nasiona marihuany

początkowa faza wzrostu...

Wyszukiwarka Forumowa:
Status
Ten wątek został zamknięty.
J

jackharer

Guest
na http://haszysz.com/index.php?id=uprawa mj#swiatlo jest napisadny taki fragment



Pomimo wad tej metody uprawy, polecamy ją początkującym, oraz wszystkim którzy zamierzają założyć małe zamknięte plantacje.
Jeżeli zdecydujecie się na uprawę pod świetlówkami , to możecie w łatwy sposób nieco usprawnić tę metodę. Wystarczy, że początkową fazie wzrostu (pierwsze 2,3 piętra)przeprowadzicie na wydzielonej mniejszej przestrzeni. Nie trzeba wtedy od razu kupować wszystkich potrzebnych do oświetlenia plantacji świetlówek.

mianowicie na powieszchnie 0,01m2 czylki 20x5 cm (wsam raz zeby weszła swietlówka)
mozna spokojnie zmiescic 3 male doniczki 5x5 cm .... zakladajac 23 w swietlowke o lx=1500 mozna podchodowac te 3 krzaki np do urosniecia 2-3 parti lisci? czy to jednak za malo swiatła? bo puzniej przełozył bym na 6x1500 lm na powieszchni około 0.18m2 (daje 3 doniczki poniewasz licze ze jeden bendzie meski i odpadnie podczas kwitnienia)
czy takie uproszczenie uprawy zda egzamin? czy lepiej załozyc na powieszchni 0.1m2 (30x30~ ) 3 zarowki 3x1500 = 4500 lm na te 3 krzaki?

chce maxymalnie usprawnic chodowle i nie kupowac odrazu wszystkich potrzebnych swiateł wiadomo brak kasy na 6 swietlowek 6x12 zl + przesylka.

lub niech ktos napisze ile potrzeba [lx] na jedną młodziutką roslinke? a ile na sedniej wielkosci roslkinke
 
S

sdfsdf

Guest
box 20x5cm? NIE UDA CI SIE TO!! bynajmniej ja sobie tego nie wyobrazam! jak ma sie tam rozwijac roslina? niewiem zle czytasz!! bo na jednego chwasta trzeba 30x30 a ty chcesz tam zmiescic 3? powodzenia!
 
J

jackharer

Guest
chodzi wylacznie o pierwszy max tydzien naswietlania... jak roslina jest nie wyzsza niz 5 cm
10 cm
18x5 to wymiar swietlowki mozna co najwyzej troche szezej zrobic tak zeby zmiescic ja prawie na styk... albo z małego kartonu np po butach chodzi wylacznie o podchodowanie malej kilkudniowej roslinki (jedna mała doniczka do sadzonek ma 5cm x 5cm)
zeby miec jak najmniejsze zuzycie pradu bo wkoncu 23w to nie 138W... a tydzien uzytkowania mniejszej ilosci pradu to zawsze mniejszy koszt
 
S

sdfsdf

Guest
no teraz juz wiem o co Ci chodzi! no jesli dasz rade zamontowac do pudelka oswietlenia to nie ma problemu! pamietaj zeby zrobic tam jeszcze jakies dziurki by byla wymiana powietrza! no i nie moze byc za cieplo! mozesz otwierac co godzine pudelko by wymienic powietrze i zminiejszyc temp. bo swietlowka w puelku do butow moze Ci nagrzac roche bo mimo wszystko tez sie nagrzewaja :p

[ Dodano: 2006-04-23, 15:36 ]
no teraz juz wiem o co Ci chodzi! no jesli dasz rade zamontowac do pudelka oswietlenia to nie ma problemu! pamietaj zeby zrobic tam jeszcze jakies dziurki by byla wymiana powietrza! no i nie moze byc za cieplo! mozesz otwierac co godzine pudelko by wymienic powietrze i zminiejszyc temp. bo swietlowka w puelku do butow moze Ci nagrzac roche bo mimo wszystko tez sie nagrzewaja :p
Pozdro!
 
Status
Ten wątek został zamknięty.



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół