nasiona marihuany

Początkujący, pierwszy growbox

Wyszukiwarka Forumowa:
G

Guest

Guest
Witam wszystkich zebranych.
Postanowiłem założyć wątek, z racji tego że jeszcze nigdy nie sadziłem i nie pielegnowałem tak zacnych kwiatów.
A wiec.
- growbox 40x40x140
-Lampa led psyholite naked cob cree xte 120w full cycle 3000k
-Wentylator z marketu o przpustowsci180m3 z filtrem weglowym magnum 160m3-300m3
-Ziemia lightmix
-Nawozy Micro,Grow,Bloom od advanced nutrients
-bloombastic od atami
- 3 doniczki 15x15x26cm -11l
Nasiona wykiełkowane, w ziemi od 15.02- cos tam juz rośnie. Og Kush auto , Blubery auto , Bigbud auto.
W grow boxie temperatura od 25 do 32°c
Wilgotność 60-70%.
Nutrujące mnie pytania, od kiedy lać i ile lać i jak często.micro,grow,blom. Dajcie jakieś rady na co zwracać uwage i co robić żeby moje śliczne były dorodne. Pozdro dla wszystkich
 

Ativvan

Well-known member
Rejestracja
Sty 27, 2021
Postów
107
Buchów
18
Nutrujące mnie pytania, od kiedy lać i ile lać i jak często.micro,grow,blom. Dajcie jakieś rady na co zwracać uwage i co robić żeby moje śliczne były dorodne. Pozdro dla wszystkich

Light mix ma w sobie wartości odżywczych na podobno około 2tyg życia roślinki, później potrzebuje pomocy. Na pewno nie wcześniej jak pierwszy tydzień życia, bo przesycisz ziemie nawozem i jak popalisz takie szkraby to pójdą na kompost... Wydaje mi się, że te 2 tygodnie to optymalnie, żeby zacząć nawozić.

Co do podlewania wodą, czy nawozami polecam Ci jeszcze zainwestować w płyn heliga za 11zł w castoramie, i ocet spirytusowy za całe 2,80 w żabce. W zdecydowanie większości przypadków woda którą dysponujesz ma PH na poziomie 7,5-8,0. Dosłownie 1ml octu (jak masz miarkę do nawozów, to tam powinna być taka mała skala, jak nie to strzykawka za 2zł z apteki mała :D ) na 1 litr wody zbije ci PH do ~6,5. Roślinki Ci się za to odwdzięczą jak zadbasz o to od początku ;) No i oczywiście kiedy będziesz podlewał z nawozami, to mierzyć PH już po dodaniu nawozów do wody i wymieszaniu, bo one też mają wpływ na PH wody
 
G

Guest

Guest
Ok, ile tej heligi lać i czy mam to mieszać z tym octem i podawać razem? Czym mierzyć ph w glebie, nie mam takiego urządzenia

---------- Post Zaktualizowany 15:03 ---------- Data pierwszego postu 14:42 ----------

Domyślnie
Ok, ile tej heligi lać i czy mam to mieszać z tym octem i podawać razem? Czym mierzyć ph w glebie, nie mam takiego urządzenia
 

tymczasowy13

New member
Rejestracja
Lut 17, 2020
Postów
2
Buchów
0
Nutrujące mnie pytania, od kiedy lać i ile lać i jak często.micro,grow,blom. Dajcie jakieś rady na co zwracać uwage i co robić żeby moje śliczne były dorodne. Pozdro dla wszystkich

paczać na fotorelacje tu na forum, użytkowników którzy znaja sie na rzeczy, zamiast pytać, czytaj i obcinaj :)
 
G

Guest

Guest
Kupiłem ph metr, woda którą posiadam w kranie ma ph 6,8. Zrobiłem eksperyment, z wodą i octem, ph po badaniu 6,2
 

ElGato

Well-known member
Rejestracja
Gru 18, 2019
Postów
55
Buchów
2
Płyn helliga służy właśnie do sprawdzania pH, nie lej go roślinom. ;P
Jeśli w kranie masz 6.8pH to wystarczy że będziesz lał odstaną kranówkę (niech pooddycha przynajmniej te 24h). Oczywiście dla pewności możesz sprawdzać pH roztworu po dodaniu nawozów i regulować, żeby miało te 6-6.5pH ale 6.8 też raczej nie zaszkodzi.
Nawozy podawaj nie wcześniej niż od 2 tygodnia i NIE lej im pełnych dawek zalecanych przez producenta lepiej połowę lub nawet 1/3 dawki zalecanej. No chyba, że wywalą niedobory. Staraj się trzymać schematu podlewania: raz woda+nawozy drugi raz sama woda i tak na zmianę. Dzięki temu woda będzie wypłukiwać nadmiar soli z ziemi.
Śledź relacje, czytaj forum, większość odpowiedzi znajdziesz też tutaj:
https://www.wiki.haszysz.com/index.php/Strona_główna

Pozdro!
 
G

Guest

Guest
Noi Pięknie, dzieki za odpowiedz.
Foterlke zaczne gdy tylko pojawią sie 3-4pietra
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół