nasiona marihuany

Początkujący - Zadaj pytanie o Kiełkowanie nasion i nasiona marihuany

Wyszukiwarka Forumowa:
O

old_school

Guest
jak to ludziom w ciągu 2-3 dni centymetrowe kły wychodzą a u mnie nic :/

musiałeś niedopilnować temperatury która od momętu umieszczenia w wodzie nie może mieć mniej jak 21*C a optymalna to 26-28*C
bardzo ważne są trzy podstawowe czynniki po umieszczeniu w wodzie:
CIEPŁO, WILGOTNO, CIEMNO
ludzie, skupiacie się na tym że jeden kładzie na wacie inny na waciku a jeszcze inny na chusteczkach... tak jakby to miało jakiekolwiek znaczenie
zapewnij wymienione trzy podstawowe czynniki to będziesz mógł to kiełkować w starym wełnianym swetrze i być pionierem w rewolucyjnej technice "na starego swetera" dającej 100% kiełkowalności
CIEPŁO - 26-28*C
WILGOTNO - 60-80% RH
CIEMNO - tak! nie kiełkujemy pod lampą tylko w ciemni bo światło ma negatywny wpływ na rozwój uk. korzeniowego
to że nie rosną ci 8-12 mm kiełki nie ma żadnego znaczenia, długie to też problem, optymalny wysiew jest gdy kiełek ma ok 3-5 mm a jego gwałtowny wzrost występuje już w nośniku
powodzenia
 
P

Panoramx

Guest
Może masz rację. Te 26-28 stopni to trudno uzyskać. Na kaloryfer nie, bo za gorąco, a w mieszkaniu 22-23 stopnie.
 
O

old_school

Guest
Może masz rację. Te 26-28 stopni to trudno uzyskać. Na kaloryfer nie, bo za gorąco, a w mieszkaniu 22-23 stopnie.

wcale nie tak trudno kolego a nawet dosyć tanio bym powiedział
- kabel grzewczy 15W
- akwarystyczny regulator temperatury
- pudełko kartonowe
koszt to jakieś 30-50zł max
 
P

Panoramx

Guest
Sytuacja wygląda następująco - trzecie nasionko poszło do wody, było tam dwie doby. Zadbałem o temperaturę. Po dwóch dobach musiałem je rozciąć obcinaczem do paznokci, bo skorupka nadal była bardzo twarda.
Po rozcięciu bardzo szybko pojawił się mały (ok 1 mm) kiełek. To był wieczór. Odczekałem do rana i nasionko poszło na papierowy ręcznik i talerzyk.

I tak od dwóch dób leży w cieple, ciemności i wilgoci a kiełek w ogóle nie ruszył. Nadal ma ok 1 mm.

Co robić?
- czekać
- z powrotem do wody
- do ziemi (albo krążka torfowego)
- do śmieci

Help!
 

czarnuchthc

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 3, 2016
Postów
1,863
Buchów
2
Wrzuć do ziemi ale troche to już nie ma sensu skoro potraktowałeś nasiono obcinaczkami. Następnym razem jeżeli chcesz się brać za precrushing zrób to przed wrzuceniem do wody i nie obcinaczkami, a zębami. Lekko żeby pstryknęło.
 
P

Panoramx

Guest
Dlaczego nie ma sensu? Obcinaczka poszła w ruch ale cięcie było bardzo delikatne. Wydawało mi się to bardziej sensowne, bo daje większą kontrolę nad tym gdzie będzie pęknięcie, a zęby nie
 

czarnuchthc

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 3, 2016
Postów
1,863
Buchów
2
Podobno jest na odwrót bo zębami mamy lepsze wyczucie niż palcami i rękoma.

Wrzuć do ziemi się okaże co z tego będzie.
Do wody już nie wrzucaj bo teraz ten kiełek oddycha.
 

Jarszo

Member
Rejestracja
Mar 20, 2017
Postów
5
Buchów
0
Panowie, bo zgłupiałem - wszystko gotowe, nasionka w wodzie - sa to automaty, wiec czy moge wlozyc je od razu w gotowa ziemie i pod lampe ?
 

Izu

Well-known member
Rejestracja
Maj 8, 2016
Postów
302
Buchów
1
Panowie, bo zgłupiałem - wszystko gotowe, nasionka w wodzie - sa to automaty, wiec czy moge wlozyc je od razu w gotowa ziemie i pod lampe ?

pytanie troche z dupy :p nasiona zawsze mozesz wsadzic odrazu w ziemie :) lampe jak cos wyjdzie na powierzchnie, jezeli chodzi o wode to jak nasionko opada po pyknieciu na dno to czas wyciągnąć i wsadzic w medium
 
O

old_school

Guest
czy moge wlozyc je od razu w gotowa ziemie i pod lampe ?

przecież to twoje pestki, możesz z nimi zrobić co zechcesz... :freak:
możesz zapoznać się z czystej ciekawości z poradnikiem jak krok po kroku osiągnąć kiełka, siewkę, sadzonkę, planta i na końcu zrobić harwest i curing na plonie...
wszystko jest na tym forum podane na tacy w postaci genialnych toturiali i poradników, wszystko możesz bro...
 

Jarszo

Member
Rejestracja
Mar 20, 2017
Postów
5
Buchów
0
Po prostu miałem dylemat, czy ich nie zepsuje - aktualnie od wczoraj kiełki wsadziłem w docelowe donice, w boxa i pod hpsem. Na razie będę świecił im 24h na dobę, a jak podrosną, to przełączam na 18/6.
mam 15* celcjusza w boxie, za oknem 7*...
 
O

old_school

Guest
mam 15* celcjusza w boxie, za oknem 7*...

może być troszkę za mało dla siewki bezpośrednio po wykiełkowaniu bo jest to okres kiedy roślinka jest najwrarzliwsza na czynniki zew.
21-26*C 60-80% RH
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół