nasiona marihuany

Plamy na liściach-na początku żółte później ciemno brązowe

Wyszukiwarka Forumowa:
1

1oolec

Guest
1. Rodzaj oświetlenia (hps, świetlówki, nateżenia światla)
2. Klon czy Nasiona
3. Rodzaj podłoża, jaki soil mix, ph gleby
4. Czestotliwość podlewania
5. Wentylacja
6. Rodzaj użytego nawozu (chemiczny czu organiczny), dawki nawozów
7. Długość życia rosliny
8. Temperatura (w fazie ciemnej i jasnej)


:arrow: 1. Vegetative room lampy fluorescencyjne 2x 36w cool white + 1x 30w worm white. Flowering room 400w hps (ten box musi jeszcze poczekać :) )
:arrow: 2. Nasiona (Skunk Red Hair)
:arrow: 3. Mieszanka torfu odkwaszonego z ziemią kwiatową
:arrow: 4. 1x/dzień
:arrow: 5. mały wiatraczek samochodowy chodzi zawsze kiedy że tak powiem jest dzień :) w nocy wyłączony
:arrow: 6. chemiczny (plant food) Phostrogen - z każdym podlewaniem według zaleceń producenta: 3 szczypty/1L
:arrow: 7. 3tyg.
:arrow: 8. faza ciemna- od 20 do 25 faza jasna od 25 do 30 stopni

Dodatkowe info: No więc moje plamki są troszeczke inne niż dotychczasowo tu opisywane. Plamki na początku są żółte zawsze na zewnetrznej stronie liścia (boki oraz koniuszki liścia) nigdy od środka. Po jakimś czasie plamy robią się ciemno brązowe, atakują calego liścia po czym oczywiscie wysycha :(


kilka fotek -


Faza początkowa:




Faza średniozaawansowana:





Faza zaawansowana:





Ps.

korzystając z okazji chciał bym was zapytać czy jest sens bawić sie w 2 pokoje (vegetative i flowering) czy moze lepiej odrazu wrzucić sadzonki pod hps 400w zrobić jej przez jakiś czas długi dzień 18h i dopoiero po jakimś czasie dać na flowering 12h ?? no wlaśnie, tylko jeśli jest taka opcja to jaki jest okres czasu do flowering? W zasadzie to głównie kieruje się wskazówkami pewnego zielonego pana który pięknie wszystko pokazuje na filmie pt: Cannabis.Cultivation.I.Grow.Chronic świetna lektura :) polecam tym którzy jeszcze nie widzieli (a i jesli trzeba mogę dać ściągnąć ;) ) z tym że nie jestem jakimś tam fachowcem jeśli chodzi o ogrodnictwo i nie wiem czy będę w stanie bawić się w klonowanie... stąd wlaśnie to pytanie...


z góry dziękuję za te wszystkie wyczerpujące odpowiedzi :)

Pozdro.
 

d3StRuCtOR

Well-known member
Rejestracja
Mar 26, 2006
Postów
251
Buchów
0
Sprobuj odstawic narazie nawoz czasami nadmiar odklada sie wlasnie w lisciach i podlewaj co 2, 3 dni ,roslina ma juz 3 tyg a wiec niepotrzebnie podlewasz ja codziennie.
 
P

pxr

Guest
1oolec napisał:
z każdym podlewaniem według zaleceń producenta: 3 szczypty/1L
mislisz ze to dawkowanie jest opcjonalne do uprawy konpii? jak pisal d3StRuCtOR, ogranicz podlewanie tym nawozem, najlepiej kup biohumusa, bo widac ze nie masz co experymentowac z chemicznymi nawozami ;)

pozdro :bigsmurf:
 

Orion

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2006
Postów
2,316
Buchów
10
Na 100% nawóz + za częste podlewanie , przesusz roślinke kilka dni i podlewaj wodą mineralną albo zwykłą odstaną kranówą. Rośliny podlewa się nawozem dopiero gdy osiągną wiek minimum 4 tygodni. To jest zmora większości początkujących farmerów.. przesadna dbałość o roślinki w rezultacie dochodzi do przedawkowania nawozów i wody :king:

Dajcie im więcej swobody wbrew pozorom jest do dosyć silna roślina :)

Nie martw się ja też panikowałem jak tylko jakaś plamka na liściu się pojawiła hehe :thumright: ale przeszło mi :p
 
1

1oolec

Guest
Problem pojawił się jeszcze zanim podałem nawóz,
ale faktycznie rośliny były podlewane codziennie.
Cóż dam im przeschnąć i poczekam na rezultat.

w każdym razie dzięki za info ;)


wszyscy widze uzywacie "biohumus"

ja mieszkam w Irlandii i tu niestety nie ma czegoś takiego :(

co może być odpowiednikiem tego nawozu?
jak by ktoś mógł podać skład or something...będę dźwięczny ;)

w każdym razie słyszałem że nawóz do palm jest dobry do naszych kochanek... prawdo to czy fałsz?
 

Orion

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2006
Postów
2,316
Buchów
10
Biohumus Extra , Forte zresztą we wszystkich jest to samo.. :) oto skład

Azot 900mg/l
Fosfor 500mg/l
Postas 1100mg/l
Magnez 120mg/l
Wapń 450mg/l
Cynk , Żelazo i mikroelementy w naturalnym biologicznie stosunku.

www.ekodarpol.pl

poszukaj w ogrodniczych podobnego składu i będzie god.

co do nawozu do palm to nie nie mam pojęcia niech się wypowie ktoś kto go stosował.

Pozdro, jak Ci sie chce to zaznacz, że Ci pomogłem :king:
 
1

1oolec

Guest
ogolnie pomoglo :) za co serdecznie dziekuje :D

po 2 tygodniach a dokladnie 16 dniach roslinki maja sie siwetnie gorne partie sa crystalicznie zielone :D maja bardzo przyjemny zapach i rosna jak na drozdzach ;)
ale moze moga rosnac jeszcze szybciej? dlatego zapytanie moje czy jak na 16 dni taki wzrost jest dobrym wzrostem?




































oczywiscie jakie byly 16 dni w stecz mozna zobaczyc w temacie :)


Ps.

nie wiedzialem ze w swietlowkach jest tak wielka moc :D
 

yakuzi

Well-known member
Rejestracja
Gru 17, 2008
Postów
70
Buchów
0
arrow: 6. chemiczny (plant food) Phostrogen - z każdym podlewaniem według zaleceń producenta: 3 szczypty/1L

zgadzam sie bo posiadam taki sam srodek , z tym ze na opakowaniu jest napisane dawkowanie jest dla doroslych roslin domowych ;) a nie dla 20dnowych roslinek<rotfl>
 

Skonfundowany

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 13, 2007
Postów
869
Buchów
4
oł jea! ostatni post w roku 2006! ale masz dziare i to jest najwazniejsze....
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół