nasiona marihuany

Pierwsza uprawa [BOX 0.16m2] (Ak-47 Automat +Bluedream[?])

Wyszukiwarka Forumowa:

wesley

Well-known member
Rejestracja
Kwi 20, 2021
Postów
83
Buchów
25
ok to sprobujesz na lepszy wentylatorze ale podejrzewam ze ten filtr ma maa tez wydajnosc i sporo zatrzymuje
Zobaczę po zamontowaniu, z jednej strony nie wrzuciłem tam dużo tej maty a z drugiej zaś jak nie będzie jej dużo to może uciekać więcej zapachu. Dam znać jak będzie z tym nowym
 

wesley

Well-known member
Rejestracja
Kwi 20, 2021
Postów
83
Buchów
25
No jest lepiej, spadła ta temperatura do 28° i wilgotność od razu ładnie podskoczyła do 71%
Mam nadzieję że tak zostanie
 

PanApokalipsa

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 9, 2013
Postów
1,395
Buchów
1,327
Odznaki
6
Update.... Rośnie do 31/32....
Dobra, problem nalezy rozwiazac w jeden sposob.
Podstawowa praktyka w okresie letnim indoors
1.Kiedy dla nas jest noc , dla roslin ma byc dzien
2.Wentylacja ma pracowac stale,a nie tylko ,gdy lampy sa wlaczone.
3.Wlot pasywny na wysokosci szczytow,jeden potezny wyciag ,by wydalo na filtrze.
4.Mieszajace skierowane od nawilzacza w centrum szczytow roslin.
5.Podlewanie obfite,jednak tylko,gdy wyschhnie minimum z 5 cm gornej warstwy medium.
6.Jesli instnieje mozliwosc zalozenia szyby pod lampe, to dobry krok by zbic temperature o te 2/3'C.
7.Temperatura otoczenia,w ktorym znajduje sie box ,jezeli jest mozliwosc,zmienic jego polozenie.
Kilku chlopakow ci dobrze podpowiada.
Mozesz tez na nastepny raz wrzucic do gleby keramzyt,dosc sporo,korzenie sobie znajda miejsce.
Wilgoc w glebie duzo da roslinie narazona na "upaly" w pudle.
Ostatnie co moge jeszcze doradzic to nawiew na sama lampe.
W zasadzie komputerowe bym zastapil stojacym obrotowym wentylatorem,lub takim na klips na wysokosci lampy,musi pomoc.
Dawaj zdjecia,bo sie tu ksiazka zrobila :)
 

wesley

Well-known member
Rejestracja
Kwi 20, 2021
Postów
83
Buchów
25
Przestawiłem box, akurat jak robiłem teraz zdjęcia zauważyłem że drugi kiełek niestety obumarł (myśle że to wina tego że wiadro w którym były posadzone wczesniej stało na balkonie i była w nim deszczówka długi czas, jakieś bakterie w nim zostały czy coś i to dlatego) postawie wszystko na tą zdrową

 

C696

Well-known member
Rejestracja
Lut 6, 2021
Postów
691
Buchów
519
ja tam przy 30c nie zauwazałem zeby cos szlo zle ale wilgotnosc byla 60-70%
do tego dziwne skad ci az taka temp sie bierze jesli masz poza boxem 25 chyba ze ta lampa cos mega sie grzeje z moich doswiadczen z kiedys tam w GB jak bylem , led podbijal tam ok 4/5stopni wzgledem otoczenia bez wyciagu tylko otwarty z gory kanal i dolny pasywny
ja mialem wyciag ustawiony na veg na ok 30% mocy wentylatora ktory na maxa daje 170 wiec zoabcz ze wcale nie duzo ale bez filtra , za to mieszaki byly dwa jeden komp z tuba z doniczki drugi 5w na klipsa poza box 28c jak bylo to w srodku max 30 z filtrem napewno urosnie wiec podkrecalo sie mocniej i bylo git ale moje sie nie grzaly za bardzo , do tego filtr w boxie i went ciagnal przez filtr a nie pchał to moze tez miec jakies znaczenie no i filtr mialem prima klima o duzo wiekszej przepustowosci w sumie to ponad dwa razy tyle to went dawal
teraz patrzac na twoj went jak na taki box to nie ma sily powinno az ssać z pasywnego moze to stało na strychu nagrzalo sie mocno i pozniej trzymalo ? albo masz moze termometr jakis lipny sprawdzales cyz dobrze pokazuje ?
 

wesley

Well-known member
Rejestracja
Kwi 20, 2021
Postów
83
Buchów
25
ja tam przy 30c nie zauwazałem zeby cos szlo zle ale wilgotnosc byla 60-70%
do tego dziwne skad ci az taka temp sie bierze jesli masz poza boxem 25 chyba ze ta lampa cos mega sie grzeje z moich doswiadczen z kiedys tam w GB jak bylem , led podbijal tam ok 4/5stopni wzgledem otoczenia bez wyciagu tylko otwarty z gory kanal i dolny pasywny
ja mialem wyciag ustawiony na veg na ok 30% mocy wentylatora ktory na maxa daje 170 wiec zoabcz ze wcale nie duzo ale bez filtra , za to mieszaki byly dwa jeden komp z tuba z doniczki drugi 5w na klipsa poza box 28c jak bylo to w srodku max 30 z filtrem napewno urosnie wiec podkrecalo sie mocniej i bylo git ale moje sie nie grzaly za bardzo , do tego filtr w boxie i went ciagnal przez filtr a nie pchał to moze tez miec jakies znaczenie no i filtr mialem prima klima o duzo wiekszej przepustowosci w sumie to ponad dwa razy tyle to went dawal
teraz patrzac na twoj went jak na taki box to nie ma sily powinno az ssać z pasywnego moze to stało na strychu nagrzalo sie mocno i pozniej trzymalo ? albo masz moze termometr jakis lipny sprawdzales cyz dobrze pokazuje ?
Ten higrometr jest moim zdaniem do wy***ania bo najpierw mi pokazuje 31% a po 5 minutach 73% i tak się utrzymuje, coś innego ogarnę po weekendzie ale narazie temperatura stoi na 26% więc jest git jak przestawiłem boxa wcześniej stał obok komputera to może trochę też od tego się grzało ale to mało prawdopodobne że od kompa taka temperatura byla
 

C696

Well-known member
Rejestracja
Lut 6, 2021
Postów
691
Buchów
519
na automata 12/12 bedzie mało , cos urosnie cos bedzie ale szału sie nie spodziewaj ....
nie którzy nawet swieca po 20godzin dla auto
 

wesley

Well-known member
Rejestracja
Kwi 20, 2021
Postów
83
Buchów
25
na automata 12/12 bedzie mało , cos urosnie cos bedzie ale szału sie nie spodziewaj ....
nie którzy nawet swieca po 20godzin dla auto
Ok to i ja tak zrobię ustawie 20/4
 

wesley

Well-known member
Rejestracja
Kwi 20, 2021
Postów
83
Buchów
25
Siemano, dzień 20.
Roślinka bardzo ładnie sobie rośnie, pachnie coraz mocniej
Wrzuciłem do boxa drugą pestke Ak która mi została, zobaczymy co z tego będzie

Ten wentylator daje rade, w krytycznych momentach w boxie jest max 30stopni, wilgotność ok. 70%
Dorzuciłem mylar do środka na ściany i pod doniczki
Nawoziłem juz kilka razy, najpierw tak jak mi powiedział @C696 dolistnie 1:250, potem wyczytałem że to może być za mocne nawożenie jak na taką małą roślinke i zacząłem wlewać taki roztwór do gleby przy każdym podlewaniu po ok 100ml

Pytanie na dziś, czy nie rośnie za gęsto? Górne listki jeszcze nie rozwinęły sie do końca a widać juz nastepne, w sensie pod wzgledem treningu LST




 
Ostatnia edycja:

zjarany emeryt

Emeryt
Weteran
Rejestracja
Lis 19, 2010
Postów
2,787
Buchów
10,100
Odznaki
9
Chyba nie żałowałeś tego nawozu, na krawędziach liści widać jak się osadził, no chyba że to kamień z wody.
Ja bym na tym etapie nie nawoził na zapas, po blokuje się i gdy przejdzie na flo będziesz to starał się wyprostować.
Lepiej daj jej więcej ziemi.
 

wesley

Well-known member
Rejestracja
Kwi 20, 2021
Postów
83
Buchów
25
Chyba nie żałowałeś tego nawozu, na krawędziach liści widać jak się osadził, no chyba że to kamień z wody.
Ja bym na tym etapie nie nawoził na zapas, po blokuje się i gdy przejdzie na flo będziesz to starał się wyprostować.
Lepiej daj jej więcej ziemi.
Okej dosypie jej
To na liściach to na pewno woda bo od początku są takie białe ślady.
 

wesley

Well-known member
Rejestracja
Kwi 20, 2021
Postów
83
Buchów
25
Dzień 24

Rośnie w oczach i pachnie juz coraz mocniej, zaczęło sie flo bo jest cała we włoskach wiec nawoże bloom

Macie jakies godne polecenia neutralizatory zapachu?






 

pazur

Tylko spokój nas ocali
Rejestracja
Wrz 16, 2020
Postów
583
Buchów
723
Nie potrzeba jej jeszcze nawozu,nadal jest ciemna.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół