nasiona marihuany

Pierwszy In / Spectrolight 110W / 0.64m2 / FastBuds

Wyszukiwarka Forumowa:

Mesyt

Active member
Rejestracja
Maj 9, 2021
Postów
36
Buchów
96
Siema

Po pierwszej przygodzie outdoor postanowiłem spróbować swoich sił w in. Fotorelacji out niestety nie dokończyłem, ponieważ zabiły mnie procesy końcowe i na amen o tym zapomniałem. Cały sprzęt doradził pan w growshopie. Wiem, że lampę mógłbym zrobić sam za ułamek ceny, lecz pieniądze nie grały jakoś roli. Producent chwali się, że niby odpowiada 250w hps, więc zobaczymy jak się prezentuje. Na forum nie widziałem zbytnio fotorelek z tym oświetleniem.

Box: Homebox Ambient Whitebox 80x80x160
Oświetlenie: SpectroLight Starter 110W COB LED soczewka 120stopni
Wentylacja: Axial-quiet 125k
Filtr węglowy: Pro-Eco vf 125/H5 160-240m3/h
Wiatrak mieszający: ProFan 5W
Podłoże: Plagron Growmix 50l
Nawozy: Starterkit Canna Terra
Doniczki: materiałowe 7l
Pestki: FastBuds - 2x Purple Lemonade, 2x Gorilla Cookies, 2x Zkittlez - od 16.10 w ziemi, aczkolwiek z uwagi ja minimalny kiełek, ich pierwszy dzień liczyłbym jakoś od 17-18.10


Problemy już od samego startu, zaskoczył mnie niespodziewany 3 dniowy wyjazd podczas kiełkowania, więc wrzucone do ziemi z malutkimi kiełkami, ale na szczęście wszystkie wyszły. W dwóch ostatnich doniczkach wrzuciłem po 3 nasionka w razie gdyby ktoreś nie wyszło przez owy pośpiech, jednak wszystko poszło ok, więc usunę nadmiar.





Kolejną dziwną sprawą jest to, że 50 litrowy worek ziemi nie starczył na 6 siedmiolitrowych doniczek. Wydaje mi się, że prosta matematyka 6x7=42 i jeszcze powinno mi zostać, a tu takie coś. Ziemi nie ubijałem. Jest jak powinno być. Jakiś trefny towar chyba :smoking-smiley:. Miałem w planie lst, ale chyba będzie trudno przy niedosypanej ziemi pod rant, zobaczymy.






Mam nadzieję, że pomożecie i pokierujecie troszkę początkującego. Maluchy lekko powyciągane, bo dałem za wysoko lampę, ale już obiżyłem. Pierwsza styczność z nawozami mineralnymi. Miernik pH jest. Na razie maluszki podlewane wiadomo samą wodą :) Do zobaczenia jak podrosną.

 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,103
Buchów
9,705
Odznaki
10
Te doniczki to raczej 12-14 litrów mają. Z Plagronem jeszcze nie miałem tak, żeby zabrakło, gdy potrzebna ilość była potrzebna.
A światła to potrzebujesz gdzieś dwa razy więcej. Już to widać po maluchach, ok. 110W ledów to się daje na połowę tej powierzchni.
 

Forgetmenot

Well-known member
Rejestracja
Lip 11, 2020
Postów
1,007
Buchów
4,793
Odznaki
9
Coś słabo szukałeś bo ja na spectro lecę. Ona Ma 100w nie 110w, chyba ze to jakiś inny model. Masz dopalke red?
Imo. Może być mało światła na ten metraż. U mnie w 0.36 było Ok ale i tak teraz siedzi w 0.24 i tam zostanie.
 

Mesyt

Active member
Rejestracja
Maj 9, 2021
Postów
36
Buchów
96


Kupując cały sprzęt i dobierając boxa pokazywał instrukcję użytkowania, gdzie znajduje się taka tabelka. Nazwa Starter 100, a mocy 110W. Sam miałem w planie boxa 0.36, ale twierdził, że ta lampa do 80x80 będzie dawać radę bez problemu i żeby nie sugerować się lumenami, bo w nowych oświetleniach patrzy się umole i że pod tym względem bije konkurencje jak np Mars Hydro. Czyli mówiąc jednym zdaniem dałem się wydymać? Chociaż z drugiej strony rożnice w cenie namiotów czy to 80x80 czy 60x60 nie są zbyt duże, więc dziwiłoby mnie to, że chciał mnie naciągnąć.

Co do doniczek, też niedowierzam, ale metki są jakie są, więc mega dziwna sytuacja. Dokupić worek i podsypać, czy zostawić już jak jest?


 

Forgetmenot

Well-known member
Rejestracja
Lip 11, 2020
Postów
1,007
Buchów
4,793
Odznaki
9


Kupując cały sprzęt i dobierając boxa pokazywał instrukcję użytkowania, gdzie znajduje się taka tabelka. Nazwa Starter 100, a mocy 110W. Sam miałem w planie boxa 0.36, ale twierdził, że ta lampa do 80x80 będzie dawać radę bez problemu i żeby nie sugerować się lumenami, bo w nowych oświetleniach patrzy się umole i że pod tym względem bije konkurencje jak np Mars Hydro. Czyli mówiąc jednym zdaniem dałem się wydymać? Chociaż z drugiej strony rożnice w cenie namiotów czy to 80x80 czy 60x60 nie są zbyt duże, więc dziwiłoby mnie to, że chciał mnie naciągnąć.

Co do doniczek, też niedowierzam, ale metki są jakie są, więc mega dziwna sytuacja. Dokupić worek i podsypać, czy zostawić już jak jest?
Wg producenta rzeczywiście ona jest na 0.64 ale w moim odczuciu może być mało. Nie sadze ze chciał Cię wydymac a raczej sugerował się tym co piszą. Ta lampka może jest nowszym modelem, mój jest z 2018 r i ma 100w. Przetestuj, sprawdź, może wyda na ten metraż.
co do tych doniczek to zdania są podzielone, miałem je, robiłem w nich 1 grow i wy***alem, już do nich nie wrócę
 
U

Usunięty 82640

Guest
co do tych doniczek to zdania są podzielone, miałem je, robiłem w nich 1 grow i wy***alem, już do nich nie wrócę
Masz na myśli konkretnie te czy ogólnie materiałowe?
Ja kupiłem gronest 11l a weszło 15 i jeszcze trochę by chciało.
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,103
Buchów
9,705
Odznaki
10
Zawsze możesz zmierzyć wymiary i obliczyć objętość.

Producenci lubią sobie podbić wydajność lampy, tu wygląda na to, że polecieli za bardzo. @sub23, co o tym myślisz?
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,174
Buchów
5,061
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).
@sub23, co o tym myślisz?

Urośnie. 171 W/m2 _ malizna _ zakładając, że ma te 2,4 [ ??] _ konkretny model ?? 264 strumienia _ bezstratnie średnia => 412 umol m2/s :
straty zapewne z 12% minimum => 362 średniej : max ?? może i za dużo zakładam : pomiar :

Mówi się o przynajmniej 500 na kwitnienie jako sensownej wartości _ między 450-700 - jest oki _ 800 max nie przekraczać : bez CO2 raczej
Na kwitnienie dodać => 100 W na _ LSC 17 W _ czy nawet Philips 13 W i będzie jak trzeba. Ale nie średnia 800 : raczej pod 600_620 ?? Przy filipsach : większy boks trochę dalej ściany i mniejsze straty strumienia _ ale 110 W na tę powierzchnie to mało. Inaczej plony z powierzchni mogą być nie ambitnie _ ale nie jest tak, że nie urośnie : "urośnie".

migrow test _ podobna moc : 110 W sprawność podawana około 2,2 ?? nie pamiętam: 136 w/m2 mniej więcej :

wyniki na 90x90 _ soczewka 60 stopni ale nie zwykła a rozpraszająca : nie gładka : widać na filmiku : stąd wysokość 50 cm przy soczewie 120 : musi być zdecydowanie bliżej.

Panel na weg : zimny : Zadziwiająco równy rozkład strumienia. Wartości _ tu nie będzie ""wiele"" lepiej [ wyższa wartość ]

migrow-weg-light.jpg

migrow to nierówno zawiesił.

ma średnią 267 w zasadzie : podawał sprawność ustrojstwa 2,2 mniej więcej : tu jest podana 2,4 _ użytecznych wyszło : 1,97 _ dużo pewnie półkierunkowe pokrycie + soczewa wąska rozpraszająca kapkę. spektro ma soczewę szeroka : większa kapkę straty przy podobnej wysokości zawieszania + biały boks: ... mniejsza z tym zakładając podobne straty : około 12% jak wyżej _ mogą być sporo wyższe.... [ to wróżby bo bez pomiaru konkretnej lampy w konkretnym pomieszczeniu _ z konkretnymi ścianami o współczynniku odbicia i sposobie odbicia [ to mocno rozproszone biały ] jest to niewyznaczalne . Wróżby pi razy oko.

gdzieś Tu to było jako :spam: https://forum.haszysz.com/threads/budujemy-panel-6x-cxb3590-meanwell-hlg-600h-36a.127014/page-2
Technologia ta sama podobne osiągi _ nawet jeśli by odrobinkę lepsze to... i tak to jest raczej lampa na 0,6x0,6 m2 ?? Na kwitnienie :

niecentrycznie_wisi.jpg
nie-w-centrum.jpg

dane zewnętrzne zawsze najlepiej wyglądają =>


The Optimal PPFD for Cannabis:

The data from Chandra et al. confirm that the optimal photon density for peak cannabis photosynthesis is between 500 and 700 µmol/m2 (PPFD). It also shows that we should avoid going over 1000 µmol/m2 (PPFD) which could lead to damage. With artificial lighting, the distribution of light is never perfect. Therefore, we want to ensure that all areas of the canopy get at least 500 µmol/m2 (PPFD) and that no spot receives more than 1000 µmol/m2 (PPFD). We recommend an average of 700 µmol/m2 (PPFD). With most grow lights, an average of 700 will ensure that you stay within the optimal range for peak photosynthesis in all regions of the canopy.

Łatwo osiągnąć w miarę równe 800 : Tego nie ma co przekraczać : a 1200 nie uszkadza roślin bynajmniej. wartość 800 _ symuluje warunki naturalne w słoneczny dzień [ dzienny zintegrowany strumień fotonów]. Na forum była moda na zalecanie 800 ale to chyba lekka przesadza 700 jest już oki.
Więcej przy dobrej penetracji : łana : dolne szczyty są większe. Maksymalizacja plonu z powierzchni _ nie rośnie liniowo plon więc....
Teraz budują panele QB które dają powyżej 1000 _ na zakładanych powierzchniach _ dedykowane pod suplement CO2 =>

np:


lub: Ten to jest jak rakieta programu księżycowego :lol: Przegięcie dawać tyle światła ;D w europie pod innym brandem są. [ bez reklam _ diablo drogie ]


ma 2,4 użytecznych :kot:

Photontek XT 1000W CO2 PRO Review

The new Photontek XT 1000W CO2 PRO is an extraordinary and revolutionary fixture. It is the first LED Bar Array fixture specifically designed and marketed for Ultra High PPFD in sealed rooms with supplemental carbon dioxide. It delivers an incredible 2429 µmol of usable light which is double the output of a 1000w HPS. It is ultra-efficient and generates very little heat, which allows it to find a home in sealed rooms that rely on air-conditioning. With 10 removable LED bars, it offers flexibility for growers with and without a sealed room and CO2. It is easily the best fixture for spaces 5’ x 5’ and above that I have tested or have seen on the market.

można mu downgrate zrobić : aby nie dawał aż tyle :smoking-smiley:

Fajna firma.. w sumie :

btw: ich kalkulator podaje :

Optimal Light For Your Grow​

  • Usable PPF:
  • 448 µmol
Masz 263 TOTAL. : według ich danych ~2 takie na Twojego boksa na kwitnienie. Tyle, że było by nierównomiernie jak diabli:
Zaraz propozycja dokładki najtańszej z możliwych [ na kwitnienie tylko ]

tu: https://www.cocoforcannabis.com/grow-light-calculator/

ich kalkulatora do samych lamp nie ma co używac odcina na sztywno zbyt duzo ze sprawności imo.

daja jakiś rozkład na 80x80 dla wersji 100 W teraz obecnej: z metra nie wiadomo w jakim boksie

100-rozklad.jpg
krwawa-rawa.jpg

=============================================================================================
A tak wyobrażałbym sobie tanią dokładkę na żyrandolowych led LSC 17 W 8 sztuk : 136 W _ Overkill ;). może być i 6 _ 102 W.
Na 136 dodatkowo około => ~290 umol strumienia.

dokladka-LSC-17-W.jpg


zaraz wymiarówka :

temat LSC =>


Można je modyfikowac na panel _ sprawny :
Można je oskórować tylko [ nawet naciąć puszkę i odgiąć skrzydełka dla lepszego chłodzenia]. Między puszke a mcpcb wypada dodać kapkę pasty termo słaby styk z "puszką" jest. Nic nie ma dane tam _ a przydało by sie ;]

oskubana.jpg



mniej więcej wymiary _ tak bym sobie to wyobr. 6 wystarczy : można wkręcić np: 4 LSC i 4 philipsy 4000K/2700K/6500K ~ 13 W etc dowolnie mieszać. środkowe mogą być słabsze od skrajnych. [ straty inne _ rogi zawsze słabiej doświetlone przy mocniejszych źródłach w rogach i słabszych po srodku żyrandola równomierność rozkładu będzie lepsza : 4x17 + 4X13 => 68+52 => + 120 W Lub philipsy 12,5 4000K :
Przy tym słabszym układzie 8 sztuk rozkład powinien wyjśc raczej równy ?? [[ pomiary :lol: wróże ;P ]]
Końce żyrandoli lekko poniżej spektro _ ale tak by nie właziły w światło za bardzo to ma szeroki kąt 120 stopni.

wymiarowe-mniej-wiecej.jpg



Jak jakaś świątynia to wygląda ;)

starter06.jpg

There was always an argument about whether the newcomer was a goddess at all. Certainly no one ever got anywhere by worshipping her, and she tended to turn up only where she was least expected, such as now. And people who trusted in her seldom survived. Any temples built to her would surely be struck by lightning. Better to juggle axes on a tightrope than say her name. Just call her the waitress in the Last Chance saloon.

ładny grow na żyrandolach philipsa :>
Patrz także rumcajz i inni.
Najtaniej tak będzie dodać światła do tak zwanego optimum. LSC są tanie _ klasa A++ dawna _ najtańszy przedstawiciel _ czy mają aż tyle ile deklarują ?? a kto to wie ;). Zyrandol z czegokolwiek _ plastik drewno metal _ oprawki najlepiej ceramiczne _ da sie kupić po 2-3 zeta nawet.


sorry za SPAM. [ jakiś dowcipniś Ci trolla do fotorelacji zaprosił ]

Połamania
 
Ostatnia edycja:

Pysku

Zawsze gram do ostatniego gwizdka
Rejestracja
Kwi 26, 2021
Postów
1,520
Buchów
3,594
Odznaki
5
Ja teraz lecę na 0,36 clu 058 150 w + 2x lsc 17w, z lumenów wychodzi podobnie co hps 250 w XD dorzuciłem zarowkoledy zobaczę czy coś to da w wyniku końcowym. Napewno przez tyle światla zaczęły wpie****ać żarcie jak głupie
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,174
Buchów
5,061
Napewno przez tyle światla zaczęły wpie****ać żarcie jak głupie
184 W => 511 w/m2 przeginasz ;)

150W na żyrandolach Philipsa na te powierzchnie :


Znasz zresztą : 154 równo cześć 12,5 W => przy szacowanej sprawności układu ~1,8 + => 280 strumienia _ 777 umol/m2/s : bardzo blisko więc straty małe _ zapewne około 690_700 wyciąga.
U ciebie punktowe żródło musi być dalej _ nie tak równo rozłożone _ sprawność masz _ : sek zaraz sie zobaczy : nie ma potrzeby nic dodawać.

symulator : zakładam 3500K 80 cri. [ na lenia ]


150 W na źródle.=> 70 case temp.

Product codeIf (mA)φv (lm)Vf (V)Pd (W)lm/WTj (C)Data SheetBuyQty
CLU058-1825C4-353M2M2-F128662219852.4150.014890

148 lm/w => zasilanie 0,93 => 137_138 lm/W pi razy oko. => 1,91 sprawności => strumień z lampy : 308 : [ źle liczę całość wysterowana na 150 czy 150 na samej diodzie ?? nie ważne ;) ]

Powiedzmy, że przy bezstratnym => 850 umol/m2/s => straty ile 15 % => 722 średnia => 20 % => 680 średnia. Nie ma potrzeby dodawać.. chyba ?? ;)

na 2,5 A ??
Product codeφv (lm)Vf (V)Pd (W)lm/WTj (C)Data SheetBuyQty
CLU058-1825C4-353M2M2-F11963251.6129.115287

W takim wypadku => 152 lm/w moc na diodzie 129,1 => zasilanie 0,93 => 138 W mocy... i 141 lm/w => 1,96 umol/J => strumień => 270...
ups.. po co ja tak spamuje ?? ;)

Ta dioda ??
 
Ostatnia edycja:

Mesyt

Active member
Rejestracja
Maj 9, 2021
Postów
36
Buchów
96
Czyli jeśli dobrze rozumiem, muszę dołożyć drugie tyle wat na flo. Jak tego nie zrobię to plon będzie powiedzmy jak z namiotu 0.36, czy zdecydowanie się to nie uda i będą lipne topy? Powiem szczerze, że wolałbym kupić mniejszy namiot, niż budować żyrandoleda, ponieważ moje zdolności eletryczno-manualne są zerowe :cautious:. Jednym zdaniem, plon jak z namiotu, do którego nadaje się owe oświetlenie, czy gorszy / gorsza jakość?
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,174
Buchów
5,061
Jednym zdaniem, plon jak z namiotu, do którego nadaje się owe oświetlenie, czy gorszy / gorsza jakość?
Mniejszy plon z powierzchni _ szczyty inne... _ poszukaj np: relacji pod marsem hydro serii TS 150 W _ na zwiększonej powierzchni względem zalecanej. Af. Zobaczysz jak to wygląda. Lepszy obraz od słów. Wykopiesz _ .. chwila grzebania w zakończonych. Pierwszy przykład jaki mi przyszedł do głowy.

ps: taki żyrandol chyba zrobi każdy. Philips A+ 13 W ... np z popularnego portalu w wielopakach _ na 4 grow stykają _ po 10 a nawet 7 zeta za sztuka bywały _ popatrz jak na tym rośnie. LSC 17 W chyba trudniej dostępne wcale przez net. One miały przez większą sprawność i korzystną cenę stać sie alternatywą dla tego wyżej wymienionego najpopularniejszego kombinowanego świecidła. Rozkład jak narysowano bliżej ścian : doświetli to okolice mniej oświetlone ale i także mocno doda sie do środka : odległość jak zalecana przez ludzi dla spektro na kwitnieniu i siup. Nic taniej sie zrobić nie da. Działa dobrze _ a skoro działa to...
 
Ostatnia edycja:

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,103
Buchów
9,705
Odznaki
10
Wiele osób tak mówi, że to nie dla nich takie składanie. Sam byłem w tym gronie i skleciłem lampy, też dasz radę, to nie takie trudne, szczególnie że wiele projektów można wręcz skopiować. Często forumowicze z odpowiednimi składakami pomagają.
Skoro masz już donic na cąły namiot, dużą powierzchnię i siewki, to lepszym rozwiązaniem jest dodanie światła.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół