nasiona marihuany

Pierwsza uprawa - namiot 0,4 x 0,4 x 0,8 m

Wyszukiwarka Forumowa:

FakaMaka

Well-known member
Rejestracja
Mar 23, 2021
Postów
53
Buchów
30
Witam wszystkich,
Zdecydowałem się na pierwszą uprawę. Namiot 0,4 x 0,4 x 0,8
Damesy: LSD i Super Skunk
Przy wyborze kierowałem się głównie rozmiarem ( z tego co wyczytałem niskie odmiany) i dwie gdyby coś poszło nie tak i jakaś zdechła...lepiej kombinować miejsce w boxie w razie gdyby uprawa miała się dobrze?

Wentylator USB + radiator pc
Panel Ledam Cree CXA2520
Ziemia do kwiatów kwitnących 6,2-6,7ph
filtr węglowy homemade

NIE byłem pewny czy sam ten panel pociągnie tą uprawę i po obserwacjach dochodzę do wniosku, że miałem słuszne obawy...Lucek od połowy soboty stoi pod lampą, skunks od dzisiaj..
Wiem, że to dopiero początek ale Lucek chyba jakiś mizerny i wyciąga się co by świadczyło o kiepskim świetle...
podpowiedzcie coś...czy obawy słuszne i dołożyć może jakieś słoneczko ?







 

Ativvan

Well-known member
Rejestracja
Sty 27, 2021
Postów
107
Buchów
18
A jak wysoko nad roślina masz te lampę?
 

FakaMaka

Well-known member
Rejestracja
Mar 23, 2021
Postów
53
Buchów
30
Siemandero...jednak dochodzę do wniosku, że muszę coś zmienić w tym oświetleniu...Lucek słabo się rozrasta, mam wrażenie że dalej idzie ku górze...tylko nie wiem czy dokładać coś czy może wymienić panel na mocniejszy...
Za kilka dni wrzucę foto, a tymczasem focia z dzisiejszego ranka...Skunks budzi się do życia ?

Pozdro ✌️

 

OtoPepe

Well-known member
Rejestracja
Mar 3, 2021
Postów
238
Buchów
288
Odznaki
2
Jakbyś nie wrzucił ziemi pod sam rant to byś mógł podsypać za 2tygodnie.. a tak :unsure:
Powodzenia życzę, będę zaglądać na pewno:tiphat:
 

Ativvan

Well-known member
Rejestracja
Sty 27, 2021
Postów
107
Buchów
18
Jakiej mocy masz ten panel? Moje przez pierwszy tydzień też zamulały, albo szły w korzeń, albo się przyblokowały bo miały za dużo składników odżywczych?
Potem jak już ruszyły, to teraz nie mam nawet jak podlewać :D

Co do wymiany, to daj nam trochę więcej info o tej lampie. Być może wydaje Ci się tylko, że jest niewystarczająco. Masz małego boxa, w nim wiele nie trzeba tak na prawdę. Możesz też dołożyć żarówkoledów trochę. Osobiście nie uważam, żeby Ci się wyciągnęła ta roślinka, jest taka... normalna.
Jakie masz temperatury w boxie? Jaką wilgotność? U mnie temperatura była w miarę OK, ale wilgotność mała, jak doszedł nawilżacz, to wtedy ruszyły dziewczyny jak z kopyta - pytanie czy to on sprawił ten wzrost, czy zwyczajnie pokryło się w czasie z ich wystartowaniem.
Chodzi o to, że pierw wyeliminuj wszystkie inne czynniki :D Im więcej tutaj danych na temat boxa i oświetlenia podasz, tym łatwiej będzie innym doradzić Ci co masz źle :)
 

drzewiec

spokojny furiat
Weteran
Rejestracja
Maj 7, 2010
Postów
3,187
Buchów
9,555
Odznaki
11
rozrasta się tylko że pod ziemią.korzeń wpierw rośnie żeby miała panienka czym jeść i pić i ruszą w góre,spokojnie

też nie widzę wyciągania
 

FakaMaka

Well-known member
Rejestracja
Mar 23, 2021
Postów
53
Buchów
30
Może faktycznie mam fazę i szukam problemów ?? po prostu chce aby było jak najlepiej ?
Porównuje z innymi na fotorelacjach i wydaje mi się, że mogłoby być lepiej...ale w takim razie poczekam?

Info o panelu

CREE CXA2520 GROW LED 30W​

"skuteczność świetlna diód tak pracujących wynosi około 158lm/W (wersja 30W)" - info ze strony producenta

Temp w boxie 21-24C
Z wilgotnością trochę krucho ok 30%, ale kombinuje i ciągle rośnie...no i dzisiaj wyłapałem, że PH trochę ponad normę...7-7,5 (coś zapewnienia producenta się nie pokrywały z deklaracją) ale też już nad tym pracuję..

Jak macie jakieś sugestie to chętnie wysłucham ?
 

FakaMaka

Well-known member
Rejestracja
Mar 23, 2021
Postów
53
Buchów
30
Siemandero Farmerzy ?

#7dzień LUCEK #4dzień SKUNKS

Panowie mija tydzień za parę dni należałoby ruszyć z nawozem.
Posiadam:
Canna Terra Vega
Canna Terra Grow
Canna Boost
Canna P/K

Biorąc pod uwagę, że PH mam w okolicy górnej dopuszczalnej normy czy dopuszczalne jest ( nie zaszkodzi roślinom) nawożenie i jednoczesne podlewanie zakwaszoną wodą w razie potrzeby?? Czy jednak lepiej dobrze zbić pH do dolnej dopuszczalnej normy i wtedy lać pożywkę ?
Producent przewiduje dużo niższe pH do tych nawozów więc mam obawy, że jak zacznę nawozić to pH poleci w górę...słusznie kminie?

Tak teraz się prezentują ?


Pozdro ✌️




 

PanApokalipsa

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 9, 2013
Postów
1,395
Buchów
1,327
Odznaki
6
Szczerze moge napisac ci tylko jedno.
Zaczynaj kielkowac je i wrzucac w male kubki,szybciej zbuduja korzen a tak bedzie to troche trwalo.
Dlatego takie malutkie poki co.
Sprawdz temperature nad krzakami obnizajac lampe do 10 cm od nich.
Ale zrob suchy test,okolo pol godzinny.
Panny na ten czas wyciagnij.
Jak bedzie w normie , tj 20-25 'C to zostaw lampe na tej wysokosci,powinno to pomoc rozwijac sie listowiu.
A o nawozach poki co zapomnij.
Nawoz nie dziala tak,ze dajesz go nie rozwinietej roslinie i nagle bum,giganty porosna.
Bez lisci nie przerobia nawozu,poczytaj o procesie fotosyntezy,nie ma lisci ,nie przyswoi nic.
Musisz poczekac ,nie spiesz sie,bo w tym sporcie nie o to chodzi.
 

FakaMaka

Well-known member
Rejestracja
Mar 23, 2021
Postów
53
Buchów
30
To gdzie leży problem wg Ciebie...kiepskie światło ( osobiście wydawało mi się że to główna przyczyna, ale cierpliwe czekam czy coś się rozpędzą)

Jedna ma tydzień, druga 4 dni, ale odnoszę wrażenie że chyba się rozpędzają...za tydzień mam nadzieję że będą zupełnie inaczej wyglądać?

Nie chciałem już teraz nawozić, to że za wcześniej to wiadomą sprawa....pytam na przyszłość bo pH w górnej granicy...
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół