nasiona marihuany

Pierwsza uprawa [BOX 0.16m2] (Ak-47 Automat +Bluedream[?])

Wyszukiwarka Forumowa:

Puchałke_91

Well-known member
Rejestracja
Mar 30, 2021
Postów
573
Rozwiązań
1
Buchów
415
To jest plastik, włóż nóż pomiędzy żarówkę w tą obudowę i lekko odginaj po całości, klej puści i zdejmiesz w całości :)
 

wesley

Well-known member
Rejestracja
Kwi 20, 2021
Postów
83
Buchów
25
Dzień 7

Dzisiaj jak otworzyłem namiot zastałem taki widok jak na zdjęciu, łodyga jednej roślinki jest uszczerbiona i kiełek leżał na ziemi. Co prawda nie oderwał się od korzeni ale jest bardzo wiotki. Nie wiem od czego się to zrobiło. Mam nadzieję że nie insekty

Podsypalem dookoła i utwardzilem go w ziemi żeby się trzymał. Mam nadzieję że odżyje....

Druga roślinka ładnie rośnie, wydaje mi się że wyciąga się do góry ale światła mogę dołożyć dopiero we wtorek bo wszystko jest pozamykane...
Wilgotność trochę podskoczyła i waha się od 40-52%
Temperatura ciągle miedzy 25/28

Podlewam je częściej ale mniejsza ilością wody (spryskiwaczem do kwiatów) bo nie chce za dużo podlać.

Zdrowy krzaczek trochę się wygiął, ale nieznacznie

Wie ktoś od czego mogła się ta roślinka podłamać? Dodam że nic w boxie nie latało a w ziemi raczej nie było robaków.
Wczoraj i przedwczoraj latała jakas muszka którą zabiłem. Mam nadzieję że nie ma ich tam więcej










 

Puchałke_91

Well-known member
Rejestracja
Mar 30, 2021
Postów
573
Rozwiązań
1
Buchów
415
Jest to moje pierwsze podejście do plantów, więc proszę o wyrozumiałość i ewentualne uwagi w razie błędów.
No i jesteś zbyt nadopiekuńczy...
Podsypalem dookoła i utwardzilem go w ziemi żeby się trzymał. Mam nadzieję że odżyje....
W moim odczuciu nie potrzebnie się do tego "dotykałeś", utwardzenie ziemi hamuje rozrost korzeni bo mają się ciężej przebić przez ziemie, z tego samego powodu dodaje się też perlit żeby ziemia była bardziej spulchniona.
Podlewam je częściej ale mniejsza ilością wody (spryskiwaczem do kwiatów) bo nie chce za dużo podlać.
Możliwe że ją przelałeś, częściej to znaczy ile? Jak podlejesz 100ml to powinno starczyć na jakieś 4-5dni myślę lekko. Zobacz jak u mnie korzenie się rozrosły, na 3 albo 4 stronie, a na początku podlałem litrem wody i nie podlewałem przez jakieś półtora tygodnia.
Wie ktoś od czego mogła się ta roślinka podłamać?
A nie dotykałeś jej za bardzo łapami? ;) może chciałeś jej "pomóc", chciałeś dobrze a wyszło jak wyszło? Sama sobie tego nie zrobiła, wydaje mi się że są dwie opcje, jedna to twoja ingerencja a druga jakiegoś pasożyta, innej opcji na ten moment nie widzę.
 

wesley

Well-known member
Rejestracja
Kwi 20, 2021
Postów
83
Buchów
25
No i jesteś zbyt nadopiekuńczy...

W moim odczuciu nie potrzebnie się do tego "dotykałeś", utwardzenie ziemi hamuje rozrost korzeni bo mają się ciężej przebić przez ziemie, z tego samego powodu dodaje się też perlit żeby ziemia była bardziej spulchniona.

Możliwe że ją przelałeś, częściej to znaczy ile? Jak podlejesz 100ml to powinno starczyć na jakieś 4-5dni myślę lekko. Zobacz jak u mnie korzenie się rozrosły, na 3 albo 4 stronie, a na początku podlałem litrem wody i nie podlewałem przez jakieś półtora tygodnia.

A nie dotykałeś jej za bardzo łapami? ;) może chciałeś jej "pomóc", chciałeś dobrze a wyszło jak wyszło? Sama sobie tego nie zrobiła, wydaje mi się że są dwie opcje, jedna to twoja ingerencja a druga jakiegoś pasożyta, innej opcji na ten moment nie widzę.
No moim zdaniem to jest wina pasożyta jakiegoś bo ona ma zdrową łodygę i nagle po środku niej ma taki ciemniejszy moment i miękki jak glon nie trzymała się więc podsypalem ją tak żeby się trzymała ale nie utwardzalem palcem bo wiem że korzenie potrzebują luzu... Chodziło mi że ją podsypalem tak żeby stała a nie lezala

Z tym podlewaniem to pryskam kilka razy na parę h więc wychodzi po jakieś 10/15 ml na 5/6h
 
Ostatnia edycja:

wesley

Well-known member
Rejestracja
Kwi 20, 2021
Postów
83
Buchów
25
Uszkodzona roślinka niestety nie dała rady i musiałem ją wyrzucić. Przyczyną uszkodzenia były meszki które niestety dostały się do doniczki ( lub były w ziemii) i obgryzly łodygę...

Na miejsce nieboszczyka wskoczyła druga pestka AK.

Pierwsza roślinka wypuściła już kolejne listki i rośnie w oczach.

Przystosowałem trochę z podlewaniem i wczoraj podlałem ją tylko raz, delikatnie żeby nie przelać
 

Puchałke_91

Well-known member
Rejestracja
Mar 30, 2021
Postów
573
Rozwiązań
1
Buchów
415
Mam nadzieję że cała ziemię wy***ałeś i wsadziłeś nowa?
 

Dyzma

odwyk...
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2009
Postów
4,089
Buchów
4,292
Odznaki
2
Aktywne z Was chłopaki...Świetnie.Autor...pamiętaj-nie wolno przedobrzyć...
 

wesley

Well-known member
Rejestracja
Kwi 20, 2021
Postów
83
Buchów
25
Czy to nie jest za ciemny zielony? To jest już jakoś 10 dzień od wykiełkowania, nie powinna być większa? Boje się że zahamował wzrost albo jest czegoś niedobór?...




 

Puchałke_91

Well-known member
Rejestracja
Mar 30, 2021
Postów
573
Rozwiązań
1
Buchów
415
Jak świeża ziemia to nie ma możliwości niedoboru, kolor może i trochę za ciemny (za dużo pobiera azotu?).
Ale u mnie też jest taki kolor :).
 

wesley

Well-known member
Rejestracja
Kwi 20, 2021
Postów
83
Buchów
25
Jak świeża ziemia to nie ma możliwości niedoboru, kolor może i trochę za ciemny (za dużo pobiera azotu?).
Ale u mnie też jest taki kolor :).
Porównuje sobie z Twoją fotorelacją od początku, bo dosyć ładnie Ci to rośnie i zauważyłem że w porównaniu do Twojej, moja rośnie dosyć wolno. Może to być kwestią światła bo z początku było go za mało i dopiero 3 dzień mam pełne lampy ale nadal jest to dosyć wolny wzrost.... Może przesadzam ale jedną już straciłem i nie chce marnować następnych pestek
 

Puchałke_91

Well-known member
Rejestracja
Mar 30, 2021
Postów
573
Rozwiązań
1
Buchów
415
Może po prostu 'ona tak ma' pH ziemi sprawdzałeś? Wody delikatnie, światło optymalnie i powinno iść nie ma bata :)
 

wesley

Well-known member
Rejestracja
Kwi 20, 2021
Postów
83
Buchów
25
Może po prostu 'ona tak ma' pH ziemi sprawdzałeś? Wody delikatnie, światło optymalnie i powinno iść nie ma bata :)
Mam tylko papierkowy ph tester więc chyba ziemi nim nie sprawdzę... Woda ma 6,5 max
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół