nasiona marihuany

Ph minus na kwitnienie

Wyszukiwarka Forumowa:
G

Gość

Guest
Używam ph Minus na fazę weg, a właśnie przełączyłam na flo, Widziałam w jednym sklepie Ph minus na kwitnienie Canny. Czy to naprawdę jest różnica, który kwas wleję? Jakie mogą być konskwncje używania niewłaściwego regulatora?
 
G

Gość

Guest
Dziś muszę podlać krzaczki. Czy mogę użyć octu lub kwasku cytrynowgo? czy lepiej nic nie dawać?
 

Nara

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 10, 2008
Postów
1,220
Buchów
44
Dziś muszę podlać krzaczki. Czy mogę użyć octu lub kwasku cytrynowgo? czy lepiej nic nie dawać?

Jeśli masz regulatory pH na jakąś tam faze wzrostu to prawdopodobnie mozesz tez ich uzywac i w innej fazie bez jakiegos ryzyka. Nie jestem pewien ale te na weg poprostu zakwaszaja przy pomocy zwiazkow azotu a te na flo chyba innymi (polecam lekture etykietki).
Generalnie nie posługiwałbym sie non stop tymi regulatorami bo jest to chemia ktora napewno sie odklada.
Sam uzywam zakwaszacza GHE , odkwaszacza Hesi a interwałowo kwasek cytrynowy jako naturalny kwach i sprawdza sie bardzo dobrze...
 

empty.man

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 13, 2008
Postów
328
Buchów
6
poprzedni ogródek regulowałem kwaskiem cytrynowym i był lajt, teraz wybuliłem na canna ph- weg oraz bloom.
Plusy canny są takie że na na wega jest przygotowana na bazie kwasu azotowego i producent podaje że samego kwasu azotowego jest 38% w ph- grow, na kwitnienie preparat ma 59% kwasu fosforowego.
reszta to prawdopodobnie woda destylowana :freak:
Oba preparaty dostarczają od razu tego co roślinki potrzebują na wegu i flo, po za tym pewnie nic więcej się nie zmienia.
ogólnie to żal kasy na bajery canny itp. producentów / no ale czego się nie robi dla roślinek !
<shiza>
 

baqman

Well-known member
Rejestracja
Wrz 9, 2009
Postów
93
Buchów
0
Ostatnia edycja:
D

delete

Guest
Wybaczcie takiego "hardcorowego" odswieżania :) ale potrzebuje pilnie info mianowicie mam wode 7,8 w kranie po dodaniu szczypty kwasku cytrynowego zbija do 6,8 (na litr) pytanie czy mozna taki kwasek stosowac do kazdego podlania ? Bo na opakowaniu nie pisze na bazie jakich specyfikow jest zrobiony czy moga byc niepozadane skutki
 
D

delete

Guest
a jak z tym kwaskiem :) ktos kto uzywa moglby sie wypowiedziec
 

GrowRayder

Well-known member
Rejestracja
Paź 4, 2010
Postów
73
Buchów
0
Wybaczcie takiego "hardcorowego" odswieżania :) ale potrzebuje pilnie info mianowicie mam wode 7,8 w kranie po dodaniu szczypty kwasku cytrynowego zbija do 6,8 (na litr) pytanie czy mozna taki kwasek stosowac do kazdego podlania ? Bo na opakowaniu nie pisze na bazie jakich specyfikow jest zrobiony czy moga byc niepozadane skutki

Używam kwasku od samego początku ok 4gr na 28litrów i nie widzę po plantach żeby coś im dolegało ale nie mam porównania co np by się działo gdybym zbijał ph specyfikiem canny
 
D

delete

Guest
okej :) Ja po dodaniu szczypty na 1l wody zbijam z 7,5 - 8 ph na 6,5 - 7 :) Tak wiec dzieki za odpowiedz :p
 

GroWmaniaC

Well-known member
Rejestracja
Sty 5, 2011
Postów
94
Buchów
0
Witam dolacze sie do tematu, mianowicie mam pytanie co do ph w czasie weg flo czy ph powinno byc takie samo czy moze w czasie flo powinno sie mienic dodam ze moje ph waha sie w granicach 6,2-7
 
G

Gaynet

Guest
Ja regulowalem PH dzieki kwaskowi cytrynowemu, spisywal sie dobrze.
 
D

delete

Guest
Tak sobie odkopalem ... różnica pomiędzy stosowaniem ph - na kwitnienie czy weg w obu fazach wzrostu a ph - na weg i ph- na flo jest taka , że musisz kupić 2 butle zamiast jednej. Pewnie obydwie butle zawieraja kwas fosforowy i nic wiecej ;) Pozatym dodaje się to w kroplach na litr .... wiec dla rosliny nie ma zadnego znaczenia czy jest to kwas fosforowy czy azotowy i jaka faza. W koncu jedno i drugie jest porzebne na weg i flo.
 
Ostatnia edycja:

El_liero

Well-known member
Rejestracja
Mar 27, 2009
Postów
138
Buchów
0
odkopię bo:

okej :) Ja po dodaniu szczypty na 1l wody zbijam z 7,5 - 8 ph na 6,5 - 7 :)
no właśnie ciekawa sprawa, bo Canna zaleca 5,2~6,2pH pożywki czyli o wiele niżej niż chcesz zrobić.
Co lepsze ja też daję pożywki z pH 6,5 bo tyle ma mieć gleba niby.
Na dokładkę są tabele mówiące przy jakim pH są przyswajane dane związki chemiczne jak azot fosfor itp. i są to przedziały 6-7pH czyli środek 6,5pH
Kto wytłumaczy stanowisko Canny z 5,2-6,2pH dla pożywki ?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół