nasiona marihuany

pierwsza próba Monotub Ecuadorian

Wyszukiwarka Forumowa:

Rolnik_Małorolny

(-(-(-(-_-)-)-)-)
Rejestracja
Mar 10, 2020
Postów
1,946
Buchów
5,207
Odznaki
9
26/08/2020 zdjęcie z przed chwili:

Niestety na monotubie wciąż nic się nie dzieje. Żadne kuleczki się nie tworzą, wierzę że to może przez temperaturę bo w dzień dochodzi nawet do 28 st. Nie pozostało mi nic innego jak czekać...

Po pierwsze primo fajnie że kontrolujesz temperaturę ale tak się nie stresuj :don:
Po drugie primo tacka z tego co wiem to tacka nie powinna przepuszczać światła żeby nie pinowało w środku:grzyb:
 

morphik92

Well-known member
Rejestracja
Mar 16, 2020
Postów
109
Buchów
0
Wiem mogłem wysypać boki okrywą, w drugim rzucie zrobię, teraz to chyba sensu nie ma.
 

Waran z Komody

:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:
Weteran
Rejestracja
Lut 20, 2014
Postów
1,137
Buchów
3,657
Odznaki
3
Wiem mogłem wysypać boki okrywą, w drugim rzucie zrobię, teraz to chyba sensu nie ma.

Małorolny dobrze prawi... teraz to możesz zrobić tak: jak tacka się trochę obkurczy i grzyby zaczną pinować bokami (a będą napewno) to wyjmij cały substrat jak ciacho na kawałek folii alu... :tiphat:
A na przyszłość wykładaj folią alu lub oklejaj czarną taśmą... pozdro
 

morphik92

Well-known member
Rejestracja
Mar 16, 2020
Postów
109
Buchów
0
Aktualizacja 28.08.2020 powoli do przodu :)

Monotuba marnieje w oczach, nie wiem co z***ałem...
 

Waran z Komody

:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:
Weteran
Rejestracja
Lut 20, 2014
Postów
1,137
Buchów
3,657
Odznaki
3
Siemasz... co Masz na myśli pisząc marnieje ?
Czujesz jakiś zapach przy otwieraniu Monotuba ?
Wachlujesz regularnie ?

Pozdro
 

morphik92

Well-known member
Rejestracja
Mar 16, 2020
Postów
109
Buchów
0
Wachluje cały czas ale wygląda jakby była mniej przerosnieta niz na początku, w dodatku na przesuszoną wyglada nie wiem czy nie zamoczyc jej w wodzie na kilka godzin, jak myślisz?
 

Waran z Komody

:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:
Weteran
Rejestracja
Lut 20, 2014
Postów
1,137
Buchów
3,657
Odznaki
3
Czyli to faktycznie może być woda... na zamaczanie trochę późno... ścianki pudła spryskaj mgiełką (musisz zwiększyć wilgotność wewnątrz)... nie możesz dopuścić do przesuszenia okrywy...
 

morphik92

Well-known member
Rejestracja
Mar 16, 2020
Postów
109
Buchów
0
Aktualizacja z przed chwili, pierwszy rzut lada moment będę zbierał narazie wygląda to tak :

A po lewej taka śmieszna sytuacja. Miałem jedną tacke wcześniej przykrytą ale coś w okrywie musiałem pochrzanić i grzybnia za bardzo nie chciała przerastać. Minęły jakies 3 tygodnie dalej nic to wziałem i większość okrywy usunąłem i zostawiłem w inkubatorze żeby sobie poprzerastała. Wczoraj zerkam, żeby zobaczyć czy coś się zmieniło a tu taki zonk jeden maluch zaczał wyrastać ;p to ją wyciągnąłem może jeszcze jakieś wyrosną :p
Co do monotuby zraszam wodą kilka razy dziennie i czekam może wkońcu coś ruszy:)
 

Waran z Komody

:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:
Weteran
Rejestracja
Lut 20, 2014
Postów
1,137
Buchów
3,657
Odznaki
3
Siemasz... tylko z tym paro razowym pryskaniem w monotubie nie przesadź... jak widzisz skroploną wodę na ściankach to odpuść bo przedobrzysz... pozdro
 

morphik92

Well-known member
Rejestracja
Mar 16, 2020
Postów
109
Buchów
0
Pracuje po 12 h więc połowę dnia mnie nie ma jak przychodzę z roboty psikne,potem jak wstanę i przed robota powinno wystarczyć :) dzięki za rady waran.

Dzisiaj zebrałem pierwszy rzut który dał mi 78 g mokrych. Tacke zalałem wodą i wstawiłem do lodówki.


Wybrałem najdorodniejszego grzybka i zrobiłem odcisk:

A tutaj ku mojemu zdziwieniu pojawiły się pierwsze piny na monotubie :dancee:

Ile wyjdzie tyle wyjdzie :) Te opóżnienie podejrzewam jest spowodowane zbyt długą pracą wentylatora który osuszał okrywę ( w przyszlości będę to sprawdzał) niestety nie mogłem zrobić tak jak waran podpowiedział ( zmniejszyc pracę wentylatora do 5 min) bo mam programator manualny. Narazie go odpiałem i sam kontroluję sytuację :)
Pozdroo
 
Ostatnia edycja:

morphik92

Well-known member
Rejestracja
Mar 16, 2020
Postów
109
Buchów
0
Pierwsze piny pojawiły się na drugim rzucie po moczeniu 12h :

I ten jeden wielkolud ;p
Monotuba powoli coraz więcej kosmitów się pojawia :)
Do następnego :)
 

Waran z Komody

:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:
Weteran
Rejestracja
Lut 20, 2014
Postów
1,137
Buchów
3,657
Odznaki
3
Siemasz... elegancko... widzę, że monotub odpalił więc owocnych życzę :tiphat:
 

morphik92

Well-known member
Rejestracja
Mar 16, 2020
Postów
109
Buchów
0
Dzięki waran :) szału nie ma ale przynajmniej wiem w czym tkwił problem i teraz będzie tylko lepiej :)
2 rzut z tacki lepszy od pierwszego na wadze pokazało 113 g mokrych za to pierwszy rzut z monotuby tylko 80 g.
Zaskoczył mnie natomiast jeden mutant który pokazał aż 44g (jeden grzybek jeden mocny trip hehe )
Tacki i monotub moczony troche ponad 12 h czekamy na kolejnych wojowników:)
No to foteczki :






Monotub







Monster





Moczenie monotuby :D


Pytanie czy ktoś z was używał metody późnej okrywy? i czy okrywaliście kiedyś samym wermem? Jakie są wasze zdania na temat tych metod? Lubie eksperymentować i sie zastanawiam czy nie spróbować bo już dwa sloiki 900 ml prawie w pełni skolonizowane mam ;p


Pozdro
 

Rolnik_Małorolny

(-(-(-(-_-)-)-)-)
Rejestracja
Mar 10, 2020
Postów
1,946
Buchów
5,207
Odznaki
9
Siema,
u mnie tak samo.Drugi rzut lepszy niż pierwszy + jeden mutant.
Elegancko Ci idzie widzę:dance:
 

Waran z Komody

:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:
Weteran
Rejestracja
Lut 20, 2014
Postów
1,137
Buchów
3,657
Odznaki
3
Siemasz... metoda późnej okrywy dobra sprawa... następny projekt odpalam właśnie tak... co do wermu nie stosowałem jako okrywa ale myślałem ostatnio o efekcie rez (mieszasz skolonizowany substrat z namoczonym wermem - tak w skrócie)... i też można to łączyć z późną okrywą...
Pozdro :tiphat:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół