nasiona marihuany

PIERWSZY BOX POMOCY!!

Wyszukiwarka Forumowa:

marek80

Well-known member
Rejestracja
Mar 25, 2006
Postów
52
Buchów
0
Witam wszystkich forumowiczów .Mam zamiar zacząć budowę pierwszego boxa o wymiarach 100/100/180 Przeorałem całe forum i nie znalazłem żadnego pożądnego kompletnego schematu(tj.obudowa, wentylacja,filtr węglowy lub jonizator pow. ,oświetlenie) Bym był wdzięczny aby ktos mi przesłał schemat Z GÓRY DZIĘKI ZA INFO
 

MoNtAnA

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 2, 2006
Postów
1,129
Buchów
0
jezyk, zgadzam się z tobą , ale na tamtej stronce i tak jest wiele ciekawych
żeczy kturych niema na haszysz.com , zielony, ja nikogo niereklamuje :)
 
W

Witkacy

Guest
Schematu nie mam, ale mogę w przybliżeniu opisać swój GB. Zbudowałem go z płyty pilśniowej 0,4x0,5x1,8 (takiej jakiej używa się na tyły mebli), połączyłem te płyty złączkami tie-up (cienkie plastikowe paski zaciskowe). Sufit zrobiłem regulowany (na linkach) i przymocowałem do niego świetlówy 4x20W w pozycji horyzontalnej (więcej światła). Wentylacja zamontowana w suficie- wiatrak 12v od zasilania kompa. Ściany białe, ziemia ok. 7ph, temp. w gb 27-30 st.c. Hoduję w nim jedną roślinkę, nie lubię ścisku (chytry 2 razy traci ;D), reszta jest outdoor ;). Jeżeli masz jakieś pytania to pisz.
 

Snake Eater

Active member
Rejestracja
Sie 28, 2006
Postów
36
Buchów
0
Nie zakałdałem nowego tematu żeby syfu nie robić. Mam w piwnicy 2 puste subufery (czy jak tam sie to pisze) i chce zrobić z nich growboxy, tylko niewiem od czego zacząć i jak się do tego zabrać... :tongue: a tak to wygląda: http://img224.imageshack.us/img224/2027/boxxk8.png
Chciałbym sie dowiedzieć jakie odmiany radzicie, ile mi tam sadzonek wejdzie, jakie oświetlenie, wentylatorki itp :tongue: I oczywiście w jak najniższej cenie :pr: Pozdro
 

Riddick

Well-known member
Rejestracja
Lip 30, 2006
Postów
191
Buchów
1
Z tym 80x32x25 to raczej sie nie nadaje zbyt waski
co do drugiego to sprobuj lowryder'a
http://allegro.pl/item130036980_wentylatory_avc_0_7a_dc_12v_.html taniutkie wentyle
a co do oswietlenia na poczatek swietlowkami kompaktowymi a na fow hps 150 w napewno starczy ale na twoim miejscu zrobil bym nowego wiekszego boxa odrazu na kilka roslinek bo taka zabawa z jedna nie ma sensu chyba ze tylko robisz to dla satysfakcjii i nie oczejujesz konkretnych zbiorów
 

Snake Eater

Active member
Rejestracja
Sie 28, 2006
Postów
36
Buchów
0
Dzięki. Szukałem na allegro świetlówek ale są tylko 120cm, a mi taka niepotrzebna :scratch: Widziałem 30 cm, ale to były takie po 8-16W więc takie chyba się nie nadają... Chciałbym jeszcze wiedzieć ile zamontowac takich wentylatorków i jak je zamontowac... I jaką kupić świetłówke, ile ma mieć W... :queen:
 
R

rasta

Guest
Riddick napisał:
Z tym 80x32x25 to raczej sie nie nadaje zbyt waski
co do drugiego to sprobuj lowryder'a
Riddick napisał:
a co do oswietlenia na poczatek swietlowkami kompaktowymi a na fow hps 150 w
Riddick, pogielo cię?? jak ty chcesz do pudelka o wysokości nie calych 50 cm wsadzić oprócz roślinek jeszcze hps-a. co innego przy większej wysokości.
Riddick napisał:
te świetlówki nie musza byc koniecznie rurowe moga byc zwykle energooczszedne
te rurowe się slabo nadają. mala moc i strumień świetlny. jedyne wyjście to kompakty.

a tySnake Eater, zabierz się najpierw do czytania a potem zadawaj pytania.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół