nasiona marihuany

Pierwsza uprawa - Balkon

Wyszukiwarka Forumowa:

Karzelekkk

Well-known member
Rejestracja
Cze 18, 2022
Postów
401
Buchów
958
Odznaki
8
Siemanko!
Dziś JackHerer poszedł do fryzjera. Było to pierwsze przycinanie w moim życiu ? poucinalem wszystkie liście które były brzydkie. Mam nadzieje ze to wyjdzie mu na dobre !





pozdro załoga!
5!
 

TommyChong

DIY Grower.
Weteran
Rejestracja
Lip 14, 2012
Postów
1,162
Rozwiązań
1
Buchów
1,799
Odznaki
6
Siemanko!
Dziś JackHerer poszedł do fryzjera. Było to pierwsze przycinanie w moim życiu ? poucinalem wszystkie liście które były brzydkie. Mam nadzieje ze to wyjdzie mu na dobre !





pozdro załoga!
5!
Elegancko. Rozważ jeszcze usunięcie dolnych odrostów na których wyrośnie popcorn, szkoda na nie energii rośliny.
 

Karzelekkk

Well-known member
Rejestracja
Cze 18, 2022
Postów
401
Buchów
958
Odznaki
8
Ciśnie mi się na usta cytat z pewnego polskiego serialu „Halina mam zawał” zwracam do domu zerkam przez Okno na dziołchy a tam liście klapnięte wybiegłem na balkon i myśle co teraz czy to koniec? Wkładam palec a tam susza. Podołałem je od razu wieczorem zrobie oprysk jak zajdzie słońce… mam nadzieje ze dziewuszki się podniosą… ?



 

Ryjeczny Człowiek

Well-known member
Rejestracja
Lis 11, 2021
Postów
568
Buchów
2,408
nie rób już oprysków w tej fazie. Chyba że na pleche.
Nic im nie będzie. Przelanie jest chu**we. To, że na trochę zabrakło im wody i podlałeś nic złego nie spowoduje.

Zawał miewał w stosunku do Heleny, a nie Haliny K. :D
Dobrze tam lecisz. Tylko zapach może Cię niebawem zaskoczyć na tym balkoniku
 

Karzelekkk

Well-known member
Rejestracja
Cze 18, 2022
Postów
401
Buchów
958
Odznaki
8
Dziewczyny się podniosły to był brak wody ewidentne:) Dziś na JH na tych pręcikach pojawił się brązowy kolor na końcówkach. Nie podobają mi się liście teraz te dwa durze robi się brzydkie. Czy to niedobór wapnia i magnezu?

@Grigorij Ryjek faktycznie to była Helena haha
 

Ryjeczny Człowiek

Well-known member
Rejestracja
Lis 11, 2021
Postów
568
Buchów
2,408
Nie.
Dawałeś ostatnio dolomit, który jest skałą wapienno magnezową zmieloną na pył.
Nie przejmuj się tym liściem. Normalna sprawa.
Teraz lanie jakichś zupek kierując się wyglądem takiego liścia tylko by popie****iło sprawę.
Potas teraz odgrywa główną rolę.
Albo robiłeś jakiś oprysk, albo przedobrzyłeś z nawozami, stąd taki efekt u tej czupryny.
Jak masz nawóz z niemałą ilością fosforu i podajesz go teraz w dawkach jakie zaleca producent to nie dobrze..
Niewiele go trzeba póki co.

Masz chyba jakiegoś szkodnika, zajrzyj pod liście gdzie są jasne punkty.
Może siedzą tam przędziory, albo inne wciornastki..

Ja bym też te topki z dołu usunął za jakiś tydzień. Do połowy łodygi, a niektóre w 60/65 procentach.
Lepsze pąki stworzy u góry
 
Ostatnia edycja:

Karzelekkk

Well-known member
Rejestracja
Cze 18, 2022
Postów
401
Buchów
958
Odznaki
8
Dostawały cały czas nawozy w małych dawkach tak jak zaleca producent.. może za dużo wszystkiego dostały.. No to teraz sama woda będę podlewał ?
 

Karzelekkk

Well-known member
Rejestracja
Cze 18, 2022
Postów
401
Buchów
958
Odznaki
8
Nie za każdym tak co dwa dni podlewalem i raz z nawozami raz bez
 

Karzelekkk

Well-known member
Rejestracja
Cze 18, 2022
Postów
401
Buchów
958
Odznaki
8
Nie robiłem teraz żadnych oprysków żeby ta pleśń nie weszła
 

astronautax

Well-known member
Rejestracja
Lip 26, 2022
Postów
66
Buchów
15
Lej wodę (jak zauważysz niedobory to oczywiście uzupelnij) i ewentualnie jakiegoś bioblooma itp. Początkujący, np ja, mają tendencje do przenawozenia. Następnym razem możesz zrobić LST, bo jest proste, skuteczne i przyjemne. A, i sprawdź te kropki na liściach
 

am-36

Active member
Rejestracja
Lis 17, 2021
Postów
40
Buchów
65
Jak dla mnie to przenawożenie. Widzę że zacząłeś stosować odżywki od 21 lipca. To co widzisz na liściach to skutek tego co jest w glebie. Nie na odwrót. Ucięcie brzydkich liści nie rozwiązuje problemu z glebą. Jeśli podlewasz co dwa dni i co drugie podlanie z odzywkami to znaczy że co 4 dzien podlewasz je z nawozami z tego co zrozumiałem. Jest to dużo za dużo moim zdaniem jak na takie automaty. Jeśli dawałeś dolomit to nie masz się co martwić o niedobory mg i ca. Zwłaszcza że uprawa na Słoneczku a nie pod Ledami, gdzie faktycznie mogą występować niedobory calmag. Według mojej skromnej opinii powinieneś lać samą wodę przez dwa tygodnie. Jakiekolwiek zmiany jakie widzisz na roślinach są skutkiem tego co się działo około dwa tygodnie temu. Jeśli od ponad dwóch tygodni stosujesz nawozy, to dla mnie to jasna oznaka że tych nawozów jest za dużo, skoro wcześniej takich objawów nie było. Zasada dwóch tygodni nie ma zastosowania przy przelaniu/przesuszeniu tylko właśnie przy składnikach.
Jak dla mnie powinieneś lać samą wodę. Bardzo dużo, niech się leje przez otwory wylotowe i wypłukało korzenie z ewentualnych soli które się mogą zbierać na ich powierzchniach. Natomiast podlewaj rzadziej. Monitoruj pH wody zarówno tej którą podajesz rośliną jak i te z otwórów wylotowych.
Pozdro 36
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół