nasiona marihuany

Początkujący - Zadaj Pytanie o Kiełkowanie nasion marihuany indoor

Wyszukiwarka Forumowa:

Kwiatek_Ban

Well-known member
Rejestracja
Lis 24, 2011
Postów
473
Buchów
0
Wytłumaczcie mi proszę jedno.
Piszecie - korzonki wrzucamy do kubeczków ... (pojawiają się kiełki) przesadzamy do większych doniczek.
Jak wpłynie na roślinkę, jeżeli zaraz po pęknięciu pestki wrzucę ją do wielkiej donicy? Oczywiście zdaję sobie sprawę, że trzeba będzie zapewnić jej odpowiednie nawodnienie co będzie trochę trudniejsze niż w przypadku małych kubeczków, ale czy jest takie zachowanie poprawne? Po prostu chcę oszczędzić problemów z przesadzaniem jej i narażaniem na szok.
Pozdro

Przesadzanie z kubeczków jest moim zdaniem bardzo bezpieczne. Zero ryzyka. Małe doniczki (0,2 - 0,3 dm3) są stosowane jeżeli planowana jest uprawa w inkubatorze. Chodzi o to, że w inkubatorze można w prosty sposób utrzymywać przez pierwsze 14 dni w idealnych warunkach. Przykładowo łatwo jest utrzymać wysoką wilgotność względną powietrza. Roślina będzie rosła szybciej niż bez inkubatora i nie zachorują. Jeżeli nie używasz inkubatora można bezpośrednio do dużej donicy. Zaawansowani hodowcy zawsze używają inkubatora.
 

yasiu94

New member
Rejestracja
Cze 14, 2012
Postów
1
Buchów
0
juz padlo to pytanie ale nie bylo konkretnej odpowiedzi. ile moge maksymalnie trzymac wykielkowane nasionko na chusteczce i czy nie wplynie to negatywnie na pozniejszy rozrost rosliny? kielek ma juz ok. 1,5 cm, early widow. zasadzilbym juz ale nie mam jeszcze zrobionej mieszanki gleby
 

unnamed

Well-known member
Rejestracja
Sty 11, 2009
Postów
455
Buchów
0
chopie .... podstawy - najpierw wszystko przygotowujesz , później kiełkujesz ... czy to trudne .Już powinien być w doniczce, z tego co czytałem 1,5 cm to max , ja wrzucam do doniczki zaraz jak wyjdą.
 

nynlok

Well-known member
Rejestracja
Maj 23, 2012
Postów
284
Buchów
0
Panowie kielkowalem 4pestki na platkach kosmetycznych w woreczku strunowym (metoda Kowalskiego), 3xCRITICAL i 1xMASTER KUSH, Master kush odrazu widac bylo ze wieksza od pozostalych i pierwsza pokazala kielek, ale trzymalem dalej na platkach zbeby reszta wyszla i razem wsadzic do ziemi. Bodajrze po 3dniach Master Kush mial juz spokojnie 1,5cm a 2xCriticale po jakims 1cm. Postanowilem jeszcze zaczekac by ostatni Critical pokazal kla. Byla tylko peknieta skorupka... Dzis postanowilem dac do ziemi. I wygladalo to tak, Master kush juz mial z 2cm i jak wziolem kielek do ziemi to skorupka odpadla, to samo z jednym Criticalem ktory kielek byl na 1,5cm. Drugi Critical 1,5cm wszedl ze skorupka a ostatni niestety tak jak byl tylko peknieta pestka tak zostal. Nacisnalem ja troszke by pomoc kielkowi wyjsc i wsadzilem do ziemi.... Jak myslicie bedzie cos z tego wszystkiego ???
I pytanie bo wsadzilem odrazu do duzych donic i podlalem po kieliszku wody. Czy mam te donice teraz trzymamc w zamknietym boxie w ciemni i wlaczyc swiatlo jak wyjda czy trzymac je na zewnatrz boxa w pokoju normalnie ? Jesli w boxie to czy dobrze by bylo wlaczyc nawilzacz ? Czy poki kielek nie wyjdzie z ziemi to nic nie trzeba robic tylko trzymac w ciemnym miejscu i raz na dzien podlac kieliszkiem wody ?
 

unnamed

Well-known member
Rejestracja
Sty 11, 2009
Postów
455
Buchów
0
. Nacisnalem ja troszke by pomoc kielkowi wyjsc i wsadzilem do ziemi.... Jak myslicie bedzie cos z tego wszystkiego ???
I pytanie bo wsadzilem odrazu do duzych donic i podlalem po kieliszku wody. Czy mam te donice teraz trzymamc w zamknietym boxie w ciemni i wlaczyc swiatlo jak wyjda czy trzymac je na zewnatrz boxa w pokoju normalnie ? Jesli w boxie to czy dobrze by bylo wlaczyc nawilzacz ? Czy poki kielek nie wyjdzie z ziemi to nic nie trzeba robic tylko trzymac w ciemnym miejscu i raz na dzien podlac kieliszkiem wody ?
było o kiełkowaniu , cały dział bodajże .... z naciskaniem pęknietej skorupki by pomóc kiełkowi wyjść to już przegięcie ... aż mi sie wierzyc nie chce ...
 

nynlok

Well-known member
Rejestracja
Maj 23, 2012
Postów
284
Buchów
0
Uwierz ze poprostu majac 3 takie same pestki zdziwilo mnie ze 2 ida rowno a druga nic dlatego troche jej chcialem pomoc czytajac o precrushingu nie liczylem ze to zaszkodzi. Ale ok nawet niech ta jedna pojdzie na starty. MOJ BLAD. Mozesz odniesc sie jeszcze do reszty ?
 

unnamed

Well-known member
Rejestracja
Sty 11, 2009
Postów
455
Buchów
0
wywal na balkon, parapet, gdziekolwiek - muszą mieć DUŻO światła, nie wiem jaki masz box i jaką żarówe , ale nie obraź się , nie spodziweam się rewelacji -PARAPET proponuje
ps. podlewaj tak żeby było wilgotno, zalej do pełna żeby aż się woda dołem przelała a później co kilka dni ,zabawa z podlewaniem "kieliszkiem" nie ma ZADNEGO sensu, lepiej raz a dobrze niż wielokrotnie w małych ilościach - ale to też było opisywane wiele razy.Doucz się - na dziś PAŁA:p
 

kublajt

Active member
Rejestracja
Gru 11, 2011
Postów
34
Buchów
0
Usknięte nasionko

Nasionko mi uskło :zjarany:
więc tak:

13.06.12 17:00
Nasionko wylądowało w wodzie na 12h.

14.06.12 05:30
Nasiono włożyłem między mokra gazę a papier toaletowy na tależyk do ciemnej szafki.

14.06.12 17:50
Skorupka pękła i kiełek zaczął się wydostawać.

15.06.12 ??:??
Nasiono włożyłem do ziemi i skropliłem ją wodą.

18.06.12 09:00
Coś mnie tknęło i wygrzebałem nasionko z ziemi i ma biało bladoniebieski kolor i widać że kiełek usknoł. Nasionko włożyłem do wody.

18.06.12 10:09
Nasiono nabrało brązowego koloru w wodzie, włożyłem je między mokre chusteczki.


więc nasionko nadaje się jeszcze do czegoś i możne wiecie dlaczego uskło w ziemi ? co źle zrobiłem :pl: ??
 
Ostatnia edycja:
Rejestracja
Cze 13, 2012
Postów
9
Buchów
0
kiełkowanie w ziemi .

Siemka. Dziś włożyłem nasionko do kubeczka z ziemią . I teraz pytanie , ile to może kiełkować i czy szansa na wykiełkowanie jest duża ?
 

DanD

Member
Rejestracja
Kwi 9, 2012
Postów
7
Buchów
0
Witam,
Kiełkowałe ostatnio kilka nasion (nazwa nie ma znaczenia w opisywanym problemie)
Dwa wyszły a jedno wyszło trochę i od kiełka (który jest już nad powierzchnią) oderwały się te pierwsze okrągłe listki. Same sie oderwały nic nie gdzebałem ani nie dłubałem paluchami. Kiełek poszedł do ziemi na około 1-1,5 cm kiey sam miał około 6 mm. Teraz (dzisiaj rano) patrze a ten - nazwijmy go kiełek - wystaje jakieś 2-3 mm a listki obok ;/ Czy coś z tego będzie ?? Przepraszam jeśli to głupie pytanie, ale jak wiadomo głupich pytań nie ma..
 

ChetkeMam

Active member
Rejestracja
Cze 19, 2012
Postów
32
Buchów
0
Cześć a Więc sprawa wygląda tak ; Czy moje nasionko ma być w ciemnym miejscu np mój box 100% ciemność !
Czy w miejscu jasnym ? wiem głupie pytanie ale to mój pierwszy raz :pl:
Z góry dziękuję za odpowiedź : )
 

DanD

Member
Rejestracja
Kwi 9, 2012
Postów
7
Buchów
0
Cześć a Więc sprawa wygląda tak ; Czy moje nasionko ma być w ciemnym miejscu np mój box 100% ciemność !
Czy w miejscu jasnym ? wiem głupie pytanie ale to mój pierwszy raz :pl:
Z góry dziękuję za odpowiedź : )


Ema,
Łell, zapewne nie chcesz go przechowywać tylko wykiełkować.
Zasada 3C:
Ciemno
Ciepło
Całkiem wilgotno

Pozdrawiam

PS. Nie żebym się chwalił, ale właśnie testuję Sweet Skunk AF który tydzień temu zacząłem suszyć :)
 

ChetkeMam

Active member
Rejestracja
Cze 19, 2012
Postów
32
Buchów
0
cześć po raz kolejny ; )
Moje kolejne pytanie jest takie czy od samego początku mam naświetlać moją roślinkę oczywiście jak już wyjdzie z ziemi ;D
A mianowicie chodzi mi o to ze mam hps 600 więc mocno daje i nie chce spalić roślinek.. czy na początek dać pod słabsze światło np 2-3 x 60 watt
 

DanD

Member
Rejestracja
Kwi 9, 2012
Postów
7
Buchów
0
Myślę, że nic się nie stanie jak powiesisz hpsa wyżej. Jednak skoro to aż 600Watensów to może lepiej pod świtlówy. Twój wybór.
Chyba, że ktoś wie lepiej to bardzo proszę. Piąątka
 
G

Gość

Guest
cześć po raz kolejny ; )
Moje kolejne pytanie jest takie czy od samego początku mam naświetlać moją roślinkę oczywiście jak już wyjdzie z ziemi ;D
A mianowicie chodzi mi o to ze mam hps 600 więc mocno daje i nie chce spalić roślinek.. czy na początek dać pod słabsze światło np 2-3 x 60 watt

czesc powiem ci tak !" Swiatla nigdy za malo"tylko zeby nie bylo za goraco:yeahh:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół