nasiona marihuany

Pierwsza przygoda z grzybkami [golden teacher]

Wyszukiwarka Forumowa:

MrBongos

Well-known member
Rejestracja
Maj 6, 2021
Postów
139
Buchów
214
Odznaki
1

1 DZIEŃ

Odebrałem grow kita po pracy z paczkomatu, przesyłka leżała w nim 5 godzin.
Rozpakowałem paczkę, na powierzchni ciastka zauważyłem miejscami charakterystyczny biały nalot, pleśń (dajcie znać czy to normalne, niżej są zdj). Ponakówałem widelcem ciastko oczywiście przed tym polewając go wrzątkiem w celu dezynfekcji.
Całość zalałem odstaną kranową nie filtrowaną wodą i już od 9 godzin grzybnia leży sobie w lodówce, za niedługo ją wyciągnę.
I kilka fotek ?:foto:


 

MrBongos

Well-known member
Rejestracja
Maj 6, 2021
Postów
139
Buchów
214
Odznaki
1

2 DZIEŃ

Ciastko moczyło się prawie 12 godzin, odlałem wodę z grow kita.
Nalałem z 2 szklanki wody na spód torby aby sobie parowała i lekko spryskałem torbę aby wilgotność była jak największa.
Kita włożyłem do torby i zamknąłem ją za pomocą klamerek.
Zestaw leży w garażu w temperaturze 20 stopni gdzie jest niewielki dostęp do światła słonecznego które wpada przez malutkie okienko. Generalnie jest bardziej ciemno niż jasno. Dajcie znać czy może tak być ?


 

wd40

Well-known member
Rejestracja
Mar 6, 2011
Postów
378
Buchów
624
Lepiej jakby to miało dostep do swiatla. Nie bezpośredniego ale jednak swiatla. Z tego co mówisz to stoi w ciemni, a ma stać w pol cieniu. Zwal jak zwal. U mnie stoi w pokoju od strony północnej na komodzie. Także siwtla nie wiele ale te 6-7h cos tam daje(u mnie rzadko czyste, bezchmurne niebo, raczej szarowka)
Ta woda na dnie worka to słaby pomysl. Aczkolwiek lepsze to niż nic, lepiej jakbys namoczony wermikulit/perlit na dno wsadzil. A napewno odlał troche wody. Aby na dnie tylko bylo. Pzdr
 

MrBongos

Well-known member
Rejestracja
Maj 6, 2021
Postów
139
Buchów
214
Odznaki
1
Lepiej jakby to miało dostep do swiatla. Nie bezpośredniego ale jednak swiatla. Z tego co mówisz to stoi w ciemni, a ma stać w pol cieniu. Zwal jak zwal. U mnie stoi w pokoju od strony północnej na komodzie. Także siwtla nie wiele ale te 6-7h cos tam daje(u mnie rzadko czyste, bezchmurne niebo, raczej szarowka)
Ta woda na dnie worka to słaby pomysl. Aczkolwiek lepsze to niż nic, lepiej jakbys namoczony wermikulit/perlit na dno wsadzil. A napewno odlał troche wody. Aby na dnie tylko bylo. Pzdr
A jakbym zrobił dostęp do sztucznego światła to może być ?
 

skarbol

Member
Rejestracja
Cze 14, 2015
Postów
13
Buchów
4
Ja osobiście nie lałem wody na spód , bo woda może zacząć gnić. Według mnie lepszy sposób to poprostu spryskiwac boczne ścianki foli raz na jakiś czas , i nie zapomnij i wahlowaniu jak będą pierwsze piny . Na tym etapie dostępu do światła raczej nie potrzebuje , dopiero jak pierwsze piny wtedy dać swiatlo ale nie bezpośrednio.
 

MrBongos

Well-known member
Rejestracja
Maj 6, 2021
Postów
139
Buchów
214
Odznaki
1
Ja osobiście nie lałem wody na spód , bo woda może zacząć gnić. Według mnie lepszy sposób to poprostu spryskiwac boczne ścianki foli raz na jakiś czas , i nie zapomnij i wahlowaniu jak będą pierwsze piny . Na tym etapie dostępu do światła raczej nie potrzebuje , dopiero jak pierwsze piny wtedy dać swiatlo ale nie bezpośrednio.
Czyli na razie nie otwierać baga, czekam na pierwsze piny ?
Ile trwa tak średnio pojawienie się pinów ?
 

skarbol

Member
Rejestracja
Cze 14, 2015
Postów
13
Buchów
4
Ciężko powiedzieć ile czasu to zajmie wszystko zależy od zarodnikow, przeważnie koło tygodnia zaczęło się coś dziać, ale nic się nie stanie jak będzie trwało to dłużej
 

wd40

Well-known member
Rejestracja
Mar 6, 2011
Postów
378
Buchów
624
Siema
Apropo sztucznego swiatla to tez chciałbym żeby ktoś się wypowiedział bo możliwe że będę zmuszony takiego użyć.
A co to otwierania, moim skromnym zdaniem tlen i swiatlo jest oznaka dla grzybni ze ma zacząć owocnikowac wiec całkowicie inaczej niż skarbol mowi, ale mogę się mylić.
 

MrBongos

Well-known member
Rejestracja
Maj 6, 2021
Postów
139
Buchów
214
Odznaki
1
Siema
Apropo sztucznego swiatla to tez chciałbym żeby ktoś się wypowiedział bo możliwe że będę zmuszony takiego użyć.
A co to otwierania, moim skromnym zdaniem tlen i swiatlo jest oznaka dla grzybni ze ma zacząć owocnikowac wiec całkowicie inaczej niż skarbol mowi, ale mogę się mylić.
Każdy ma swoje sposoby np. producent podaje żeby ciastko moczyć maksymalnie godzinę, a w większości ludzie ci powiedzą że maksymalnie 24 a najlepiej około 12. Producent mówi żeby nie otwierać torby ponieważ jest potrzebne wysokie stężenie co2 na tym etapie, a inni znowu żeby otwierać. Ja nie otwieram na razie. A jak będzie ? Pożyjemy zobaczymy. Czasami trzeba uczyć się na własnych błędach.
 

skarbol

Member
Rejestracja
Cze 14, 2015
Postów
13
Buchów
4
Siema
Apropo sztucznego swiatla to tez chciałbym żeby ktoś się wypowiedział bo możliwe że będę zmuszony takiego użyć.
A co to otwierania, moim skromnym zdaniem tlen i swiatlo jest oznaka dla grzybni ze ma zacząć owocnikowac wiec całkowicie inaczej niż skarbol mowi, ale mogę się mylić.
Grzybnia przy produkcji pinów potrzebuje tylko CO2 dlatego w tym momencie nie potrzebuje otwierania. Przy pierwszej uprawie sam otwierałem i według mnie znacznie wydłużyło to czas . Trochę już tego przerobiłem ale tak jak mówicie sposobów jest wiele . A jeśli chodzi o swiatlo to wystarczy że będziesz to trzymał np pod oknem tak żeby promienie słoneczne nie padały bezpośrednio na grzybnie , oczywiście dopiero jak będą piny
 

MrBongos

Well-known member
Rejestracja
Maj 6, 2021
Postów
139
Buchów
214
Odznaki
1

10 DZIEŃ

Pierwszy raz otwieram baga aby sprawdzić co się dzieje i w sumie to nic ciekawego.


13 DZIEŃ

No i wreszcie pojawiały się piny, przyznam trochę byłem zaniepokojony. Myślałem że coś zepsułem.
Odlałem wodę z baga i spryskałem worek od środka.
Od dzisiaj kilka razy dziennie (jeszcze dokładnie nie wiem ile ale po robocie doczytam) będę otwierać, lekko wachlować
i spryskam jak zajdzie taka potrzeba.
Temperatura 20/18 stopni (dzień/noc)
Dostęp do sztucznego światła (led) dochodzącego z mojego miejsca uprawnego.
Światło jest mocno rozproszone i delikatnie sobie świeci.

A i tak wiem nie obkleiłem pudełka taśmą od boku, zapomniałem. Tak w zasadnie mam pytanie po co to się właściwie robi ?​

 

Tyx

Well-known member
Rejestracja
Lut 12, 2020
Postów
128
Buchów
88
Okleja się boki przed żeby światło tam nie dochodziło, jak dochodzi to grzyby zaczynają rosnąć pod powierzchnią
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół