nasiona marihuany

Plan na 2023 i pytania

Wyszukiwarka Forumowa:

Chapo

Member
Rejestracja
Lut 26, 2023
Postów
6
Buchów
1
Siema, zamierzam pierwszy raz podjąć się uprawy na outdorze. Mój plan jest prosty i teraz tak, krótka piłka: sadzę 3 krzaki fasty albo regularne(ale o tym później).

1.
Sprawa jest taka że roślinki kiełkuję w połowie maja a sadzę w 3 tygodniu maja. Kiełkuję je na jakimś "krążku do kiełkowania" albo kupie "Easy Start" od royalqueenseeds czyli mini doniczki z substratem do kiełkowania.

2.Kopie 3 dołki do każdego wrzucam 50 litrów ziemi all mix od biobizz, dołki wymiary 30x30x50 cm, mikoryze(mimo że już w tej ziemi powinna być) oraz hydrożel. Pierwsze pytanie: czy all mix może popalić mi roślinki bo zdania w internecie są podzielone. Więc szukam dodatkowych opinii ludzi którzy mogą się podzielić wiedzą z autopsji.

3. Nawożę roślinki zestawem TRY-PACK OUTDOOR czyli FISH-MIX,BIO-BLOOM,TOP-MAX plus do tego BioHeaven i Root Juice
wszystko od biobizz i wszystko zgodnie z kalendarzem nawożenia podanym od tego producenta na wybrany substrat glebowy(czyli all mix). Podlewać zamierzam co tydzień na początku połową dawki zalecanej przez producenta. Do tego boom boom spray.

Roślinki posadzone w rządku każda metr od siebie. Założenia są takie że mają wyrosnąć dwu metrowe bydlaki i tak sobie myślę Czy między przestrzeniami między nimi też ogarnąć ziemię np. przekopać na 30 cm głębokości, dać tam jakiś obornik granulowany, mączkę kostną i wapno nawozowe jeśli ziemia okaże się bardzo zakwaszona? Bo raczej korzenie wyjdą poza dołki ze sklepową ziemią.

4. Odmiany o których myślę to Green Poison F1 Fast Version od sweet seeds oraz Wedding Cheesecake FF od 2fast4buds. O drugiej odmianie pewnie nikt się nie wypowie ale ktoś miał plon z poisona? Poza tym co sądzicie o Gorilla Cookies Auto od 2fast4buds bo podobno jakiś kozak i najlepszy automat na rynku. Ktoś może to potwierdzić?

5. Jaki będzie plon? :zull1:
 

DevineTheDude

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 22, 2013
Postów
1,797
Buchów
1,998
Allmix może Ci popalić młode roślinki.
Daj trochę ziemi light pod młode i będzie git.
Nawozy wedle uznania, wszystko co ma NPK i Mg będzie dobre.
Metr odstępu też będzie ok. Co z ziemią do okoła to zależy co to za grunt i co tam rośnie itd.
Fasty z nazwy, ścianka najwcześniej w październiku. Plon od 100 do 300 z krzaka, zależy od nasłonecznienia i tego jak bardzo będą pleśnieć na koniec.
 

Chapo

Member
Rejestracja
Lut 26, 2023
Postów
6
Buchów
1
Allmix może Ci popalić młode roślinki.
Daj trochę ziemi light pod młode i będzie git.
Nawozy wedle uznania, wszystko co ma NPK i Mg będzie dobre.
Metr odstępu też będzie ok. Co z ziemią do okoła to zależy co to za grunt i co tam rośnie itd.
Fasty z nazwy, ścianka najwcześniej w październiku. Plon od 100 do 300 z krzaka, zależy od nasłonecznienia i tego jak bardzo będą pleśnieć na koniec.
Właśnie też myslałem że na dół dołka dać all mix a na wierzch, pierwsze 10 cm głębokości ziemi dać light mixa by roślina się trochę zkokisła zanim dotrze do niższych partii ziemi.
Jak fasty tylko z nazwy to już lepiej brać regulara bo czas nie rekompensuje marnego plonu. Jakieś sprawdzone regularne odmiany polecacie?Wiem że jest tego pełno na forum ale każdego roku wychodzi coś nowego a poza tym doświadczenia się zmieniają wraz z swoimi faworytami oraz seed banki.

Wystarczy że przeczytałem to i juz dalej nie chciałem czytać co napisałeś, moja rada zacznij naukę od podstaw bo tego ci brak
OK, dzięki za odpowiedź. Zastanowię nad nią i wyciągnę wnioski.
 

DevineTheDude

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 22, 2013
Postów
1,797
Buchów
1,998
Ekoludkowi chodzi o nazewnictwo, Ty mówiąc o regularach masz na myśli zwykle sezonówki feminizowane, regularny to żeńskie i męskie. Lepiej to zapamiętaj bo będziesz miał przerąbane od starych wyjadaczy.
Bierz to co ludzie sądzili w tamtym roku i dobrze wychodziło. Najlepsza metoda kolego, bez wydziwiania 😉
 

Chapo

Member
Rejestracja
Lut 26, 2023
Postów
6
Buchów
1
:zull: ok, przepraszam. Nie chciałem nikogo urazić swoją ignorancją :zull1:
 

Chapo

Member
Rejestracja
Lut 26, 2023
Postów
6
Buchów
1
Jak chcecie ocenić plan albo odpowiedzieć na pytania to będę wdzięczny. Tymczasem idę rejestrować się na brytyjskie forum :odlot:
btw. DevineTheDude skad ty i ekoludek wiecie o co mi chodziło? Może chcę też męskie pie****nąć by robić pestki? Wasza małostkowość wisi na skraju pychy. :jprd:
 
Ostatnia edycja:

kajman6666

Well-known member
Rejestracja
Sty 15, 2021
Postów
120
Buchów
58
Odznaki
1
A Twoja niewiedza wisi na skraju upośledzenia :):):)Jak chcesz rad, zamiast tych tacek do kiełkowania to sobie kup trutkę na ślimaki bo chu*a będziesz miał a nie plony.
 

Eko

997
Weteran
Rejestracja
Paź 2, 2009
Postów
3,322
Buchów
4,333
Odznaki
13
Jak chcecie ocenić plan albo odpowiedzieć na pytania to będę wdzięczny. Tymczasem idę rejestrować się na brytyjskie forum :odlot:
btw. DevineTheDude skad ty i ekoludek wiecie o co mi chodziło? Może chcę też męskie *******nąć by robić pestki? Wasza małostkowość wisi na skraju pychy. :jprd:
Ale czytaj że nikt tu źle dla ciebie źle nie chce, i większość Ci pomoże bez problemu wystarczy wyrazić chęć i prawdziwe zainteresowanie uprawą, poprawiamy cie po to żebyś sam znalazł odpowiedzi na te blachostki a jak to zmienisz na resztę ci odpowiem


Może chcę też męskie *******nąć by robić pestki?
Jak już zdążyłeś doczytać czym są regi to po co się obrażasz, możesz iść na inne fora od tego są


Wasza małostkowość wisi na skraju pychy.
Jakiej pychy, jak mogę to pomagam i jak widzę że warto,

Apropo pychy zjadłbym ponczka hahha
 

drzewiec

spokojny furiat
Weteran
Rejestracja
Maj 7, 2010
Postów
3,187
Buchów
9,555
Odznaki
11
3. pamiętaj że to out,wszystko dookoła będzie piło i jadło z tego co wlejesz ,jak wlejesz w suchsze to poleci dalej nawet sie nie wchłonie,jak spadnie ulewa to szybko wypłucze itd. .kiedyś te biobizy wydawały się dość delikatne .patrzył bym bardziej na rośliny niż na ten 'kalendarz'
-polecam dać pod roślinę,na dno dołka nawóz granulowany ze 4 litry na roślinę ,będzie miała na całe weg

-zakładając 'że mają wyrosnąć dwu metrowe bydlaki' bierz pod uwagę że nie muszą

4. jak np ten green poison .widziałem gdzieś fajne sztuki w fr .u mnie zaczęły kwitnąć we wrześniu

5. od 1 do 155 gie ze sztuki ;)


Wiem że jest tego pełno na forum ale każdego roku wychodzi coś nowego

raczej każdego roku wychodzi coś innego z tego samego
 
Ostatnia edycja:

TommyChong

DIY Grower.
Weteran
Rejestracja
Lip 14, 2012
Postów
1,160
Rozwiązań
1
Buchów
1,796
Odznaki
6
Wbij w jakiś poradnik podpięty i fotorelki outdoor, tylko poświęć na to więcej czasu. Dowiesz się więcej niż z nowego wątku.
Wbijesz w temat porządnie

A rejestrować można się gdzie się chce, będzie to samo🙂
 

Aby Z Głową

kto pyta nie błądzi
Weteran
Rejestracja
Sty 25, 2014
Postów
1,143
Buchów
1,133
Odznaki
3
Był tu kiedyś taki za***isty outdoorowiec azofoska i dolomit sypal planty mial za***iste...
 

mckfc

Member
Rejestracja
Lut 21, 2023
Postów
8
Buchów
7
1.
Sprawa jest taka że roślinki kiełkuję w połowie maja a sadzę w 3 tygodniu maja. Kiełkuję je na jakimś "krążku do kiełkowania" albo kupie "Easy Start" od royalqueenseeds czyli mini doniczki z substratem do kiełkowania.
Imo im wczesniej tym lepiej tak naprawdę. Im dłuzszy weg tym też lepiej, wiec polecam zaczac kielkowac juz na poczatku maja i w 3 tygodniu maja - na out jak, będzie cieplutko i zrobia sie już ładne pomidorki, a do tego czasu najlepiej je na parapecie, albo w growboxie przetrzymac przez pierwsze dwa tygodnie.
Roślinki posadzone w rządku każda metr od siebie. Założenia są takie że mają wyrosnąć dwu metrowe bydlaki i tak sobie myślę Czy między przestrzeniami między nimi też ogarnąć ziemię np. przekopać na 30 cm głębokości, dać tam jakiś obornik granulowany, mączkę kostną i wapno nawozowe jeśli ziemia okaże się bardzo zakwaszona? Bo raczej korzenie wyjdą poza dołki ze sklepową ziemią.

Odległość jak najbardziej spoko, ale im większą donica/dół to dałbym nawet 1.5m odstępu bo one potrafią urosnąc:D
Zimie na spocie najlepiej przygotować z miesiąc/dwa przed zeby te wszystkie nawozy i oborniki itd się ''przegryzły'' bo poprzepala Ci korzenie.

Jeszcze odnośnie sadzenia semi auto, to od siebie polecam w donicach, jakieś 35-40 L Kiedyś miałem odmiany GGS od @grzes i wyszly przeza***iste i podchodzace pod 2m. mam gdzieś fotki jeszcze, ale sadził bym w donicach nawet jakby teren nie był podmokły.
Bo sezonowki to pewnie lepiej w ziemi bezpośrednio, bo donice to mega duże by trzeba było:V
 
Ostatnia edycja:

kajman6666

Well-known member
Rejestracja
Sty 15, 2021
Postów
120
Buchów
58
Odznaki
1
Najważniejsze to zabezpieczyć się przed ludżmi pożniej są ślimaki sarny dziki i inne kur***wo czające się na twoje pomidory.
Możesz mieć najlepsza ziemie i nawozy a jak nie zabezpieczysz miejsca to gówno będziesz miał
 

Chapo

Member
Rejestracja
Lut 26, 2023
Postów
6
Buchów
1
"pomidory" ;) też ku**a się boje ze jakis z*** zamiast normalnie pojsc jak czlowiek do biedronki bedzie isc przez w ch*j geste i ostre krzaki na podmokłym terenie(nie jest to bagno) gdzie jak źle postawisz nogę to ci się zapadnie 20 cm w ziemie tylko po to by miec free pomidorki do kanapki. btw. spocik jest 200 metrów od najbliższej drogi. Trzeba bedzie ogarnąć jakies kopce kreta a przy okazji jak sie wykopie ziemie na kopce to się zrobią rowy melioracyjne.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół