nasiona marihuany

Pierwsza uprawa.

Wyszukiwarka Forumowa:

Chrumchrumek

Well-known member
Rejestracja
Wrz 23, 2014
Postów
115
Buchów
0
Witam.

Przymierzam się do pierwszej uprawy i jestem w tym temacie kompletnym laikiem więc chciałbym zrobić jeden temat ze wszystkimi moimi pytaniami.

1. Czego potrzebuję jeśli w tej chwili w zasadzie nie mam żadnego sprzętu. Polecacie jakiś konkretny growbox i ile mniej więcej wyniosłoby mnie kupno gotowego sprzętu? Chcę wyhodować 3-4 roślinki max do użytku osobistego a satysfakcja z wyhodowania takich roślinek to kolejny bonus :D.
2. Myślicie , że jest opcja to pomieścić w niedużym pokoju np. w szafie i czy zapach by było mocno czuć z pokoju?
3. No i ostatecznie jakie roślinki byście polecali? Coś łatwego do uprawy , nie sprawiającego dużych kłopotów + nie za duże . Najlepiej ze dwie sativki i dwa indyki . Ile gram suchego powinienem się spodziewać z takich 3-4 mniejszych roślinek?

Pozdro :D
 

elimac26

420 girl ;)
Rejestracja
Lis 1, 2016
Postów
507
Buchów
1
Box, lampa, wlot pasywny, wylot + wiatrak wyciągający, wentylator mieszający, doniczki (najlepiej 11L).
Mogę Ci polecić Super Skunk (przewaga Indici), ja właśnie uprawiam tą odmianę, a jest to mój pierwszy grow i nie mam żadnych problemów :)
Pamiętaj o dobrej ziemi (canna professional polecam), opcjonalnie pH metr i higrometr, obowiązkowo termometr, pochłaniacz wilgoci na flo, programator czasowy do lampy, no i nawozy, jak na pierwszy raz lepiej organiczne, bo nie popalą Ci roślin.

Co do boxa to 60x60 zmieści 4 11to litrowe doniczki, ale lepiej troszkę większy, np 60x80, bo będą miały ciasno. Na 1m2 50 000 lumenów więc policz sobie ile potrzebujesz na taką powierzchnię, na jaką się zdecydujesz.
Hps bardzo dobrze daje radę, tylko pamiętaj, że musisz mieć balast do tej lampy :)
No i obowiazkowo filtr węglowy
Pozdro i powodzenia :)
 
Ostatnia edycja:

Chrumchrumek

Well-known member
Rejestracja
Wrz 23, 2014
Postów
115
Buchów
0
No już, można pisać ;)

Nie mam jak napisać na priv , 4 wiadomości co 1500 minut :s. Będę robił fotorelację bo bez tego chyba się nie obędę - będziecie musieli troszku pomóc :D. Swoją drogą to miałem pytać w jaki sposób zamawiałaś cały osprzęt? Bez przypału się zamawia na własny adres nasiona + growbox i resztę? Bo tu czytałem o różnych sposobach ale skoro legalne to jak to w praktyce wygląda?
 

elimac26

420 girl ;)
Rejestracja
Lis 1, 2016
Postów
507
Buchów
1
Ja zamawiałam wszystko normalnie na mój adres. Zrobisz jak uważasz. Nasiona można wziąć paczkomatem, bez podawania adresu i tak Ci radzę zrobić.
Nasiona też zamówiłam na adres domowy i to był błąd, bo był czas, że nie mogłam spać po nocach xd bałam się po prostu, że któregoś dnia zapukają do mnie smutni panowie, ale to już była lekka paranoja i już mi przeszło.
Jeśli masz się później martwić to zrób tak żeby zminimalizować jak najbardziej ryzyko ewentualnego przypału. Co się da to bierz paczkomatem.
Pozdro
 

Chrumchrumek

Well-known member
Rejestracja
Wrz 23, 2014
Postów
115
Buchów
0
Tak przeglądam , przeglądam i raczej łatwiej będzie mi kupić jakiś gotowy zestaw . Chcę coś zamówić jeszcze dziś , najpóźniej jutro. Takie coś myślicie się nada? Do tego dokupię jakiś zwykły wiatrak biurkowy . @elimac26 koleżanka oceni czy takie coś się nada? :D . I ile roślinek tam wejdzie?



namiot DiamondRoom DM50 (50x50x120cm)
lampa CFL Agrolite 150w DUAL
wentylator kanałowy Extractor 100mm (107m3/h) + kabel zasilający 1,5m
filtr węglowy Prima Klima 100mm (160-240m3/h)
opaski zaciskowe plastikowe 10szt
przewód wentylacyjny 100mm 1m
zestaw nawozów Plagron (terra grow 100ml, terra bloom 1l)
zawieszki do lamp do 5kg
programator czasowy manualny
pipeta
nożyczki sprężynowe
odbłyśnik 50x40 cm do żarówki

Otwory wentylacyjne w namiocie:

lewy bok: 1x 150 mm, 1x pasywny

prawy bok: 1x 100 mm, 1x pasywny

tył: 2x 100 mm, 1x pasywny

góra: 1x 150 mm
 

Dawid258

Well-known member
Rejestracja
Kwi 2, 2013
Postów
53
Buchów
0
Ja mając namiot 50x50x100 zmieściłem 4 rośliny każda w doniczce 25x25 ale minus był taki że było bardzo ciasno też zależy czy będziesz jakiś trening na nich robił, i jakim budżetem dysponujesz czy wolisz pojedynczo składać elementy czy kupić odrazu gotowy zestaw w sklepie jakimś .
 

Chrumchrumek

Well-known member
Rejestracja
Wrz 23, 2014
Postów
115
Buchów
0
Ja mając namiot 50x50x100 zmieściłem 4 rośliny każda w doniczce 25x25 ale minus był taki że było bardzo ciasno też zależy czy będziesz jakiś trening na nich robił, i jakim budżetem dysponujesz czy wolisz pojedynczo składać elementy czy kupić odrazu gotowy zestaw w sklepie jakimś .

To ewentualnie 3 roślinki tam wrzucę . A ogólnie ten zestaw będzie spoko? coś oprócz tego będę musiał dokupować jeszcze?

Tylko widzę , że do tego jest lampa CFL - z tego co widzę znacznie gorsza od HPS .
 

Dawid258

Well-known member
Rejestracja
Kwi 2, 2013
Postów
53
Buchów
0
Zmieniłbym programator czasowy manualny na elektroniczny wg mnie jest lepszy nie masz też ph metru oraz koniecznie kup stacje pogody taka za 25 zl nawet masz tam temperaturę i wilgotność 2 w 1 a to podstawa,HPS jest lepszy tylko że się bardziej grzeje chyba że masz budżet na ledy które teraz rządzą na rynku oświetleniowym.Też boxa możesz zrobić z płyt meblowych dużo jest w dziale warsztat pomysłów, wtedy jeśli będziesz chciał go trzymać gdzieś w szafie to sobie wymiary boxa dopasujesz co do centymetra pod dana konkretną szafę tylko minus taki ze nie będziesz mógł go złożyć i schować jak w przypadku kupnych boxów.
 

Dawid258

Well-known member
Rejestracja
Kwi 2, 2013
Postów
53
Buchów
0
Powinieneś sie zmieścić bez problemu wentylator mieszający ph metr i stacja pogody i masz wszystko.
 

Chrumchrumek

Well-known member
Rejestracja
Wrz 23, 2014
Postów
115
Buchów
0
Powinieneś sie zmieścić bez problemu wentylator mieszający ph metr i stacja pogody i masz wszystko.

Dzięki za pomoc stary :). A na wentylator mieszający co byś polecił ? Zwykły wiatrak biurkowy czy coś innego do tego boxa?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół