nasiona marihuany

Pierwsza uprawa [BOX 0.16m2] (Ak-47 Automat +Bluedream[?])

Wyszukiwarka Forumowa:
U

Usunięty 79633

Guest
Maxymalne obroty.

Idzie do lata już tylko cieplej będzie. Pomyśl nad inwestycją w mocniejszy wentylator.
 

C696

Well-known member
Rejestracja
Lut 6, 2021
Postów
691
Buchów
519
nie chce mi sie wertowac od poczatku tej uprawy ale napisz jaki ty tam masz ten wyciagajacy z boxa bo rozumiem ze 3sztuki jeden za drugim ? bo nie wiem czy dobrze zrozumialem z opisu 1str i ten filtr jest teraz zalozony ?czy lecisz bez filtra narazie ? i ten wyciagajacy jakiej jest wydajnosci w m3/h ? bo samo chlodzenie lampy w srodku nie wiele sie zda jak wyciagajacy nie wymieni szybko powietrza w boxie tak to tylko beda mieszaly cieple powietrze jak jest dobry wyciagajacy to szybko wymieni pwietrze , masz rure zalozona aka dlugosc na wylocie czuc rek ze wieje z tej rury ? czy ldwo dmucha ? moze cos zle montowales wentylatory albo sa bardzo malej wydajnosci
te 35c w boxie a obok boxa ile ci ten sam termometr pokazuje ?
 
Ostatnia edycja:

wesley

Well-known member
Rejestracja
Kwi 20, 2021
Postów
83
Buchów
25
nie chce mi sie wertowac od poczatku tej uprawy ale napisz jaki ty tam masz ten wyciagajacy z boxa bo rozumiem ze 3sztuki jeden za drugim ? bo nie wiem czy dobrze zrozumialem z opisu 1str i ten filtr jest teraz zalozony ?czy lecisz bez filtra narazie ? i ten wyciagajacy jakiej jest wydajnosci w m3/h ? bo samo chlodzenie lampy w srodku nie wiele sie zda jak wyciagajacy nie wymieni szybko powietrza w boxie tak to tylko beda mieszaly cieple powietrze jak jest dobry wyciagajacy to szybko wymieni pwietrze , masz rure zalozona aka dlugosc na wylocie czuc rek ze wieje z tej rury ? czy ldwo dmucha ? moze cos zle montowales wentylatory albo sa bardzo malej wydajnosci
te 35c w boxie a obok boxa ile ci ten sam termometr pokazuje ?
Tak 3 jeden po drugim, filtr jest założony a rura skrócona do minimum więc ma z 20cm. Wentylatory mają po 80mm srdnicy a przepływ 15,42, czuć wiaterek jak podłoże rękę, nie mocny ale odczuwalny. Obok boxa mam 24/25°

Może jest trochę nieszczelnie zamocowany ten wyciag
 

C696

Well-known member
Rejestracja
Lut 6, 2021
Postów
691
Buchów
519
to jak taka roznica temperatury jest za boxem to znaczy ze za slaby wyciag druga sprawa ten fitr chyba sam robiles moze ma bardzo ciezki przeplyw powietrza i te wentylatory nie daja sobie z nim rady , zdjemij na jakis czas filtr jeszcze puki nie ma zaachu zobaczysz czy sie cos zmieni z temp po paru godzinach
ale mimo wszystko to z slaby wyciag jest i nie wiadomo jak z przeplywem tego fitra samorobki
nigdy nie milem takiego malego boxa ale wydaje mi sie ze te 100-120m3/h to przy goracych dniach powinno byc.
temp 15,42 cfm to by wychodzilo ok 26m3/h u ciebie razy 3 ale cos mi sie zdaje ze nie potrajaja sie jak jest jeden za drugim zaraz no ale moze sie nie znam to wydaje mi sie nie dokonca dobre rozwiazanie ale nawet jakby to osiagniesz niby te 75m3/h co wydaje mi sie ze jest mało jesli sa az takie temperatury i za mala ta wymiana powietrza do tego ten fitr nie znamy wydajnosci moze te maty ograniczaja bardzo wydajnosc takich malych wentylatorow
 
Ostatnia edycja:

wesley

Well-known member
Rejestracja
Kwi 20, 2021
Postów
83
Buchów
25
to jak taka roznica temperatury jest za boxem to znaczy ze za slaby wyciag druga sprawa ten fitr chyba sam robiles moze ma bardzo ciezki przeplyw powietrza i te wentylatory nie daja sobie z nim rady , zdjemij na jakis czas filtr jeszcze puki nie ma zaachu zobaczysz czy sie cos zmieni z temp po paru godzinach
ale mimo wszystko to z slaby wyciag jest i nie wiadomo jak z przeplywem tego fitra samorobki
nigdy nie milem takiego malego boxa ale wydaje mi sie ze te 100-120m3/h to przy goracych dniach powinno byc.
temp 15,42 cfm to by wychodzilo ok 26m3/h u ciebie razy 3 ale cos mi sie zdaje ze nie potrajaja sie jak jest jeden za drugim zaraz no ale moze sie nie znam to wydaje mi sie nie dokonca dobre rozwiazanie ale nawet jakby to osiagniesz niby te 75m3/h co wydaje mi sie ze jest mało jesli sa az takie temperatury i za mala ta wymiana powietrza do tego ten fitr nie znamy wydajnosci moze te maty ograniczaja bardzo wydajnosc takich malych wentylatorow
Dobra, jutro skoczę kupić jakiś podstawowy wyciąg. Teraz zdjalem puszkę wyłożoną matą, ale rzeczywiście dosyć słabo wieje nawet przez pustą rurę. Rano dam update jaką temperaturę zastałem i będę myśleć co dalej. Dzięki
 

C696

Well-known member
Rejestracja
Lut 6, 2021
Postów
691
Buchów
519
jak chcez cos dalej na 12v bo chyba takie masz komp? to abb robi taki cieakwy nawet bo niby deklaruja ze ma 170m3/h testowalem go nawet niezle wieje ale juz troche glosnawy przy max obrotach wiec nie wiem czy dla ciebie dzwiek ma znaczenie
do tego regulator obrotow za 10zl i mozesz sobie ustawiac bo startuje juz od okolic 3,5v wiec duza regulacja mocy i wydajnosci tylko on ma 120x120 nie wiem czy mozesz tki uzyc do siebie na 80 z kanałowymi dobrymi moze byc ciezej od 100 juz jest w czym wybrac
jak chcesz cos bardziej wydajnego to jakis kanałowy w sumie montaz latwiejszy i uszczelniac nie music kombinowaniem
 

wesley

Well-known member
Rejestracja
Kwi 20, 2021
Postów
83
Buchów
25
jak chcez cos dalej na 12v bo chyba takie masz komp? to abb robi taki cieakwy nawet bo niby deklaruja ze ma 170m3/h testowalem go nawet niezle wieje ale juz troche glosnawy przy max obrotach wiec nie wiem czy dla ciebie dzwiek ma znaczenie
do tego regulator obrotow za 10zl i mozesz sobie ustawiac bo startuje juz od okolic 3,5v wiec duza regulacja mocy i wydajnosci tylko on ma 120x120 nie wiem czy mozesz tki uzyc do siebie na 80 z kanałowymi dobrymi moze byc ciezej od 100 juz jest w czym wybrac
jak chcesz cos bardziej wydajnego to jakis kanałowy w sumie montaz latwiejszy i uszczelniac nie music kombinowaniem
Otwory wentylacyjne mają po 85mm wiec ta 120 odpada... Przejadę się do growshopu jutro oni mi tam jakiś doradzą, bo rozumiem że to chodzi o sam wentylator bez filtra? Ten filtr który mam narazie zostawię tylko go rozłożę. Kolanko 100 teraz siedzi w tym otworze więc wyciąg takich rozmiarów może też by się zmieścił
 

pazur

Tylko spokój nas ocali
Rejestracja
Wrz 16, 2020
Postów
583
Buchów
723
Podbij do jakiegoś budowlanego i kup,pewnie bedzie kosztował jakies grosze
 

C696

Well-known member
Rejestracja
Lut 6, 2021
Postów
691
Buchów
519
mysle ze spokojnie powinno dac juz rade
ale bym rozwazyl jeszcze taki dwu biegowy bo te z malym poborem pradu pod 220v nie nadaja sie do regultorow obrotow za male obciazenie i nie chce to dobrze dzialac
ja bym dal cos takiego bardziej przyszlosciowy i masz dwa biegi jednak jak sie okaze ze trzeba ci podkrecic to masz czym a pobor mocy ma fajny tylko 13/15w przy ok 197m3/h takze dobry wynik a 145m3/h to 7,5/10w tylko one chyba sa w wersji 125mm ale mozesz kupic redukcje ze 125 na 100i normalnie podlaczasz koszt ok 125zl
,,

WENTYLATOR KANAŁOWY BLACK ORCHID AXIAL-QUIET 2-BIEGI FI 125MM 145/197M3/H ''


a jak ta temp bez filtra ?
 
Ostatnia edycja:

wesley

Well-known member
Rejestracja
Kwi 20, 2021
Postów
83
Buchów
25
mysle ze spokojnie powinno dac juz rade
ale bym rozwazyl jeszcze taki dwu biegowy bo te z malym poborem pradu pod 220v nie nadaja sie do regultorow obrotow za male obciazenie i nie chce to dobrze dzialac
ja bym dal cos takiego bardziej przyszlosciowy i masz dwa biegi jednak jak sie okaze ze trzeba ci podkrecic to masz czym a pobor mocy ma fajny tylko 13/15w przy ok 197m3/h takze dobry wynik a 145m3/h to 7,5/10w tylko one chyba sa w wersji 125mm ale mozesz kupic redukcje ze 125 na 100i normalnie podlaczasz koszt ok 125zl
,,

WENTYLATOR KANAŁOWY BLACK ORCHID AXIAL-QUIET 2-BIEGI FI 125MM 145/197M3/H ''


a jak ta temp bez filtra ?
Jak wstałem było 32,4° teraz przy wyłączonych mieszających i bez światła jest 25°

Akurat na zapas kupiłem redukcję 150/125/100 także moge wrzucić ten co podałeś
 

C696

Well-known member
Rejestracja
Lut 6, 2021
Postów
691
Buchów
519
ja bym tak zrobil bo jak sie okaze ze dalej goraco albo twoj filtr mocno hamuje przeplyw to walniesz na wyzszy bieg no musi wkoncu wymienic powietrze w boxie
a wlotowy masz pasywny czy tam cos sie kreci ?
 

wesley

Well-known member
Rejestracja
Kwi 20, 2021
Postów
83
Buchów
25
Nie mam żadnego co wciąga do środka z zewnątrz, po prostu otworzyłem wlot w namiocie i tak stoi
 

C696

Well-known member
Rejestracja
Lut 6, 2021
Postów
691
Buchów
519
ok to sprobujesz na lepszy wentylatorze ale podejrzewam ze ten filtr ma maa tez wydajnosc i sporo zatrzymuje
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół