nasiona marihuany

PGR nowej generacji

Wyszukiwarka Forumowa:
U

Usunięty 82915

Guest
Nie ma to jak outdoor, ale to trzeba mieć nerwy i jaja ze stali, tak jak niektórzy tutaj co z outa ściągali po 10kg jarunku.
Szacun w ch*j dla osób, które robią na tym porządną mamonę bo stres musi was wpie****ac konkretnie, za hodowanie roślin, chore czasy, chore prawo, nic z tym się nie zrobi. Przyszło nam żyć w spie****onych czasach i taka jest prawda.
Tylko w Polsce nawet biznes „narkotykowy” może być nieopłacalny :D
Grunt, że ze sceny schodzisz bo chcesz, a nie musisz
 

WeedBaron

Emeryt
Rejestracja
Lut 13, 2020
Postów
515
Buchów
515
Bez hejtu ale coś małe zyski jak na tak duży rachunek za prąd? Ile tam Wat miałeś?
3900w - światło (LED)
4000w - grzanie (w zimę)
2000w - osuszanie (na flo)
600w - wentylacja
300w - cyrkulacja
1000w - pozostałości (wszystko od A do Z, sterowniki, kamery, mniejsze wentylatorki itd)

22 za g (1.5-1.8w)

Jak prąd był po normalnych cenach to się to spinało.

Nie ma to jak outdoor, ale to trzeba mieć nerwy i jaja ze stali, tak jak niektórzy tutaj co z outa ściągali po 10kg jarunku.
Szacun w ch*j dla osób, które robią na tym porządną mamonę bo stres musi was wpie****ac konkretnie, za hodowanie roślin, chore czasy, chore prawo, nic z tym się nie zrobi. Przyszło nam żyć w spie****onych czasach i taka jest prawda.
Tylko w Polsce nawet biznes „narkotykowy” może być nieopłacalny :D
Grunt, że ze sceny schodzisz bo chcesz, a nie musisz
Ja bym się na outa już nie odważył, za dużo dronów. Może i przy oucie nie wydaje się dużej kasy nakładowo, ale ilość pracy jaką trzeba w to włożyć jest masakryczna - szczególnie przy takim dużym.
 
Ostatnia edycja:
U

Usunięty 79633

Guest
1. Jeżeli mamy zimę to używamy lamp HPS + LED i grzanie wychodzi za darmo. Najlepiej mieć kilka boxów 3m x 1.5m i gdy będą pracowały na przemian to odpada ogrzewanie. Część forum tak leci na nieogrzewanych strychach i dają radę. LEDy to nie cały świat.... Drugie tyle co na lampy to na grzanie idzie... Kiedyś kolega mi powiedział że jak masz grzać to lepiej więcej lamp dorzucić.
Można też zrobić boxa z automatami na hps i przez niego puszczać powietrze z podwórka... Ogrzeje i jeszcze świeci dla automatów 24h.

2. Osuszanie w klimatyzacji by wystarczyło raczej, do tego kwestia dogrzewania i chłodzenia rozwiązana, jeszcze sterownik powinien przypilnować temperatury.
Ogólnie nie używałem nigdy osuszacza, nie przydawał mi się... HPS osusza x

3. Lampy 4kw, grzanie 4kw, osuszanie 2kw... To od razu widać co trzeba zmienić... Trzeba było od tego zacząć wywody, a nie PGR.

4. Prąd też masz jakiś z chujowej umowy pewnie usługowy i drogi.

5. Ten 1kw reszta... Hmm co to jest? Sporo tego miałeś tam nastukane... Ja muszę przeliczyć Ci chyba swoje ostatnie grow:

1765w lampy
110w wyciąg
100w Mieszaki
50w reszta (czujnik sonoff, regulator obrotów wentylatora, czasówki itp)
Daje to około 2kw poboru przy moim słabym wyniku(0.56gpw) 1000g. Są ludzie co 1gpw na HPS uzyskują.

U ciebie jest 12kw poboru, przy produkcji na poziomie 6-7kilo (1.5-1.8gpw).
Mimo lepszego wyniku 3 krotnie całokształt wypada podobnie. Więc nie widzę sensu używania tych ledów, grzania i osuszania... Jak przy dobrym grow na HPS można strzelić 0.8-1gpw, a przy odpowiedniej selekcji pewnie więcej...

Teraz już chyba w temacie wszystko zostało powiedziane. Mogłeś zacząć od tego bilansu energetycznego dużo szybciej byśmy doszli do takich wniosków. Zamiast grzać grzejnikami trzeba było lampami...
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,366
Odznaki
1
Chlopu przeciekal dach, wiec postanowil wymienic drzwi.
 

Green John

Walczę z ostrym cieniem mgły
Weteran
Rejestracja
Lip 19, 2010
Postów
1,093
Buchów
1,243
Odznaki
7
Masz rację kończ to i weź się za coś innego zamiast biedolić. Widocznie nie nadajesz się skoro tak łatwo odpuszczasz. Zamiast jak mleko pisał poszukać rozwiązania a da się. Problem zaiwestować w panele i turbine wiatrową? Wtedy problem się kończy twój.
 

WeedBaron

Emeryt
Rejestracja
Lut 13, 2020
Postów
515
Buchów
515
Nie ma to jak outdoor, ale to trzeba mieć nerwy i jaja ze stali, tak jak niektórzy tutaj co z outa ściągali po 10kg jarunku.
Szacun w ch*j dla osób, które robią na tym porządną mamonę bo stres musi was wpie****ac konkretnie, za hodowanie roślin, chore czasy, chore prawo, nic z tym się nie zrobi. Przyszło nam żyć w spie****onych czasach i taka jest prawda.
Tylko w Polsce nawet biznes „narkotykowy” może być nieopłacalny :D
Grunt, że ze sceny schodzisz bo chcesz, a nie musisz

1. Jeżeli mamy zimę to używamy lamp HPS + LED i grzanie wychodzi za darmo. Najlepiej mieć kilka boxów 3m x 1.5m i gdy będą pracowały na przemian to odpada ogrzewanie. Część forum tak leci na nieogrzewanych strychach i dają radę. LEDy to nie cały świat.... Drugie tyle co na lampy to na grzanie idzie... Kiedyś kolega mi powiedział że jak masz grzać to lepiej więcej lamp dorzucić.
Można też zrobić boxa z automatami na hps i przez niego puszczać powietrze z podwórka... Ogrzeje i jeszcze świeci dla automatów 24h.

2. Osuszanie w klimatyzacji by wystarczyło raczej, do tego kwestia dogrzewania i chłodzenia rozwiązana, jeszcze sterownik powinien przypilnować temperatury.
Ogólnie nie używałem nigdy osuszacza, nie przydawał mi się... HPS osusza x

3. Lampy 4kw, grzanie 4kw, osuszanie 2kw... To od razu widać co trzeba zmienić... Trzeba było od tego zacząć wywody, a nie PGR.

4. Prąd też masz jakiś z chujowej umowy pewnie usługowy i drogi.

5. Ten 1kw reszta... Hmm co to jest? Sporo tego miałeś tam nastukane... Ja muszę przeliczyć Ci chyba swoje ostatnie grow:

1765w lampy
110w wyciąg
100w Mieszaki
50w reszta (czujnik sonoff, regulator obrotów wentylatora, czasówki itp)
Daje to około 2kw poboru przy moim słabym wyniku(0.56gpw) 1000g. Są ludzie co 1gpw na HPS uzyskują.

U ciebie jest 12kw poboru, przy produkcji na poziomie 6-7kilo (1.5-1.8gpw).
Mimo lepszego wyniku 3 krotnie całokształt wypada podobnie. Więc nie widzę sensu używania tych ledów, grzania i osuszania... Jak przy dobrym grow na HPS można strzelić 0.8-1gpw, a przy odpowiedniej selekcji pewnie więcej...

Teraz już chyba w temacie wszystko zostało powiedziane. Mogłeś zacząć od tego bilansu energetycznego dużo szybciej byśmy doszli do takich wniosków. Zamiast grzać grzejnikami trzeba było lampami...
1. To był grow room, z łatwym dostępem do wszystkiego. W momencie jak lampy gasły temperatura drastycznie spadała w ciągu pół h. Śmigała tam nagrzewnica kanałowa i podgrzewała powietrze, bo inaczej 10 roślin przy w locie dostawałoby lodem. Nagrzewnica kanałowa chodziła cały czas, a ścienna dogrzewała jak przychodziło wyłączenie lamp.

2. Wiesz ile żre klimatyzacja? W lato jakbym tam miał HPS to musiałbym jej używać, z tymi LED byłem na granicy, chociaż 32 stopnie się zdarzało na roomie. Taniej już wychodził ten osuszacz przemysłowy, który i tak ledwo, ledwo wyrabiał te pomieszczenie.

3. Po fakcie, mało i tak się dało zrobić, kto nie miał rooma może sobie tylko teoretyzować, rządzi się to innymi prawami niż box.

4. Prąd dla firm po podwyżkach, chu**wa umowa? Wcześniej normalne rachunki były, podczas tego roku było tyle podwyżek, że prąd zaczyna być towarem luksusowym - ludziom biznesy normalne plajtują z tego powodu.

5. Gratuluje, dolicz sobie jeszcze do tego ten sam przypał w moim i Twoim wypadku oraz taką samą ilość poświęconego czasu. Surowa statystyka...

Gdybym strzelał 1gw na HPS 3900, to miałbym taki sam pobór, a grzać i tak trzeba by było, mało tego bardziej chłodzić w lato, więc musiałbym wrzucić inwesta w lepszą wentylacje i klimatyzacje. Wyszedłbym na to samo kosztowo, a zbierałbym mniej. Ale to tylko sucha teoria, bo potrzebowałbym do pokrycia tej przestrzeni więcej HPS'ów i pobór byłby większy od tych 3900. To przedsiębiorstwo miało za zadanie działać 24/7 i było konstruowane pod każdą porę roku, w zależności od niej zmieniały się parametry. Musiałem też zapewnić dostępność, więc podpinając LED'y pod agregat oświetlałem większą część powierzchni niż jakbym wpinał HPS 600w (wpiąłbym ich mniej).

Masz rację kończ to i weź się za coś innego zamiast biedolić. Widocznie nie nadajesz się skoro tak łatwo odpuszczasz. Zamiast jak mleko pisał poszukać rozwiązania a da się. Problem zaiwestować w panele i turbine wiatrową? Wtedy problem się kończy twój.
Zmęczony też tym jestem, siedziałem w tym 2 lata. Nie znasz sytuacji jak wygląda sąsiedztwo, czy to był mój budynek, a radzisz jakieś inwestycje. Masz wgl. jakieś z tych źródeł, że to polecasz? Budynek był wynajmowany, nie będę komuś inwestował 80k w prezencie (bo tyle wyszłoby pokrycie tego zużycia).
 
Ostatnia edycja:

BmwM3

Well-known member
Rejestracja
Lip 28, 2011
Postów
148
Buchów
17
3900w - światło (LED)
4000w - grzanie (w zimę)
2000w - osuszanie (na flo)
600w - wentylacja
300w - cyrkulacja
1000w - pozostałości (wszystko od A do Z, sterowniki, kamery, mniejsze wentylatorki itd)

22 za g (1.5-1.8w)

Jak prąd był po normalnych cenach to się to spinało.


Ja bym się na outa już nie odważył, za dużo dronów. Może i przy oucie nie wydaje się dużej kasy nakładowo, ale ilość pracy jaką trzeba w to włożyć jest masakryczna - szczególnie przy takim dużym.
Bez sensu robić projekty zima w takim razie, rób tylko jak jest ciepło 2 grow na rok i zamiast 4000w na ogrzewanie dołóż lamp. Z 8000w zdejmiesz z 12kg i po 22 opie****isz to zarobisz jakieś 250k razy 2 grow na rok to masz pół melona na rok więc co się nie opłaca? xD
Poprostu masz źle zbilansowany grow i za bradzo się przejmujesz blachostakimi przy takim projekcie typu nawozy itp
Bierze się wszystko co najtańsze i tyle,szczególnie że dość tanio towar sprzedajesz bo ja bym poniżej 25k za indora nie zszedł
 

WeedBaron

Emeryt
Rejestracja
Lut 13, 2020
Postów
515
Buchów
515
Nie wchodźcie w dyskusję z ludźmi bez udokumentowanego grow, bo na końcu mogą powiedzieć że skończyli działalność. 🤦
Tyle mogę dać na otarcie łez (może coś tam jeszcze gdzieś mam poszyfrowane, ale nie jestem pewien):
20221114_141430-1.jpg

20221114_141529-1.jpg


Bez sensu robić projekty zima w takim razie, rób tylko jak jest ciepło 2 grow na rok i zamiast 4000w na ogrzewanie dołóż lamp. Z 8000w zdejmiesz z 12kg i po 22 opie****isz to zarobisz jakieś 250k razy 2 grow na rok to masz pół melona na rok więc co się nie opłaca? xD
Poprostu masz źle zbilansowany grow i za bradzo się przejmujesz blachostakimi przy takim projekcie typu nawozy itp
Bierze się wszystko co najtańsze i tyle,szczególnie że dość tanio towar sprzedajesz bo ja bym poniżej 25k za indora nie zszedł
Płaciłbym za wynajem cały rok, w zimę i tak musiałbym to pomieszczenie dogrzewać przynajmniej tym 2kW, w innym wypadku strzeliłyby rury z wodą (już raz miało miejsce tam takie zdarzenie, mimo izolacji).


Zresztą co ja będę tłumaczył, każdy tu próbuje coś teoretyzować - nie znając tej sytuacji od A do Z, tego jak to wyglądało, działało i nie mając w znaczniej większości w życiu doczynienia z takim rodzajem uprawy i skalą. Działalność zakończona i tu nie ma co już dyskutować (posłuchajcie Żool), miłych i radosnych świąt życzę.

Ps. Tak jak napisałem, biznes był rentowny przed podwyżkami i dawał fajne zyski. Jeśli ktoś nie jest w stanie tego zrozumieć to już jego sprawa, główym problemem są podwyżki cen energii, a więcej za g w tej okolicy się nie wyciągnie hurtowo.

Sam sugeruje zakończyć to teortyzowanie i mądrzenie, bo i tak nie będzie tego gdzie już sprawdzić, jest pozamiatane.
 
Ostatnia edycja:

neurofan

Well-known member
Rejestracja
Sie 5, 2020
Postów
921
Buchów
2,882
Odznaki
4
@WeedBaron 1000w sterowniki od a-z? Chyba jedno zero albo i dwa za dużo napisałeś xd ogólnie patrząc na Twój pobór poszczególnych urządzeń.. myśle ze miałeś małe pojęcie o zbilansowanym growroom, jeśli oczywiście wierzyć w te waty.. ile m2 ogólnie na to wszystko?
 

BmwM3

Well-known member
Rejestracja
Lip 28, 2011
Postów
148
Buchów
17
Tyle mogę dać na otarcie łez (może coś tam jeszcze gdzieś mam poszyfrowane, ale nie jestem pewien):
20221114_141430-1.jpg

20221114_141529-1.jpg



Płaciłbym za wynajem cały rok, w zimę i tak musiałbym to pomieszczenie dogrzewać przynajmniej tym 2kW, w innym wypadku strzeliłyby rury z wodą (już raz miało miejsce tam takie zdarzenie, mimo izolacji).


Zresztą co ja będę tłumaczył, każdy tu próbuje coś teoretyzować - nie znając tej sytuacji od A do Z, tego jak to wyglądało, działało i nie mając w znaczniej większości w życiu doczynienia z takim rodzajem uprawy i skalą. Działalność zakończona i tu nie ma co już dyskutować (posłuchajcie Żool), miłych i radosnych świąt życzę.

Ps. Tak jak napisałem, biznes był rentowny przed podwyżkami i dawał fajne zyski. Jeśli ktoś nie jest w stanie tego zrozumieć to już jego sprawa, główym problemem są podwyżki cen energii, a więcej za g w tej okolicy się nie wyciągnie hurtowo.

Sam sugeruje zakończyć to teortyzowanie i mądrzenie, bo i tak nie będzie tego gdzie już sprawdzić, jest pozamiatane.
Stary uwierz mi że nie tylko ty takie projekty robisz a wychodzisz z bardzo kontrowersyjna teza że już się nie opłaca takich projektów robić a problem jest taki że tobie się to nie opłaca bo masz źle zbilansowany grow co każdy ci tu pisze, podwyżka prądu z 8k na 20k spowodowała że projekt jest już nie rentowny a dla większości to jest troszkę mniejszy zarobek i tyle...
 

WeedBaron

Emeryt
Rejestracja
Lut 13, 2020
Postów
515
Buchów
515
Stary uwierz mi że nie tylko ty takie projekty robisz a wychodzisz z bardzo kontrowersyjna teza że już się nie opłaca takich projektów robić a problem jest taki że tobie się to nie opłaca bo masz źle zbilansowany grow co każdy ci tu pisze, podwyżka prądu z 8k na 20k spowodowała że projekt jest już nie rentowny a dla większości to jest troszkę mniejszy zarobek i tyle...
Domyślam się, nie trzeba daleko szukać choćby Habal. Mi się nie opłaca, nawet po optymalizacji mija się to dla mnie z celem. Dokładnie, dla mnie te podwyżki które były i będą spowodowały brak rentowności, a większość mnie nie obchodzi. Nie bronie komuś iść gibać za 30 tyś zł w skali 4 miesięcy, ja cenie swoją wolność na większe kwoty. Dla jednego 10k to nic, dla drugiego to tygodniówka, innego po prostu dużo, a jeszcze inny za 500 zł za***ie szpagat albo loda z połykiem - nie mi to oceniać.

Ja już swoje zdanie przedstawiłem, fakt dokonany jest taki, że miejscówka i towar nie istnieją, więc nie wiem po co ktoś w tej kwestii wypisuje mi nadal jakieś rady o które nawet nie pytam.

Panowie, idę na legal z wyboru. Zarobiłem wystarczająco dużo, żeby ruszyć na grubo z pomysłem. Tym którzy dalej muszą walczyć w ten sposób życzę farta i tyle.
 

Green John

Walczę z ostrym cieniem mgły
Weteran
Rejestracja
Lip 19, 2010
Postów
1,093
Buchów
1,243
Odznaki
7
To Wesołych Świąt i powodzenia w nowym biznesie. Rozumiem Cię ja sam wyjechałem żeby nie ryzykować w polsce.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół