nasiona marihuany

Plany Hodowli Feminizowanych NL

Wyszukiwarka Forumowa:

Joincik

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 11, 2005
Postów
947
Buchów
0
Moje plany na hodowle feminizowanych Northern Light:
4 doniczki torfowe 7x7x7cm na vega
4 doniczki 10l 28cm na flov
box 45x25 ok 60-70 wys na vega z 7 świetlówkami 20w bez wentylacji
box 55x55 wys 140 z kartonu na flov z hps'em 250w i 2 wiatraczkami komputerowymi
tabsy co2
naświetlanie 1 tydzień 18/6 2 tydz. 16/8 3 tydz. 14/10 flow 12/12
nawóz biohumus
kilka dni przed zbiorami (3-5) zaciemnie roślinke żeby dała więcej
żywicy i żeby topy podrosły
będe roślinką puszczał rege żeby zachęcić je do produkcji thc :D

w końcu NL to niska indica więc myśle że takie donczki wystarczą bo
nieumiem przesadzać(raz to robiłem i niwiele brakowało żeby roślinki uschły
bo miały przez kilka godzin oklapnięte listki)
 

Laska

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 15, 2005
Postów
650
Buchów
1
te małe doniczki torfofe nie starczą ci na vega. po max 2 tygodniach bedziesz musiał je przesadzać do wiekszych.

Po co tak chcesz się bawić fotoperoidem. 18/6, potem 12/12.

Aha, wentylacja musi być, bo same tapsy co2 nie starczą w dostarczaniu CO2, musialbys mmiec niezawodny generator jakis.

2 wiatraczki od kompa moga ci nie starczyc przy 250W hps. j mam 3, przy 220W HPS i większym boxie i jest w sam raz. Najlepiej zaopatrz sie w went łazienkowy.
 

bialy_mis

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
2,908
Buchów
10
Orzi ma racje... ja bym zmienil tylko kilka rzeczy. Doniczki na wegetacje gdzies 5l moga byc mniejsze 3l. Te torfowe doniczki sa malutkie i zobaczysz, ze korzonki po tygodniu wyjda poza nia. 10l na flo ci pewnie starczy.

No i wentylacja. Wentylacja jest zaraz po oswietleniu najwazniejsza rzecza. I niech nie pie****a ci ktorzy mowia ze rosnie im konopka bez wentylacji. FRESH AIR!.
Na wega musi byc wentylacja a te dwa wentylki od kompa zalatwic powinny sprawe. Niestety na HPS'a dokup jeszcze ze 2 komputerowe albo kup lazienkowe takei jak ma Koyot.

A tak to dobrze sie zapowiada. I powodzenia zycze.

"Im wiecej ludzi pali ziolo, tym bardziej babilon upada" - Bob Marley
"Im wiecej ludzi uprawia ziolo, tym wiecej kaczek pada" - Bialy Mis
 

Dzidek

Well-known member
Rejestracja
Gru 8, 2005
Postów
286
Buchów
0
Jak na HPSa 250W to mozesz zrobic wiekszego boxa nawet 70x70 im wiecej miejsca dla roslinek tym lepiej :) Daj na vega te komputerowe a potem przemiesc je na flow i dodaj jeszcze ze 2 jak mowi miś, moim zdaniem kompowe sa lepsze-mniej wydajne i wiecej ich musi byc ale za to prwie nieslyszalne :D
 

koyot

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 15, 2005
Postów
727
Buchów
1
wentylacja to tez chłodzenie...lampy daja duzo ciela tym bardziej 7...jakbys dmuchał zimne powietrze na nie to to mozesz dac bardzo blisko rosl od swietl....jesli nie bedzie wentylacji to bedziesz musiał dalej trzymac a wtedy rosl sie beda wyciagąły...pozatym wentylacja to po oswietleniu najwazniejszy element uprawy...rosl oddchaja! ja teraz na flov dmucham cała noc dostarczajac im tlenu...bez wentylacji moga chorowac, wolniej rosnac etc

zycze powodzenie i uprawy bez zadnych przygod...kiedy ruszasz?
 

Joincik

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 11, 2005
Postów
947
Buchów
0
ruszam jak będe miał kase na sprzęt i zbuduje boxa mam jeszcze w domu doniczki 5l 19cm z poprzedniej uprawy więc przez pierwszy tydzień doniczki torfowe, przez drugi i trzeci 5l 19cm,na flow 10l 26cm i będzie dobrze a co do wentylacji to do tego boxa 45x25 nie moge założyć wentylatora bo to jest moja szafka na książki i jakbym zrobił w niej dziury na wiatraczki to by mnie mama chyba zabiła.więc na wega zbuduje boxa 40x40 i założe 10 świetlówek bo box większy

[ Dodano: 2006-01-07, 19:07 ]
jeszcze jedno. co myślicie o tym cyklu świetlnym?dobry?czy lepiej od razu 18/6 przez pierwsze 3 tyg i 12/12 na wega?czy stoniowo je przyzwyczajać tak jak planowałem?
 

koyot

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 15, 2005
Postów
727
Buchów
1
joincik napisał:
jeszcze jedno. co myślicie o tym cyklu świetlnym?dobry?czy lepiej od razu 18/6 przez pierwsze 3 tyg i 12/12 na wega?czy stoniowo je przyzwyczajać tak jak planowałem?

hymm...trudno powiedziec...patrzac na to jak jest w naturze to taki manewr wydawał by sie jak najbardizej ok...ale patrzac na inne uprawy to nikt tego nie stosuje...


joincik napisał:
nie moge założyć wentylatora bo to jest moja szafka na książki i jakbym zrobił w niej dziury na wiatraczki to by mnie mama chyba zabiła

a moze masz tył z skleiki to bys mogł całosc wywalilic dac np karton a po skonczonej uprawie przybic spowrotem...a ty masz legala w domu czy na "cichacza" chesz urpawiac? bo jak na cichacza to HC i pewniego dnia jak przyjdziesz do domu mozesz sie niezle zawiesc :|
 

Joincik

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 11, 2005
Postów
947
Buchów
0
niedawno uprawiałem na legalu później jakiś koleś pie****ił mojej starej że zioło jest gorsze od amfetaminy i nie miałem legala.wyjaśniłem jej całą sprawe i teraz nie wywali mi krzaków :D a boxa na wega zrobie odzielnego 40x40 i założe 10 świetlówek i 4 wiatraczki żeby świetlówki trzymać jak najbliżej rośl.
 

bialy_mis

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
2,908
Buchów
10
Cykl swietlny jak najbradziej ok. Tylko dajac caly czas 18/6 rosliny beda szybciej rosly. Poniewaz beda wiecej energii swietlnej pobieraly.

Ja slyszalem o takim cyklu.... codziennie zmniejsza sie jasnosc o 10 minut czy 15min. az do 12/12h. Slyszalem, ale nie widzialem uprawy by ktos to stosowal. Naturalnie mozesz sprobowac.
 

Sweet Bulldog

Well-known member
Rejestracja
Sty 7, 2006
Postów
89
Buchów
3
joincik napisał:
Moje plany na hodowle feminizowanych Northern Light:
4 doniczki torfowe 7x7x7cm na vega
4 doniczki 10l 28cm na flov
box 45x25 ok 60-70 wys na vega z 7 świetlówkami 20w bez wentylacji
box 55x55 wys 140 z kartonu na flov z hps'em 250w i 2 wiatraczkami komputerowymi
tabsy co2
naświetlanie 1 tydzień 18/6 2 tydz. 16/8 3 tydz. 14/10 flow 12/12
nawóz biohumus
kilka dni przed zbiorami (3-5) zaciemnie roślinke żeby dała więcej
żywicy i żeby topy podrosły
będe roślinką puszczał rege żeby zachęcić je do produkcji thc :D

w końcu NL to niska indica więc myśle że takie donczki wystarczą bo
nieumiem przesadzać(raz to robiłem i niwiele brakowało żeby roślinki uschły
bo miały przez kilka godzin oklapnięte listki)

1. Fem? Nie ma sensu- bedziesz naprawde sie cieszyl jesli wyrosna Ci same samiczki. Tak to mozesz sie spodziwac duzej ilosci hermafordytow- pewnie juz gdzies o tym czytales. Lepiej posadzic normalne nasiona- nie bedziesz mial problemow.
2. Nl jest niska? Srednia jest..;)

Pozdrawiam.
 

spelth

Active member
Rejestracja
Wrz 19, 2006
Postów
32
Buchów
0
Nl to czysty indyjski haj, naświetlanie 1 tydzień 18/6 2 tydz. 16/8 3 tydz. 14/10 flow 12/12 pewnie to dobry pomysl, tylko z pestkami regular warto uwazac gdyz niektorzy stosuja weg 24/0 co wg mnie nie jest dobre gdyz rezultat daje wiecej meskich.

edit:rasta
z kąd ty się ***aleś. patrz na daty. temat stary i nieaktualny.
nie odświażaj starych tematów.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół