nasiona marihuany

Pierwsze grassowanie z grzybkami (nowy kit GT)

Wyszukiwarka Forumowa:

przepyszny

Well-known member
Rejestracja
Lis 6, 2022
Postów
129
Buchów
233
Odznaki
1
Zawsze zostaje jakies 10-15% początkowej masy grzyba, więc obstawiam coś między 20-22g suchego 😎
 

grassmaster2k

Well-known member
Rejestracja
Wrz 23, 2017
Postów
70
Buchów
77
Zawsze zostaje jakies 10-15% początkowej masy grzyba, więc obstawiam coś między 20-22g suchego 😎
Wyszło mniej, bo +/- 18g odliczając to co zjadłem
mogę je połamać do słoika?
IMG_20221125_002122.jpg
 

przepyszny

Well-known member
Rejestracja
Lis 6, 2022
Postów
129
Buchów
233
Odznaki
1
Ja tam polowe swoich zawsze miele bo mozna wszystko tym posypac 😂 a zajmuje wtedy malo miejsca

Pewnie ze mozesz lamac, moc teoretycznie powinna sie rozlozyc rowno po calym grzybie (trzonek i kapelusz). Z praktyki potwierdzam, że same nogi też potrafią nieźle skopać, to znaczy normalnie jak kapelusze. :fishh:
 

grassmaster2k

Well-known member
Rejestracja
Wrz 23, 2017
Postów
70
Buchów
77
Siema, drugi rzut nie zapowiada się za ciekawie, naliczyłem około 10 łebków, fota z soboty. przy zbieraniu 1szego rzutu grzybnia
ucierpiała, przy brzegach dużo jej wyszło razem z grzybami, też jest sporo niebieskich siniaków i tam gdzie fiolet grzybki zrzuciły zarodniki.
Czy powinno się wyrywać nawet te maciupkie grzyby co ledwo wystają przy zbiorach? Ja je wyrwałem i nie wiem czy to dobrze, może 3ci rzut jeszcze wyjdzie jako tako 😉

IMG_20221127_190221.jpg
 

grassmaster2k

Well-known member
Rejestracja
Wrz 23, 2017
Postów
70
Buchów
77
Siemano
Trip report

Pojechaliśmy z ziomkami w górzysto-jeziorkowy teren, każdy dostał po 3g w lemon teku na w miarę pusty żołądek. Pipka wjechała po 1.5h, gdy dotarliśmy w najdalszy punkt wyprawy i było bardzo grubo 🤯 zaczęło się od tego że jeden ziomek powiedział żeby zamknąć oczy i wtedy się wczytało. Wizuale pod zamkniętymi powiekami, malutkie elementy tworzące różne kształty ruszające się jak w innym wymiarze, później już wszystko się zaczęło ruszać, drzewa obsypane śniegiem zaczęły klatkować i układały się w różne patterny, to co mnie najbardziej zadziwiło to dźwięk, każde słowo tak jakby pulsowało i tworzyło echo, dezorientacja słuchowa, wyobraźnia rozbijana i to wszystko narastało, cały trip miał tak silne wizuale, że aż czasami nie widziałem gdzie co jest, gdy rozpaliliśmy ognisko weszło mi tak mocno że przyjemny trip stał się przerażający, zaburzenia mojego audio były tak silne, że nie czułem różnicy czy grała muzyka czy nie, tak jakby moja głowa ją zagłuszała, bez przerwy wydawało mi się też, że koledzy rozmawiają lub śmieją się nawet gdy tego nie robili, słyszałem ich głosy w głowie, zacząłem się wszystkim przejmować, wizuale były tak silne że zaczęły mnie przytłaczać. Spodziewałem się że będzie mocno, ale nie aż tak 😵

doświadczenie trwało 4h licząc od mocnego wjechania. Ogólnie uważam tą wyprawę do bardzo udanych pomimo gorszych doświadczeń. Połowa fazy była super, druga połowa była za silna jak dla mnie, mnie najbardziej poskładało, reszta same dobre odczucia, poczułem magię lasu 😁
 

grassmaster2k

Well-known member
Rejestracja
Wrz 23, 2017
Postów
70
Buchów
77
Siema, rzut nr 3 zebrałem na 2 razy, 2 największe i po 6 godzinach resztę
Myślę, że zimowanie w lodówce pomogło bo tym razem wyszło 41g
Piny wyszły bardzo szybko, jakoś 3-4 dni po wyciągnięciu z wody.
Na następny rzut zostawiam na 1.5h w wodzie w temp pokojowej.
Grzybki mają moc nie z tej ziemi 😎👽
Bilans na dziś to 275g z kitu, zobaczymy ile się da jeszcze wycisnąć

IMG_20221211_044306.jpg

IMG_20221211_043430.jpg

IMG_20221210_212220.jpg
 
U

Usunięty 84346

Guest
Witam, chciał by ktoś się podzielić printem??? Bo ja swój pierwszy raz z***ałem niestety ale robiłem wszystko sam od A do Z i podejrzewam, że za szybko wyciągłem ziarno ze słoika, żeby wymieszać ze substratem, było to ziarno skolonizowane może na 99%, kilka ziarek z góry zostało być może ale po otwarciu już zlekceważyłem to i wymieszałem z podłożem. Na grzybni nie widać gołym okiem żadnego zakażenia ale jakaś bakteria może blokować wzrost owocników.

Wydałem kasy na cały osprzęt i szybkowar i taki kociołek żeliwny, żeby też na ognisku można było sterylizować podłoże samo i dużo innych potrzebnych rzeczy I na koniec i tak lipa wyszła ha ha

A, że szkoda tego tak rzucić w kąt teraz, chciałbym spróbować ponownie, teraz już może coś wyrzeźbię lepszego. Pozdro!
 

grassmaster2k

Well-known member
Rejestracja
Wrz 23, 2017
Postów
70
Buchów
77
Siemanko!
Ostatni rzut ewidentnie pokazał żeby zakończyć uprawę, na zegarze wyświetlił się numer do kolegów ☠️ ogólnie pierwszą przygodę z grzybami oceniam bardzo pozytywnie, dało mi to dużo frajdy, szczególnie pierwszy rzut, aż miło było patrzeć jak rosną. Pierwszy rzut zebrany 21.11, a ostatni, czwarty 19.12. Razem wyszło około 285g mokrego, mogło być więcej, mogło być mniej. Mnie wynik bardzo satysfakcjonuje i na pewno powrócę do uprawy za jakiś czas, moc GT powalająca jak dla amatora. Bardzo polecam odmianę. Dzięki że byliście ze mną i wszystkiego dobrego na te święta, oby grzybowa gościła nie tylko w wigilię, pozdro! 🎅🍄

received_834101801208386.jpg
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół