nasiona marihuany

Piwnica

Wyszukiwarka Forumowa:

Kalion

Active member
Rejestracja
Wrz 15, 2017
Postów
25
Buchów
0
Witam, myślę o swojej pierwszej uprawie, będzie ona w piwnicy w nieogrzewanym domu przez zime, czy 2x hps 600w Wystarczająco ociepli pomieszczenie w piwnicy mające około 15m2 zimową porą czy będę musiał coś pomyśleć więcej o ogrzewaniu?
 
D

DarkMessiah

Guest
Pomysl jak się światła wyłącza hehe będziesz miał minusowa temperature Hehehe
 

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,079
Buchów
5,503
Odznaki
3
Posadzi AF i będzie świecił 24. :D
 

Kalion

Active member
Rejestracja
Wrz 15, 2017
Postów
25
Buchów
0
Pomysl jak się światła wyłącza hehe będziesz miał minusowa temperature Hehehe

Nie pomyślałem o wyłączonym świetle, a w boxie, w takiej piwnicy przy wyłączonym świetle też temperatura pewnie spadnie dosyć nisko, Jak mógłbym sobie z tym poradzić?
 
R

rolnikdolpasz

Guest
Jaką długość i szerokość ma to Twoje pomieszczenie 15m2?
Jest jak poprowadzić ze dworu w oknie wlot i wylot rurą aluflex?
Żeby ogrzać można świecić 18/6 i 12/12 w nocy, bo dzień jest cieplejszy, ale trzeba mieć 6x600w, albo 8x600w.
 

Marine

Well-known member
Rejestracja
Wrz 16, 2017
Postów
136
Buchów
0
Miałem kiedyś box w piwnicy. Mina kuriera mówiącego o ładnym zapachu - bezcenna. Ja nic nie czułem, bo się przyzwyczaiłem. Oczywiście używałem filtra, ale najwidoczniej nie wyrabiał.

Piwnica jak to w UK nie miała betonowego stropu tylko drewno, a na tym parkiet. Sporo miejsc do "oddychania".
Temperatura zimą spadała w nocy poniżej 12-13*C (a może i jeszcze mniej?), ale jakoś automaty dawały radę.
 

BlackMen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2014
Postów
3,601
Buchów
2,367
Odznaki
1
temperatura Ci tam nie spadnie poniżej 10 w grę wchodzą tylko automaty ja mam tak samo świecę 20/4 i jest spoko box 100x100x200 hps 400w
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,839
Odznaki
5
Miałem kiedyś box w piwnicy. Mina kuriera mówiącego o ładnym zapachu - bezcenna. Ja nic nie czułem, bo się przyzwyczaiłem. Oczywiście używałem filtra, ale najwidoczniej nie wyrabiał.

Piwnica jak to w UK nie miała betonowego stropu tylko drewno, a na tym parkiet. Sporo miejsc do "oddychania".
Temperatura zimą spadała w nocy poniżej 12-13*C (a może i jeszcze mniej?), ale jakoś automaty dawały radę.

Pewnie go wysoka wilgotność zajechała w tej piwnicy.
 
R

rolnikdolpasz

Guest
Jak Masz growroom z wentylacją z zewnątrz domu i dużo lamp, to Możesz ustawić wentylację tak, żeby działała tylko w nocy kiedy jest w ogrodzie dzień. Kwestia dobrania wentylatora z regulatorem obrotów i podpięcie go pod timer, lub termostat. Dobrze spisują się izolowane akustycznie KVK z dodatkowym regulatorem obrotów.

Jak w ogrodzie zapada noc, to timer po kilku-kilkudziesięciu minutach (w zależności od temperatury na dworze) wyłancza wentylację a lampy i balasty mimo, że są już wyłączone dalej oddają ciepło, ale nie w takim stopniu, żeby powstała pleśń, bo już są trochę wystudzone.
 

Kalion

Active member
Rejestracja
Wrz 15, 2017
Postów
25
Buchów
0
No to już wiem że zacznę budować boxa, w pomieszczeniu nie ma okien, ale wentylacje mam jak zrobić, jaka temperatura jest najkorzystniejsza dla roślin?, mimo wszystko będę starał się załatwić sprawe temperatury tak żebym mógł śmiało posadzić normalne sezonówki a nie automaty, myślicie że mogę ściany boksa od zewnątrz zaizolować styropianem? czy może folia aluminiowa wystarczy w wewnątrz boksa?
 

AmitoWisi

Well-known member
Rejestracja
Sie 27, 2015
Postów
109
Buchów
0
Wszystko można byle z głową co by nie zjarać chawiry.. najlepiej zbuduj, odpal, pomierz parametry i kombinuj... Docieplenia, maty/kable grzewcze - powiem z własnego doświadczenia, chociarz obecnie nie mierzę nic, że na nieocieplonym strychu temp 2-3 stopnie, na samy dole boxa miałem średnio 7-9 stopni non stop zimą i panienki rosły

pzdr
 
R

rolnikdolpasz

Guest
Pomyśl nad wentylacją, bo to jest najważniejsze. Lampa 600w + odbłyśnik lustro 50x40 (nie cooltube), żeby ogrzewała pomidory. Went nie za mocny z regulacją obrotów. Jak będzie za mocny, to będzie pizgało.
Na zimowe mrozy bez ogrzewania trochę lipa, ale w pozostałe pory roku powinno dać radę z sezonówkami.
 
Ostatnia edycja:

Marine

Well-known member
Rejestracja
Wrz 16, 2017
Postów
136
Buchów
0
Ja gdybym coś takiego teraz robił to bym kombinował jakieś "pudło" z możliwością ustawienia wylotu z filtra z powrotem do boxa, żeby była opcja zamkniętego obiegu jak w samochodzie. Może być przydatne w przypadku bardzo zimnych okresów. Najlepiej jakby się dało ustawiać np 40% wylot i 60% wraca do boxa ogrzewając go.
 
R

rolnikdolpasz

Guest
Obieg zamknięty, to gwarancja pleśni na ścianach pomieszczenia.

Jeżeli w pomieszczeniu nie ma okna którym można przewietrzyć wilgoć, to wylot musi być poprowadzony rurą aluflex na zewnątrz domu. Może być, że wentylacja odprowadza powietrze jak w boksie się już bardzo nagrzeje. Są wentylatory z termostatem.
Wlot może w zimie zaciągać powietrze pod drzwiami do pomieszczenia ze środka domu. Mankamentem wlotu zaciągającego powietrze ze środka domu do boxa jest to, że przy mocnym wentylatorze wyciągającym zużyte powietrze poza dom ciężko jest domownikom złapać oddech, bo przy zamkniętych szczelnie oknach robi się tzw..podciśnienie. Oczywiście jeżeli dom jest połączony z piwnicą.




Przy większej ilości lamp wlot powinien być poprowadzony rurą z zewnątrz, bo lampy nagrzeją powietrze. Kwestia dobrania nie za mocnego wenta+reg obrotów. Na mrozy można dokupić grzejnik, albo nagrzewnicę kanałową.
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół