A jaka jest sytuacja na rynku że postanowiłeś zaserwować mocną chemię? Pokaż dokłądnie co chcesz kupić masz link do chińczyka?
 

WeedBaron

Emeryt
Rejestracja
Lut 13, 2020
Postów
515
Buchów
515
Ale po ch*j te pgry? przecież w genotypie masz zapisane to czy coś robi kamloty czy też luźne miotły. zainwestuj lepiej w dobre nasiona a nie chcesz lać chemię XD
Czemu by nie? 100% organic nie zostało docenione. Polak jak świna, zeżri wszystko byle by było tanio. Świadczy o tym chociażby to jak dyskonty typu biedra się dobrze mają. Myślisz, że ten syf który tam sprzedają nie jest faszerowany takim gównem? Oczywiście, że jest ostro *****e PGR, każdy towar z warzywniaka jest przerośnięty i idealny. Topa ktoś trochę spali, a ten syf żrą na potęgę dzień w dzień i żyją.

jako doswiadczenie ok , ale szczerze dla ludzi bym tego nie podał , chyba juz bym wolał pleśń , ale chetnie poczytam jak to rozkminiles
Trochę się pozmieniało, zrezygnowałem z IBA, a więc tak:
- Paklobutrazol w postaci czystego proszku pójdzie do wymieszania z glebą (2g/15L).
- Benzyloadenina w postaci oprysku wjedzie 14 dnia wegetacji (17ml/7L).
- Brasinolid i Triacontanol zostaną podane razem w postaci oprysku jak pojawią się preflowery, BRA (1g/7L) i TRI (7mg/7L).
- Kwas Salicylowy podawany jako oprysk 21, 14, 7 dni przed zbiorem (14ml/7L).
* Na koniec Ripen i szybie płukanie Canna Flushem

Dalej szukam, może upatrze jakieś ciekawe PGR.

A jaka jest sytuacja na rynku że postanowiłeś zaserwować mocną chemię? Pokaż dokłądnie co chcesz kupić masz link do chińczyka?
Ceny prądu są kosmiczne, rachunki urosły mi o ponad 100%, nawozy i sprzęt też podrożały, a ceny topa takie same. Mało tego ludzi coraz mniej stać i szukają jak najtaniej. Ogólnie sytuacja na rynku jest słaba.

Wpisz sobie w google nazwy te co wypisałem i dopisz aliexpress, nie chce wstawiać tutaj linków tutaj. Żeby nie było, nie z lenistwa, ja po prostu nie wiem czy można tu takowe wstawiać.
 
U

Usunięty 65798

Guest
Ciekawi mnie na ile i jak oszacowałes, że takie przedsięwzięcie obniży koszt materialu ? Nie mowiąc o innych aspektach.
 

WeedBaron

Emeryt
Rejestracja
Lut 13, 2020
Postów
515
Buchów
515
Ciekawi mnie na ile i jak oszacowałes, że takie przedsięwzięcie obniży koszt materialu ? Nie mowiąc o innych aspektach.
Schodząc z biotabs na minerały z advanced jest już zmniejszenie wydatków o 400%.

PGR obniży, bo da o wiele większy przyrost masy i skróci czasy samego wega i flo, więcej mniej wyświece, a zyskać powinniem tyle samo lub trochę ponad to co teraz ściągam.

ku**a, chyba żyję w innej rzeczywistości. o.o
Jestem święcie przekonany, że obecnie mamy inną sytuacje uprawową.


Btw. Mi się na organice najlepiej uprawiało i miałem z tego radość, że robie coś dobrego pod kątem samej jakości i moralności też. Niestety przyszło zderzenie z rzeczywistością, jest jak jest, radością się nie najem, a też nie mam zamiaru zajmować się tym do emerytury.

Jakby ludzie mieli inne podejście to by nie doszło do sytuacji w której szukam PGR, żeby jak najbardziej podkręcić produkcje ilościowo, kosztowo i czasowo. Człowiek który mi pomaga powiedział wprost "to jest Polska, a nie jakieś Niemcy, tu ludzie są biedni i nie patrzą na jakość, byle by było tanio i ***ało po głowie". Organikę dawać? To się mija z celem, drogie, trudne w produkcji i nikt tego nie doceni. Mimo wszystko było mi warto te 2 rzuty na biotabs zrobić, bo mam teraz w tym doświadczenie i opanowałem temat do perfekcji - dla siebie inaczej bym nie uprawiał.
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół