nasiona marihuany

[PILNE] Potrzebuję pomocy w diagnozie

Wyszukiwarka Forumowa:

plus_dodatni

Member
Rejestracja
Paź 23, 2016
Postów
10
Buchów
0
Witam, tak jak w temacie - ktoś wie co im dolega? jakieś niedobory? ktoś miał tak samo? Jeśli brakuje im jakichś pierwiastków to mogę skoczyć kupić jakiś nawóz który polecicie :) Dzisiaj podsypałem je garstka dolomitu a raz na 2 dni podlewam "agrecolem" 35ml na 1l. Podłożę to mieszanka ziemi spotowej z kupną i z "łyżką" azofoski na litr gleby oraz kilkoma garścmi dolomitu.

Maxi Gum: (chodzi o te żołte liście)
normal_qwqw.JPG


oraz Early Skunk też powoli żołknie
normal_saf.JPG


Za wszelką pomoc będę wdzięczny
:D
 

BlackMen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2014
Postów
3,601
Buchów
2,366
Odznaki
1
Ph wody sprawdzales? To rosnie w donicy? Wdomu? Wydaje sie na popalonaod nawozow duzo lejesz na taka mala kobite
 

kamilthc

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 26, 2014
Postów
637
Buchów
2
Podłożę to mieszanka ziemi spotowej z kupną i z "łyżką" azofoski na litr gleby oraz kilkoma garścmi dolomitu.


Jak na moje oko łyżka azofoski na 1L gleby to trochę za dużo i zaczyna ją palić
 

plus_dodatni

Member
Rejestracja
Paź 23, 2016
Postów
10
Buchów
0
Ph wody sprawdzales? To rosnie w donicy? Wdomu? Wydaje sie na popalonaod nawozow duzo lejesz na taka mala kobite
Dzisiaj skoczę kupić miernik ph, maxi rośnie w wiadrze 25l z drenażem (azofoskę wymieszałem z pierwszymi 15l gleby a przy przesadzaniu dosypałem 10l czystej z ogrodniczego) natomiast Es rośnie chwilowo w donicy 5l

Jak na moje oko łyżka azofoski na 1L gleby to trochę za dużo i zaczyna ją palić
Czyli mam przelać całe wiadro 50litrami wody?
 

kamilthc

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 26, 2014
Postów
637
Buchów
2
Korzenie doszły do warstwy ziemi z azofoską i pewnie przez to teraz wszystko wychodzi na liściach. Azofoska jest bardzo mocna i trzeba uważać żeby nie przeholować.
Przelej je niech się azofoska rozpuści i wypłynie z wodą. Polecam to zrobić nie za jednym zamachem że wlejesz na raz wszystką wodę i zajmie ci to 10min. Lej wolno i nawet z przerwami żeby granulki się rozpuściły. Pamiętaj żeby woda miała odpowiednie ph. 50L powinno wystarczyć
 

plus_dodatni

Member
Rejestracja
Paź 23, 2016
Postów
10
Buchów
0
Korzenie doszły do warstwy ziemi z azofoską i pewnie przez to teraz wszystko wychodzi na liściach. Azofoska jest bardzo mocna i trzeba uważać żeby nie przeholować.
Przelej je niech się azofoska rozpuści i wypłynie z wodą. Polecam to zrobić nie za jednym zamachem że wlejesz na raz wszystką wodę i zajmie ci to 10min. Lej wolno i nawet z przerwami żeby granulki się rozpuściły. Pamiętaj żeby woda miała odpowiednie ph. 50L powinno wystarczyć
Dzięki za pomoc, dodam że dzisiaj na tych żółtych liściach pojawiły się rdzawe plamki

---------- Post Zaktualizowany 15:33 ---------- Data pierwszego postu 12:00 ----------

Sprawdziłem tabele niedobórow, objawy itd. Wyszło mi że brakuje jej potasu (liście żółkną, maja pomarańczowe plamy a żylki są zielone, powolny wzrost) Myślicie że PK 13/14 załatwi sprawę?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół