nasiona marihuany

Pineapple chunk w hydro, niedobor czy nadmiar ?

Wyszukiwarka Forumowa:

OlaLola

Member
Rejestracja
Kwi 13, 2021
Postów
5
Buchów
1

Witam wszystkich !
Uprawiam w keramzycie z systemem WILMA, roslinki maja juz prawie dwa miesiace od pestki i zaczynaja sie problemy, mianowicie liscie sa dziwne, roslinki jakos zastopowaly ze wzrostem - glownie pineapple chunk, critical jeszcze tak zle nie wyglada.
ph 5.5-6.5
EC 1.4 -kranowka ma 0.35 EC


Wilgotnosc 80-90%
Temp 23-30( 30 na gorze namiotu, na dole srednio 26.5)
Nawozy na zbiornik 45 L Baza 40ml
Rhizotonic 20ml
Cal mag 25ml
Silikon 40ml

Macie jakis pomysl ? Wymienilam wczoraj wode i dodalam wszystko na nowo, ale co raz bardziej te liscie brzydna. Mangan, magnez, wapn, nadmiar czy niedobor ? Jak sadzicie ktos mial podobnie ?
 

OlaLola

Member
Rejestracja
Kwi 13, 2021
Postów
5
Buchów
1
Co tu taka cisza, naprawde nikt nie ma zadnego pomyslu czy juz tu nikt nie zaglada ? Na innych forach dostalam kilka odpowiedzi, a tu cisza jak makiem zasial :p
 

DevineTheDude

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 22, 2013
Postów
1,797
Buchów
1,998
Cisza bo to nie łatwa diagnoza a mało ostatnio ruchu w hydro na forum... Tak się składa że też jadę w keramzycie ale podlewam ręcznie. Mam dwie diagnozy, pierwsza to wapń ale nie jest to do końca oczywiste czy tylko wapń, trochę jakby to było powiązane z pH albo blokadą od nadmiaru magnezu może albo brak tych dwóch pierwiastków. Druga diagnoza to zgnilizna korzeniowa, miałem ten problem w małym stopniu bo spód doniczki stał cały czas w wodzie aby korzenie mogły pić ile potrzebują, niestety przez brak cyklu sucho-mokro korzenie zaczęły brązowieć, a pożywka śmierdziała stęchlizną.
 

DevineTheDude

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 22, 2013
Postów
1,797
Buchów
1,998
25ml calmag na 45L to chyba mało. Nie mam tego ale wydaje mi się że 1-2ml/L to normalna dawka...
 

OlaLola

Member
Rejestracja
Kwi 13, 2021
Postów
5
Buchów
1
Dzieki za ruch Panowie :D
Tak mam leda 2x migro aray 270W
Mam wilme, ktora podlewa 4x15m, korzenie sa w wiekszosci biale, znajdzie sie kilka zielonych i brazowych (braz nasilal sie od rhizotonicu i silikonu od plant magic )

@DevineTheDude na tyle pisze 0.1-1ml na litr
Nie chcialam przesadzic, bo sama baza ma tez jakas krzte calmag i moja kranowka (ec 0.35) tez ma troche cal magu, ale nie umiem odczytac z tych wynikow czy to jest duzo czy malo https://www.brabantwater.nl/sites/default/files/documents/Lieshout.pdf

Raczej to nie problem z ph bo mam apere pc60, nowa skalibrowana mierze i reguluje na biezaco.
Tez mi sie wydaje, ze to problem z niedoborem lub nadmiarem, ale nie wiem
Tez mi sie wydaje, ze to problem z niedoborem lub nadmiarem, ale nie wiem
 

DevineTheDude

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 22, 2013
Postów
1,797
Buchów
1,998
Zapodaj im maksymalną dawkę calmag i zobaczymy czy będzie poprawa bo ta opcja z niedoborem wydaje się najbardziej prawdopodobna. Ja leje twardą kranówkę puszczoną przez dzbanek filtrujący i do tego nawóz ghe flora series micro soft water z dodatkową ilością wapnia i jest git bez dodatku calmag ?
Z tego linku wygląda że ta woda jest dość miękka tzn mało Ca ma, to dobrze ale w takim razie lej ten calmag, powinno pomóc ?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół