PL Śmierć na plantacji marihuany

Wyszukiwarka Forumowa:

mr.whitewidow

## King of the Road ##
Weteran
Rejestracja
Lis 4, 2014
Postów
3,281
Buchów
24
Ponad 2 tysiące doniczek z sadzonkami konopi indyjskich znaleźli policjanci z Sulechowa na terenie posesji w miejscowości Kije (woj. lubuskie). Zostali wezwani w związku ze znalezieniem ciała mężczyzny. Prawdopodobnie zginął od porażenia prądem - nielegalnie podłączonym do budynków, w których znajdowała się plantacja.
- We wtorek dyżurny Komisariatu Policji w Sulechowie otrzymał informację z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że w zabudowaniach miejscowości Kije, znaleziony został mężczyzna, prawdopodobnie śmiertelnie porażony prądem - mówi Małgorzata Stanisławska z zielonogórskiej policji. Na miejsce wysłano policjantów, którzy potwierdzili zgon mężczyzny. Po wejściu do wnętrza budynku znaleźli coś jeszcze.
- Okazało się, że w domu prowadzona była plantacja konopi. Policjanci natychmiast powiadomili dyżurnego, a ten skierował na miejsce grupę dochodzeniowo-śledczą i funkcjonariuszy z wydziału do walki z przestępczością narkotykową - podaje Stanisławska. Kradł prąd? W wynajętym domu założyli plantację konopi indyjskich 875 krzewów... czytaj dalej » Na miejsce zdarzenia przybył także prokurator, który przeprowadził oględziny. Ciało zabezpieczono do sekcji, aby ostatecznie ustalić przyczynę i okoliczności śmierci mężczyzny. Zmarły to 54-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego. Ponadto na miejsce przyjechali pracownicy pogotowia energetycznego, którzy odcięli prąd we wszystkich pomieszczeniach. Szybko okazało się, że do budynku doprowadzony był prąd z obejściem licznika i bez odpowiednich zabezpieczeń. Zabite okna, zakamuflowane pomieszczenie W budynkach policjanci znaleźli doniczki z wystającymi, obciętymi łodygami oraz różnego rodzaju sprzęt służący do uprawy konopi. - Budynek, w którym prowadzona była uprawa miał częściowo zamurowane okna, a pozostałe były szczelnie zabite i zabezpieczone płytami. Wszystkie pomieszczenia wyposażone były w filtry pochłaniające zapachy, sprzęt nawadniający, wentylatory, rury wentylacyjne, a także dodatkowe filtry, oświetlenie jak i inny sprzęt służący do prowadzenia uprawy na dużą skalę - tłumaczy Stanisławska.
W pomieszczeniach gospodarczych na poddaszu były namioty, w których znajdowały kolejne doniczki z ziemią i roślinami konopi w początkowej fazie wzrostu, sprzęt nawadniający, wentylatory, oświetlenie, nawozy, filtry i instalacja elektryczna. - Trwają dalsze czynności związane z wyjaśnianiem okoliczności śmierci mężczyzny, a także prowadzoną na posesji uprawą. Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie - wyjaśnia Stanisławska. Na posesji zabezpieczono w sumie 140 sztuk doniczek z ziemią, z obciętymi wystającymi łodygami, 1485 doniczek z ziemią przygotowanych pod uprawę, 535 doniczek z krzewami marihuany w początkowej fazie wzrostu, sprzęt nawadniający, nawozy roślinne, wentylatory, lampy, żarówki, filtry, rury aluminiowe, wodne pompy elektryczne, termometry, przetwornice z lampami i inne przedmioty służące do uprawy marihuany

żródło
tvn24
 Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

Góra Dół