nasiona marihuany

Phillips Ultra Efficient LED

Wyszukiwarka Forumowa:

debza

Well-known member
Rejestracja
Sie 3, 2007
Postów
372
Buchów
3,142
Odznaki
2
Od 15 lat chodzi mi po glowie uprawa wertykalna 😀 chyba sobie pierdykne na takich żarówkach w 0.64 😀
 

seweryn2422

Smart Guy - Kombinator
Rejestracja
Paź 13, 2022
Postów
580
Buchów
1,088
Odznaki
9
@sub23 patrzyłem dzisiaj w sklepie z ciekawości na różnice pomiędzy białą a przezroczystą. Kosmetyczna prześwituje filament jest tak tylko leciutko biała więc może to nie głupie. Szkło też załamuje światło.
 

Koliber

Well-known member
Rejestracja
Mar 23, 2022
Postów
109
Buchów
76
nie wiem czy to coś pomoże ale widziałem w hurtowni elektr, plastikowe "chromowane' wytłoczki pod żarówki takiego kształtu, coś takiego co jest w popularnych lampach przemysłowych
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,073
Ja myślałem bardziej nad czymś takim:
Przechwytywanie.png


odbłyśniki kilka mm od szkła by były dlatego chciałem je wywalić wymiary tej sztuki to 20x40cm drukarka ma 20x20cm pole robocze

Drukarka to inna rozmowa :)

Dowolny kształt nie muszą to być rozwijalne na płasko elementy.ABS da się nawet pokrywac metalem :) nie wiem jak ale idzie pogrzebać.

Pewnie nie warto się babrać. ?

Pytałeś o moc i sprawność układu.
35W zasilacz stałoprądowy 30-36V 900mA 2x CREE COB CXA2520 s2 155lm/W (przy prądzie 450mA na diodę)

Minus straty na zasilaniu? Zapewne. 155 w 85 stopniach ? Dawniej bym szacował teraz mi się nie chcę.

Jeśli to ma szacunkowo mieć ręce i nogi w porównaniu do.

1. Możliwe niskie straty na odbłyśniku.
2. Lepsza równomierność od poprzedniego
3. Możliwość pracy bardzo blisko roślin, aby wyciągać dużą spr. Użyteczną z całkowitej jaka by ona nie wyszła.

Biorąc pod uwagę ilość babrania się i koszty.. dalej to trochę sztuka dla sztuki. Choć tak zawsze jest jakby zabawniej.

Ps: drukowany kształt. Do składania z klocków. Kilka szprych jako wzmocnienie? Na epoxy?
 
Ostatnia edycja:

seweryn2422

Smart Guy - Kombinator
Rejestracja
Paź 13, 2022
Postów
580
Buchów
1,088
Odznaki
9
Drukarka to inna rozmowa :)

Dowolny kształt nie muszą to być rozwijalne na płasko elementy.ABS da się nawet pokrywac metalem :) nie wiem jak ale idzie pogrzebać.

Pewnie nie warto się babrać. ?



Minus straty na zasilaniu? Zapewne. 155 w 85 stopniach ? Dawniej bym szacował teraz mi się nie chcę.

Jeśli to ma szacunkowo mieć ręce i nogi w porównaniu do.

1. Możliwe niskie straty na odbłyśniku.
2. Lepsza równomierność od poprzedniego
3. Możliwość pracy bardzo blisko roślin, aby wyciągać dużą spr. Użyteczną z całkowitej jaka by ona nie wyszła.

Biorąc pod uwagę ilość babrania się i koszty.. dalej to trochę sztuka dla sztuki. Choć tak zawsze jest jakby zabawniej.

Ps: drukowany kształt. Do składania z klocków. Kilka szprych jako wzmocnienie? Na epoxy?
Na zasilaniu oczywiście straty występują. panel bierze 35W dając wynik zbliżony do 5k lumen. Trochę ta lampa już działa także sprawności 100% świecenia też nie podejrzewam 😅.

Jak będę miał w dłoni żarówki i oprawki będę myślał bardziej technicznie. Na tym etapie to dopiero projekt, ale musiałem sobie dać czas żeby nie drukować takiej lampy tydzień czasu a potem stwierdzić, że coś nie pasuje.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,073
Z kartonu złożysz w dzień ;)
 

seweryn2422

Smart Guy - Kombinator
Rejestracja
Paź 13, 2022
Postów
580
Buchów
1,088
Odznaki
9
Witajcie. Testy za mną po dłuższych rozkminach przy ogromie pomocy z sub23 udało mi się wykrzesać 190lm/W odbijając światło mylarem diamond. Wstrzymuje chwilowo dalsze testy bo czekam jeszcze na powrót do Polski i tam zakupie oprawki, złączki i inne pierdoły bo taniej. Nie ma ciśnienie bo jeden plant dopiero wchodzi w kwitnienie na tygodniu pewnie (ma 31 dni)

Udbłyśnik wygląda w ten sposób:
IMG_1691.jpg


Docelowo projekt zakłada taki układ:
Przechwytywanie.png


Docelowo z boxa zniknie kamerka. Niestety miejsce na suficie bedzie całe zawalone światłem. Przy obecnym odbiciu było by go 8300lm celem jest osiągnięcie lepszego odbicia folia mylar ale gładką.

Wycinanki i robótki ręczne mam wpisane w krwiobieg.

Docelowo chcę wykręcić 8700lm i będę zadowolony.

Zużycie 43,8W przy tym wydaje się być żartem :)
 

R4VEN

Kobieta-kruk 🦸‍♀️
Rejestracja
Lut 9, 2023
Postów
555
Buchów
1,057
Odznaki
1
Nie lepiej byłoby postawić na Solhetta lub podobne sprawne z regulacją?
Biorąc pod uwagę mój panel na krążkach to znacznie optymalniej byłoby jednak zrobić regulację niż włączać/wyłączać osobno źródła.

Na odbłyśniku z takimi pałeczkami mogą powstać straty. Nie znam się, więc nie zagłębiam się w temat, ale zwykłe krążki bądź żarówki montowane pionowo dawałyby regularny kierunek fotonom.

Jakie by światło nie było to przy takich wielkościach boxa/boxów ważniejsze będzie prawidłowe wypełnienie przestrzeni roślinami i upchanie wszystkiego aby było miejsce na wzrost. Jednak moja koncepcja różni się trochę. Czekam na efekty ;)
 

seweryn2422

Smart Guy - Kombinator
Rejestracja
Paź 13, 2022
Postów
580
Buchów
1,088
Odznaki
9
Nie lepiej byłoby postawić na Solhetta lub podobne sprawne z regulacją?
Biorąc pod uwagę mój panel na krążkach to znacznie optymalniej byłoby jednak zrobić regulację niż włączać/wyłączać osobno źródła.

Na odbłyśniku z takimi pałeczkami mogą powstać straty. Nie znam się, więc nie zagłębiam się w temat, ale zwykłe krążki bądź żarówki montowane pionowo dawałyby regularny kierunek fotonom.

Jakie by światło nie było to przy takich wielkościach boxa/boxów ważniejsze będzie prawidłowe wypełnienie przestrzeni roślinami i upchanie wszystkiego aby było miejsce na wzrost. Jednak moja koncepcja różni się trochę. Czekam na efekty ;)

Na razie szukam dobrego zasilacza do pasków LM301B w barwie 6500K
Do przestrzeni na wegetacje

Tego LEDa nie spisuje na straty. Z***ałem trochę planta, ale g/W na pewno ta lampa zrobi w następnym grow.

Kupiłem te żarówki w cenie niewiele wyższej od solhetty. Były na promocji -60% 😅 Musiały by mieć 24% strat żeby wyjść na to samo (~160lm/W) a zależało mi na niskim zużyciu bo głównym problemem u mnie była temperatura. Niski box i chwila moment masz 27-29 teraz max co widziałem to 25 a było mniej światła niż obecnie - ta sama komoda.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,073

kolejna :


main.jpg
main.jpg



spd => także z dodatkiem wąskopasmowego luminoforu : teraz to powoli zaczyna być standardem.

lexman.jpg
 
Ostatnia edycja:

seweryn2422

Smart Guy - Kombinator
Rejestracja
Paź 13, 2022
Postów
580
Buchów
1,088
Odznaki
9
W tej barwie chyba jedyne jak do tej pory.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,073
chyba nie ? A może ? ;) Mało istotne _ i tak to inne spd niż dawne 2700 K _ zdecydowanie mniej powyżej 700 nm. Zdecydowanie spadł udział IR : różnice w wyliczonej sprawności miedzy 400-700 a 400-750 nm teraz będą bardzo małe.
Na starym 2700 K => w zakresie 400-750 nm miało by to => 3,51 umol/J :)Na tym NIEEE...
 

seweryn2422

Smart Guy - Kombinator
Rejestracja
Paź 13, 2022
Postów
580
Buchów
1,088
Odznaki
9
Można by porównać obydwie żarówki ale w tym momencie bawienie się w odbłyśniki (straty) w podobnej cenie wyjdzie się na paskach puszczając je wyższym prądem w podobnym układzie co te moje. Trzeba by je pewnie przerobić nieco ale czemu nie.

Jeden pasek 50cm lm301h evo puszczony na 20V ~2A licząc straty odda te 170lm lm/W przy wysokim PAR.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół