nasiona marihuany

Początkujący - Zadaj pytanie o Nawożenie konopi indyjskich indoor

Wyszukiwarka Forumowa:

savio

Member
Rejestracja
Maj 8, 2012
Postów
15
Buchów
0
Witam mam pytanko, odnośnie nawozu biohumus, tzn na flo mam plantona K, a na weg z tego co czytałem polecają biohumusa, tyle że jest ich masa rodzajów, ja zaopatrzyłem się w takiego : http://imageshack.us/photo/my-images/848/humus.jpg/ i tu moje pytanie : na okres wegetacji nawóz ten zda egzamin ? Z góry dzięki za odp ;)
 

tekbar

Well-known member
Rejestracja
Sty 22, 2012
Postów
96
Buchów
0
Savio : Kup/poszukaj Biohumus FORTE, sprawdź skład NPK gdzie N ma być więcej :) Poza tym tematów o biohumisie tutaj jest masa i jest ich trochę rodzajów tak samo o Planton K gdyż są to jedne z najbardziej popularnych nawozów łatwo dostępnych w sklepach ogrodniczych itp.

Teraz ma ja pytanie bo mamy gorąca dyskusja wśród nadwornych "gruweruf". Po zrobieniu sobie roztworu wody + odzywki jak długo taki roztwór może stać z odzywkami? bo funfel twierdzi ze po 2 dniach on się nadaje tylko do wywalenia. Ja w swojej uprawie robiłem sobie roztwory po 5 lub 10 l i nimi podlewalem, a stały dłużej niż 2 dni w butelce i żadnych efektów ubocznych nie zauważyłem, albo one faktycznie nie działaly tak jak powinny??
 

lll

Member
Rejestracja
Kwi 20, 2012
Postów
11
Buchów
0
Witam, bardzo proszę o ocenę mojego planu nawożenia.
Roślinki to kilka znanych i lubianych auto femi (AK, Mazar), z tym że połowa indoor (podłoże to organiczna ziemia BioBizz All-Mix + keramzyt na dole i górze doniczek), a połowa outdoor. Dlatego proszę o porady przez pryzmat tych dwóch nieco odmiennych sposobów uprawy.
1) jako że to automaty, chcę zrezygnować ze stosowania nawozów typowych na veg,
2) jako nawóz na flo chcę zastosować Canna Terra Flores - pytanie, kiedy (w którym mniej więcej tygodniu lub momencie) zacząć go stosować? Indoor raczej po zmianie fotoperiodu, a outdoor?
3) chcę również zastosować Canna Boost - to samo pytanie, kiedy (w którym mniej więcej tygodniu lub momencie) zacząć go stosować?
4) czy stosując powyższego boostera powinienem zastosować coś jeszcze (np. Canna PK 13/14)?
5) flush chcę zrobić tylko wodą, ale myślę nad dodatkiem melasy trzcinowej.
Bardzo prosze o ocenę, wytknięcie ewentualnych błędów i porady. Pozdrawiam i niech Buch będzie z Wami! ;)
 
G

Gość

Guest
Witam, bardzo proszę o ocenę mojego planu nawożenia.
Roślinki to kilka znanych i lubianych auto femi (AK, Mazar), z tym że połowa indoor (podłoże to organiczna ziemia BioBizz All-Mix + keramzyt na dole i górze doniczek), a połowa outdoor. Dlatego proszę o porady przez pryzmat tych dwóch nieco odmiennych sposobów uprawy.
1) jako że to automaty, chcę zrezygnować ze stosowania nawozów typowych na veg,
2) jako nawóz na flo chcę zastosować Canna Terra Flores - pytanie, kiedy (w którym mniej więcej tygodniu lub momencie) zacząć go stosować? Indoor raczej po zmianie fotoperiodu, a outdoor?
3) chcę również zastosować Canna Boost - to samo pytanie, kiedy (w którym mniej więcej tygodniu lub momencie) zacząć go stosować?
4) czy stosując powyższego boostera powinienem zastosować coś jeszcze (np. Canna PK 13/14)?
5) flush chcę zrobić tylko wodą, ale myślę nad dodatkiem melasy trzcinowej.
Bardzo prosze o ocenę, wytknięcie ewentualnych błędów i porady. Pozdrawiam i niech Buch będzie z Wami! ;)

A więc czemu rezygnujesz z nawożenia w trakcje weg ? Daj im troche azotu Napewno nic złego sie nie stanie <jesli nie przenawozisz>
Terra flores zastosuj po indukowaniu czyli jesli zołważyz małe kwiatki <topki z preflolerami> podawaj mniejsze dawki floresa i zwiekszaj dawkę az dojdziesz do zalecanej
Canna bost stosuj w ostatnich 2-3 tyg przed :harvest:
PK 13/14 zastosuj 2 tyg po zakwitnieciu czyli stosuj przez 2 tyg floresa potem PK 13/14
Oczywiscie Flusha mozesz zrobic z melasą trzcinową Pozdro :D i Oby do :harvest:
<joint> <joint> <joint>
 
G

Gość

Guest
Niezgadzam sie. Boosta stosuj juz w pierwszym tygodniu po pokazaniu się preflowerow razem z pk 13/14 a melase przez ostatnie 3-4 tygodnie flo.
 

tekbar

Well-known member
Rejestracja
Sty 22, 2012
Postów
96
Buchów
0
Apropo dawkowania w terminie to tutaj polecam opis praktycznie wszytskich odzywek, było już na forum wiele razy.

http://otwartapestka.info/viewtopic.php?t=4449

Na stronie www.canna-uk.com jest nawet fajny skrypt, który Ci oblicza co/jak/kiedy/ile stosować w zależności od tego co preferujesz, jaka wodaitp itd. Polecam aczkolwiek tylko do produktów Canna jak to wygląda na stronach innych producentów to nie sprawdzałem.

Co do mojego pytania ile może stać rozrobiona odżywka w wodze to sam juz znalazłem odpowiedz i pozwolę sobie zacytować EvilDoctor:

"nawozy organiczne np plagron po zmieszaniu z woda maja czas 24h przydatnosci
nawozy organiczne np biocanna bioboost do tygodnia czasu po zmieszaniu z woda
nawozy organiczno/mineralne np plagron dwa tygodnie po zmieszaniu
nawozy mineralne np w pasywnym hydro... tzw pozywka powinna byc zmieniona po 4 tygodniach"
 
G

Gość

Guest
Witam
Czy może mi ktoś w przybliżeniu opisać zapach i barwę PLAGRON TERRA GROW?

Dziwna sprawa mi się trafiła bo zamawiałem akcesoria do uprawy z pewnego sklepu i zamówiłem 3l keramzytu ale gość się pomylił przysłał tylko 1l, napisałem do niego itp i dosłał mi te brakujące 2l i rzekomo dorzucił gratis 250ml Plagron Terra grow tylko jest przelany do butelki NESTEA.

Sprawa się mi wydaje podejrzana bo wartość zamówienia wynosiła ok 100zł, do tego musiał drugi raz kuriera płacić żeby mi wysłać ten brakujący keramzyt wart 2zł i niby dostałem gratis ten plagron
Śmierdzi mi to bo wychodzi na to że facet dopłacił do interesu.
 

nynlok

Well-known member
Rejestracja
Maj 23, 2012
Postów
284
Buchów
0
Panowie takie pytanie bo planuje wystartowac ze swoja pierwsza uprawa. Mam ukorzeniacz ROOTBASTIC od ATAMI NPK(5-18-5). NA opakowaniu pisze by stosowac w pierwszych 3tygodniach wzrostu planta zachowujac proporcje 0,1ml-0,3ml na 1L. I tu moje pytanie gdyz 0,1ml to strasznie malo. Bede to musial chyba cienka strzykawka odmierzyc, tam jest miarka na dziesiate czesci ml. No i tu jest podane ze to dawka na 1L. A jesli mam powiedzmy 4pomidorki i z godnie z porada jednego usera by "podlewać regularnie co 2,3 dzień 100-150ml wody przez pierwsze 2 tygodnie zycia planta." To daje 150ml x 4 (4planty)= 600ml czyli prawie polowa podana w proporcjach. To czy moge zachowac te 0,1ml na 600ml wody i bedzie ok ?
 

face

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 17, 2010
Postów
838
Buchów
0
nawóz z NPK gdzie N to azot i żeby było go koło 7-4-3
7=azot
taki możesz kupić
 

Kwiatek_Ban

Well-known member
Rejestracja
Lis 24, 2011
Postów
473
Buchów
0
nawóz z NPK gdzie N to azot i żeby było go koło 7-4-3
7=azot
taki możesz kupić

A ja myślałem, że 7-2-4 NPK. Nie wiem kto z nas się myli. Ja stosuję takie stężenie od lat. Aż mnie ciarki przechodzą, że popełniałem błąd i przez złe stężenie nie osiągnąłem maksymalnych plonów.
 
N

nie pamietam

Guest
Witam mam może problem. Otóż moje rośliny mają 33dni, mam automaty, kwitną już, ale dolne liście zaczęły żółknąć. I teraz czy to niedobór azotu i należy dać im nawóz z azotem ? Czy nie wolno bo ponoć jak kwitną to nie wolno. Czy może to normalne że dolne żółkną ? I tak są bidulki bo słabo wyrosły nie chce aby mi zdechły. Problem występuje ze wszystkimi.
 
D

delete

Guest
Witam mam może problem. Otóż moje rośliny mają 33dni, mam automaty, kwitną już, ale dolne liście zaczęły żółknąć. I teraz czy to niedobór azotu i należy dać im nawóz z azotem ? Czy nie wolno bo ponoć jak kwitną to nie wolno. Czy może to normalne że dolne żółkną ? I tak są bidulki bo słabo wyrosły nie chce aby mi zdechły. Problem występuje ze wszystkimi.

roślina podczas kwitnięcia też potrzebuje azotu tylko już nie tyle co w fazie weg , więc jak ma nie dobór to podlej ją raz jakimś nawozem z azotem
 
N

nie pamietam

Guest
Właśnie podlałem symbolicznie. zobaczymy czy pomoże czy zaszkodzi.

Ogólnie tabelka deficytów mówi o niedobrze Azotu,Potasu,Fosforu i Magnezu, przypisane jest to do żółknięcia dolnych partii liści, bo właśnie wyczytałem.
Dodam, że w jednej z roślin strasznie szybko się to stało. Jednego dnia liście były zielone, drugiego już praktycznie całe żółte i padnięte bez nawet kawałka czegokolwiek przypominające zielony.

---------- Aktualizacja posta 03-06-2012 12:49 ---------- Czas poprzedniego posta 02-06-2012 06:20 ----------

Podlanie nawozem w ogóle nic a nic, nie pomogło, rośliny nadal żółkną i usychają od dołu, jedną żółć bierze nawet już w górnych partiach i ma wyraźnie spowolniony wzrost bo zostaje w tyle.. Co robić :(
 

iniemamocny12

Well-known member
Rejestracja
Wrz 19, 2010
Postów
253
Buchów
0
Witam mam 8 plantów automaty, 1 już kwitnie reszta jest 2 tygodnie do tyłu :D ale już chce kupić nawozy tak więc proszę o przykłady zestawów nawozowych na Flo, tylko naturalne nie chce chemii. Mój budżet to ~200zł
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół