nasiona marihuany

Początkujący - Zadaj Pytanie o Kiełkowanie nasion marihuany indoor

Wyszukiwarka Forumowa:

Rosownik

Well-known member
Rejestracja
Lip 16, 2020
Postów
87
Buchów
8
Hejo. Czy to okej jak dwie panny już wybiły a dwie jeszcze siedzą w ziemi. 24 h w wodzie, 24 h na waciakach, kiełki pokazały. Od 3 dni w boxie, warunki : temp 25-27, wilgotność 50-60. Led 18/6 2xblackberry już się pokazały, amnestia gold i jedna Blackberry nic.
 

Rosownik

Well-known member
Rejestracja
Lip 16, 2020
Postów
87
Buchów
8
Super, dzięki, nigdy tak nie miałem ale w razie W wrzuciłem Purple lemonade fem auto. Jak tamte nie pykną to nie opyla się leda trzymać na dwa krzaki
 

Arto161

Well-known member
Rejestracja
Mar 23, 2015
Postów
215
Buchów
267
Odznaki
3
Po wykiełkowaniu i włożeniu do doniczki z ziemią wsadzamy do boxa i zapalamy już światło na WEG czy światlo dopiero gdy wyjdą na powierzchnie?
 

ceu

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 4, 2015
Postów
1,143
Buchów
1,397
Jak wiadomo większość roślin potrzebuje ciemności żeby wykiełkowały. Tak jest też z konopiami.
 

zjarany emeryt

Emeryt
Weteran
Rejestracja
Lis 19, 2010
Postów
2,792
Buchów
10,104
Odznaki
9
Bez znaczenia ziarno przecież jest pod ziemią.
Światło może pomóc bo ogrzewa ziemię i podnosi temperaturę. Jak bez lampy masz ciepło, to nie świeć. Jak zimno warto włączyć lampę.
 

luksky9872

Member
Rejestracja
Sty 10, 2023
Postów
9
Buchów
0
WItam ja was i pytanie zadac bym chcial, wyroslo nasiono ktore w doniczce zasadzilem, ale niestety problem zaistnial. ***alem dwa listki czapeczke chcac zdjac, ktora byla mocno ptzytwierdzona do roslniki i sama nie zeszla gdy z ziemi wychodzila. Stozek jest caly lecz listki odpadly gdy czapeczke sciaglaem, czy z tego jeszcze bedzie cos ? Dziekuje za pomoc.
 
U

Usunięty 82915

Guest
Poczekaj 2 dni i zobaczysz czy coś z tego będzie, z fusów nikt nie wywróży. Jak stozek wzrostu cały w co szczerze wątpię to roslina się powinna ogarnac.
Następnym razem jak chcesz zdejmować pestkę z łba to wcześniej porządnie ją namocz kilka razy co 2-3 minuty psikaj wodą tak by zmiękczyć i wtedy delikatnie za pomocą pensety ściągasz.
Ja nawet w takich sytuacjach nie używam pensety tylko często psikam na ta czapeczkę wodą i roslina sama to gubi
 

kimgpoldonw

Member
Rejestracja
Cze 13, 2023
Postów
6
Buchów
0
Wsadziłem 3 dni temu 20 nasionek girls scout cookies auto z tanie sianie. Kielkowalem je metodą woda waciki w wodzie spędziły 24 h na wacikach jakieś 2/3 dni to wystarczyło żeby puściły kiełki na 1/2 cm, Nasionka wrzuciłem do torfowych doniczek o pojemności może z 250 ml (niektóre nasionka miały większy kielek od doniczki i wystawały z ziemi) i spryskalem wodą gdy widzialem że mają sucho to pryskalem znowu. Obecnie po 3 dniach totalnie nic się nie zmieniło od wsadzenia co mnie lekko niepokoi, nasionka które wystawały z ziemi zżółkły i też stoją w miejscu. Zazwyczaj po takim czasie nasionka już dawały jakieś oznaki życia z ziemi i nie za bardzo wiem co robić. Czy zacząć je pomału odkopywać i próbować je ratować czy dalej czekać.

Lampa HPS 400 ustawiona na 20/4 roślinki około 30 cm od lampy
Ziemia light mix plagron
Doniczki torfowe
Temperatura 27 wilgotność 60
Woda do podlewania jest z kranu po odleżeniu paru dni
Wentylator działa normalnie
Wiatrak ustawiony na najniższe obroty
Roślinki wsadzone na jakieś 2 centymetry w ziemię w zależności od kiełka
 

TommyChong

DIY Grower.
Weteran
Rejestracja
Lip 14, 2012
Postów
1,162
Rozwiązań
1
Buchów
1,802
Odznaki
6
Po co swiecisz i wentylujesz jak jeszcze z ziemi nie wyszły? Przesuszasz podłoże które powinno być cały czas wilgotne. Jak wiesz co robisz to możesz sprawdzić delikatnie czy coś tam się dzieje w sensie czy kiełek rośnie. Jak jesteś zielony w temacie to zostaje czekać. Jak nie puszczą to nic nie poradzisz.
 

kimgpoldonw

Member
Rejestracja
Cze 13, 2023
Postów
6
Buchów
0
Po co swiecisz i wentylujesz jak jeszcze z ziemi nie wyszły? Przesuszasz podłoże które powinno być cały czas wilgotne. Jak wiesz co robisz to możesz sprawdzić delikatnie czy coś tam się dzieje w sensie czy kiełek rośnie. Jak jesteś zielony w temacie to zostaje czekać. Jak nie puszczą to nic nie poradzisz.
Dobra obecne do wyrzucenia jakieś rady na kolejny początek? Tym razem ak47. Czy po prostu wystarczy że im nie będę świecił na początku i wylacze wentylator żeby miały cały czas wilgoc i mam pytania co do nawożenia czy power roots i pure zym z plagornu mają sens na początku (lub po jakim czasie mają)
 

TommyChong

DIY Grower.
Weteran
Rejestracja
Lip 14, 2012
Postów
1,162
Rozwiązań
1
Buchów
1,802
Odznaki
6
Dobra obecne do wyrzucenia jakieś rady na kolejny początek? Tym razem ak47. Czy po prostu wystarczy że im nie będę świecił na początku i wylacze wentylator żeby miały cały czas wilgoc i mam pytania co do nawożenia czy power roots i pure zym z plagornu mają sens na początku (lub po jakim czasie mają)
Jak nic nigdy nie kiełkowałeś to leć do ogrodniczego po nasiona arbuza i sobie wyhoduj przez parę dni. Nabierzesz wprawy.

Akacza daj po wykiełkowaniu na wacie do kubeczka z lekką ziemią na 1cm wgłąb. Kilka kropel wody i do ciepłego miejsca. Może być i parapet. Nic nie kombinuj do 2-3 piętra póki sam nie nabierzesz wprawy...

Wszystko jest na forum.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół