nasiona marihuany

Pierwszy indoor i jedno małe "ale"

Wyszukiwarka Forumowa:

barista

Member
Rejestracja
Maj 11, 2017
Postów
9
Buchów
0
Witam serdecznie, jak w temacie- jest to mój pierwszy indoor i w zasadzie druga uprawa w ogóle.

Nie owijając w bawełnę przejdę do konkretów:

1. Rośliny, których dotyczy temat to feminizowane auto WW
2. Kwitnięcie u tej z lepszą genetyką rozpoczęło się 21.06
3. Nieco informacji o warunkach, w jakich żyją:

a) ziemia- COMPO BIO 100% naturalnych składników, ROLIMPEX obornik bydlęcy (granulowany), dolomit, styropian (improwizowana mieszanka)
b) "donice"- wiadra 10L z biedry
c) lampa- Mars Hydro 300W LED
d) temperatura: ~27 stopni C mniej więcej przez cały czas
e) wilgotność: na wegu ~50%, teraz <40%

Dotychczas podlewałem je raz na tydzień, samą wodą prosto z kranu ~0.5L na wiadro i chciałem to doprowadzić do końca na samej wodzie, ale 11.07 w związku z tymi objawami i lekką stagnacją w rozwoju kwiatostanów dałem parę kropel przeterminowanego (nie był napoczęty) PK13/14 i Cannaboosta

Sytuacja się nie poprawia i mam wrażenie, że może brakuje im azotu i myślę co się najlepiej sprawdzi na tę dolegliwość, bo mimo że to automaty i jest to ich (na dzień dzisiejszy) 40 dzień życia, to wnioskując z rozwoju roślin jeszcze długa droga przed nimi, a nie chcę, żeby dojrzewały bez liści.

Tak to wygląda Panowie:




 

themistereq

Member
Rejestracja
Sty 9, 2016
Postów
9
Buchów
0
Zamierzasz bawić się w jakieś treningi? FIM, LST? choć na to drugie jest już trochę za późno ;/
Czekam na up'a i z fartem <palacz>
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Wrzucisz fote bez lampy?
 

sprobujmyy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 21, 2017
Postów
1,460
Buchów
34
Odznaki
1
jak dla mnie to starsze liscie traca zycie juz , nie ma sie czym martwic, odetnij to i tyle w temacie :p
mam to samo u siebie w 38 dniu :p
azotu juz nie dawaj im, a wode jesli lejesz z kranu to odstana chociaz lej
 
R

ruski wentylator

Guest
niedawaj takiej wody prosto z kranu, odstaw ja na 24 godziny przynajmniej, mierz ph wody i obniż je raczej,
te wiadra maja dziurki w dnie i podstawki ?
 
R

rolnikdolpasz

Guest
niedawaj takiej wody prosto z kranu, odstaw ja na 24 godziny przynajmniej, mierz ph wody i obniż je raczej,
te wiadra maja dziurki w dnie i podstawki ?

Z tym, żeby woda kranowa odstała w jakiejś odkręconej butelce, to się zgodzę, ale mierzenie ph wody i obniżanie, to już lekka przesada.

Te padnięte brązowe liście bym pousuwał.
 

Roberto86

Ha-Haa!
Rejestracja
Cze 9, 2017
Postów
712
Buchów
0
Z tym, żeby woda kranowa odstała w jakiejś odkręconej butelce, to się zgodzę, ale mierzenie ph wody i obniżanie, to już lekka przesada.

No to zapraszam mądralo do mnie. Woda z kranu ma pH ~8.5. Pokaż jak nie mierząc pH (bo mierzenie i obniżanie to już lekka przesada) prowadzisz grow i nie masz problemów z rośliną. Pokaż swój kunszt i wiedzę mistrzu, bo czytam twoje wypowiedzi w wielu tematach i zastanawiam się czasem, czy ty tak na serio piszesz, czy po prostu tylko udajesz mało rozgarniętego?!

Wodę każdy ma w kranie inną! Ba! Woda butelkowana tej samej marki może mieć różne pH w zależności, z którego ujęcia dana partia pochodzi i co?! Mierzenie pH to przesada? Jesteś ignorantem, albo nieukiem, który pisze pierdoły by pisać i nabijać durne posty. Nie wprowadzaj ludzi w błąd takimi bredniami. To, że jeden przez całą uprawę leje kranówkę i jest okej, nie oznacza, że każdemu uda się przyfarcić z pH wody z kranu.

Jak to mówią: "Lepiej siedzieć pod lipą i pisać, niż pisać lipę i siedzieć." Ogarnij się człowieku i pomyśl 2x zanim cokolwiek napiszesz na forum. Pomyśl, że później ktoś początkujący to przeczyta, spojrzy na ilość twoich postów i uzna Cię za doświadczonego growera, a potem będzie płacz pt: "Roślina mi nie rośnie, albo moja panna usycha! Pomocy!", bo lejąc wodę o za wysokim pH bez mierzenia - młody zblokuje sobie planta.

Gaci też nie zmieniasz codziennie, bo skoro do nich nie narobiłeś to są czyste i ich zmiana to lekka przesada? <rotfl>

Brawo Ty! ...krulu foruma... :pl: :pr:


PS
Autora przepraszam za lekki OT, ale mam uczulenie na głupotę. :yeahh: Kolega @ruski wentylator ma rację i dobrze Ci radzi. Gdy nie znasz pH możesz np. mieć niedobór jakiegoś pierwiastka i ładowanie nawozu, by go uzupełnić pogorszy sprawę, bo zblokowana roślina i tak nie pobierze go z medium, a roślinę popali. Będziesz chciał dobrze, a pogorszysz, dlatego warto mieć pod kontrolą wszystkie zmienne w indoorze. Tutaj ty jesteś bogiem i decydujesz o klimacie i warunkach. Bóg nie odwala fuszerki - bóg zawsze wie co robi! <peace>

Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

Pikaczu

Well-known member
Rejestracja
Lis 6, 2013
Postów
131
Buchów
1
Widać że stać Cię na zakup terra flores i powinienes to zrobić nie są to też jakieś wielkie koszty, stracić nie stracisz a będziesz miał kompletny zestaw na flow jednej z najlepszych firm , wiecej stracisz jak nie zadbasz odpowiednio.

przy następnym razie zmienił bym jeszcze donice na kwadratowe i tym dał korzeniom więcej miejsca, strasznie dużo miejsca zabierają te ranty u góry donicy i ich zaokrąglenia, to mogą się wydawać mało istotne rzeczy ale kiedy takich bzdurek się nazbiera to tracimy, bo mogliśmy się bardziej postarać i wyciągnąć większe korzyści. 10 litrów jest spoko ale weszło by tam po 15 w kwadraciakach. w dobie internetu nie ma problemu z owymi.

dorzucił bym tu jeszcze trening np. LST (teraz to już zapóźno) chociaż sam wole scrog i supercropping i większości którzy go nie stosowali może Ciężko się przekonać ale warto sprawdzić przynajmniej na jednej, efekty są niesamowite.

oraz obniżył bym też trochę panel, przy oświetleniu led. promień światła rozchodzi się pod kątem 130 lub 150 stopni jak dobrze pamiętam w każdym razie pod dużym ( mam przyjaciela inżyniera elektryka omawialiśmy te tematy) i o co chodzi, chodzi o to że im wyżej jest lampa tym lumeny muszą pokryć większy obszar, a ich liczba nie rośnie w momencie kiedy podnosisz panel, jest ich tyle samo większość światła się odbije od białego a cześć pójdzie sie <sex> przy takich rozmiarach boxa można jeszcze śmiało obniżyć.

ziółko to nie są tanie rzeczy warto o tym pamiętać :D a jak się buzia cieszy przy harvescie kiedy Pani ma figure jak z obrazka :)

nie chce się mądralić tylko pomóc :p

Z farcikiem Wariacie
 
R

ruski wentylator

Guest
obniż panel tym bardziej ze masz stary panel z serii " zimnych mono" a nie cieplych cobow wiec nie popalisz, ale nieprzeginaj za blisko i podnas ja systematycznie bo wystapi zjawisko karlowatosci ( wiem wiem raz kaze nisko a zaraz ze nisko niewolno...)
 

barista

Member
Rejestracja
Maj 11, 2017
Postów
9
Buchów
0
Panel jest w odległości ~5 cm od szczytu największej rośliny, ale faktycznie prawie wcale ciepła nie emituje i w zasadzie mogę go obniżyć bez obaw, jeśli to ma jakoś pomóc.

Odnośnie dziur na dnie wiader, to użyłem do tego rozgrzanego gwoździa (tylko radzę to robić delikatnie, bo przy jednym z wiader powstało pęknięcie i musiałem to łatać na zasadzie topienia jego okolic). Na dno jeszcze poszedł keramzyt, o czym zapomniałem wspomnieć w pierwszym poście.

A tak już na przyszłą uprawę, to jaką odmianę byście polecili o właściwościach rozweselających i możliwie krótszym cyklu życia?
 

barista

Member
Rejestracja
Maj 11, 2017
Postów
9
Buchów
0
UPDATE

Wychodzi na to, że to nie były jakieś poważne problemy i wszystko się dobrze skończy : ).

Oto jak wyglądają na dzień dzisiejszy, 75 dzień życia najwyższej WW (prawy górny róg):



A tu główny top WW, która eksperymentalnie miała więcej obornika i styropianu niż pozostałe egzemplarze (lewy dolny róg). Jest również w najbardziej zaawansowanym stadium kwitnięcia, co jest trochę dziwne skoro nie prezentowała tak silnych genów jak ta najwyższa, która jest jednak nieco w tyle w rozwoju kwiatostanów.



Na dniach będzie lupa jubilerska, to będę w stanie dokładnie określić kiedy harvest, ale wydaje mi się, że już niebawem.

Dziękuję wszystkim za rady i zainteresowanie.
 

Hoofner

Well-known member
Rejestracja
Lip 1, 2014
Postów
67
Buchów
0
Super growerem nie jestem ale na moje oko nawet bez lupy to daje minimum 2 tygodnie
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół